De Bruyne helpt City aan monsterzege, goal Odoi onvoldoende voor Fulham

door
De Bruyne helpt City aan monsterzege, goal Odoi onvoldoende voor Fulham

In Engeland stond er zondagmiddag FA Cup-voetbal op het programma. Manchester City plaatste zich alvast voor de volgende ronde met een monsterzege tegen Rotterham United: 7-0. Kevin De Bruyne droeg voor de gelegenheid de aanvoerdersband en tekende voor de fraaie assist voor de openingstreffer van Raheem Sterling.


De Bruyne mocht nog eens aan de aftrap verschijnen en werd meteen aangeduid als kapitein van het elftal dat bestond uit een mix van sterkhouders en enkele spelers die nog niet vaak in actie kwamen dit seizoen. Rotterham probeerde om zo lang mogelijk stand te houden, maar na 20 minuten was het toch prijs. Een fraaie steekbal van De Bruyne werd afgewerkt door Sterling.

Vlak voor rust diepte City de voorsprong uit tot 3-0 en na de pauze stond er helemaal geen maat meer op de ploeg van Pep Guardiola. Ook na de wissel van De Bruyne rond de 70ste minuut bleven de Citizens vlot scoren. Opvallend was dat de doelpunten telkens door een andere speler werd gemaakt. Gündogan tekende daarbij voor maar liefst vier assists.

Verder sprong vooral de uitschakeling van Fulham in het oog. Denis Odoi opende de score vlak na rust op aangeven van Neeskens Kebano, maar die treffer bleek onvoldoende. Uiteindelijk sneuvelden The Cottagers voor eigen volk met 1-2 tegen Oldham Athletic.

Uitslagen zondagmiddagduels:
Manchester City - Rotterham: 7-0
Millwall - Hull City: 2-1
Fulham - Oldham Athletic: 1-2
QPR - Leeds: 2-1
Woking - Watford: 0-2
Preston North End - Doncaster: 1-3
Sheffield United - Barnet: 0-1

LEES OOK: 'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

De ploegen uit de lagere reeksen zouden in de beker altijd het thuisvoordeel moeten krijgen ...

Meest recent

'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

16
16
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

62
62
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

109
109
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

41
41
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

69
69
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

36
36
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

175
175
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

24
24
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

145
145
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

205
205
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

43
43
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

114
114
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

213
213
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

97
97
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

70
70
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

148
148
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

324
324
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

308
308
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

202
202
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

548
548
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

246
246
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

183
183
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

262
262

Meer sportnieuws