Club was voorbereid op ergste: "Ook ontslag Leko lag op tafel"

1262 stemmen
Club was voorbereid op ergste:

Voor Ivan Leko werd het een eerste seizoenshelft van uitersten. Zijn ploeg deed het erg goed in de Champions League en de Kroaat oogstte lof bij de grote namen uit het Europese trainersgilde. Maar er was natuurlijk ook zijn arrestatie in kader van Operatie Propere Handen, vooral de onzekerheid die daarmee gepaard ging woog zwaar door.


En dat niet alleen bij de coach zelf, ook binnen Club Brugge was men geschokt nadat het nieuws bekend geraakte. Blijkbaar was het bestuur voorbereid op alle mogelijke scenario's. "Binnen de burelen was er overleg over het standpunt dat moest worden ingenomen. Alle opties lagen op tafel, ook een ontslag, als de beschuldigingen aan het adres van de Kroaat te zwaar zouden wegen. Al snel filterde evenwel informatie van de advocaat van Leko door naar de clubtop. Dat Leko alleen werd ondervraagd over fiscale fraude, die zelfs terug zou gaan naar zijn periode als coach bij OHL", schrijft Sport/Voetbalmagazine.

Maar toen bleek dat Leko niets te maken had met eventuele matchfixing, ging men binnen de club als één man achter de trainer staan. "De affaire tastte op geen enkele manier de autoriteit van de Kroaat binnen zijn vestiaire aan. Die is eerder jong en heeft veel respect voor de successen die onder Leko werden gehaald sinds hij in Brugge is. De reactie van het publiek tijdens de eerste thuiswedstrijd na de affaire tegen Waasland-Beveren deed de rest."

LEES OOK: Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Het parket moet de naam van Leko zuiveren indien hij onschuldig is ...

Meest recent

KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

0
0
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

17
17
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

261
261
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

33
33
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

105
105
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

200
200
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

526
526
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

274
274
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

34
34
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

144
144
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

275
275
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

94
94
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

408
408
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

212
212
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

176
176
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

86
86
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

568
568
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

24
24
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

127
127
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

427
427
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

276
276
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

140
140
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

213
213
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

213
213
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

136
136

Meer sportnieuws