Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

door
Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

Op 6 november 2017 pakte KAS Eupen uit met een enorme stunt: Claude Makelélé werd aangesteld als de opvolger van voetbalromanticus Jordi Condom. De Fransman krijgt weinig lof, maar doet het enorm goed.


Toen Makelélé Eupen overnam als trainer bestond er een beeld van de ploeg: voetballend zeer aardig met mooie combinaties, maar veel tegendoelpunten en veel te weinig punten. Eupen leek een vogel voor de kat. De Panda’s kregen met een andere aanpak te maken Makelélé keek niet naar namen: Mbaye Leye werd het kind van de rekening.

De voormalige speler van Real Madrid, Chelsea en PSG zorgde voor veel meer organisatie (Condom pakte 10 op 42) en in de reguliere competitie pakte de club 17 op 48, met als orgelpunt de 4-0-zege tegen Moeskroen. Een overwinning die veel stof deed opwaaien na wel heel slap verdedigen van Moeskroen en waar grote vraagtekens werden bij gezet. In Play-Off II werd 8 op 30 gepakt. Niet indrukwekkend, maar toch was het een stunt om Eupen alsnog in 1A te houden.

Stunten tegen RSCA en Standard
Makelélé maakte een evaluatie van de jonge kern en koos voor ervaren jongens en kon eindelijk de ploeg naar zijn hand zetten. Dit seizoen lijkt Eupen amper in aanmerking te komen voor degradatie met een knappe 25 op 63 en stuntzeges tegen RSC Anderlecht en Standard. De voormalige coach van Bastia bewijst dat hij een organisatie kan neerzetten en hij zorgt voor een rustig seizoen bij Eupen en dat met zeker geen hoogstaande spelerskern.

Bovendien is Makelélé ook naast het veld een meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Een man met klasse wiens carrière als trainer nu echt kan beginnen en die door de Belgische topclubs met argusogen gevolgd zal worden. Het uitgebreide netwerk krijgen ze er 'gratis' bij.
CR

LEES OOK: Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

Is Makelélé een interessante coach voor de Belgische topclubs?

Meest recent

Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

24
24
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

70
70
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

340
340
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

15
15
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

77
77
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

102
102
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

128
128
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

82
82
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

66
66
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

187
187
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

235
235
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

100
100
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

146
146
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

358
358
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

309
309
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

109
109
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

175
175
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

334
334
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

151
151
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

122
122
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

542
542
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

103
103
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

617
617
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1131
1131

Meer sportnieuws