Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

door
Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

Op 6 november 2017 pakte KAS Eupen uit met een enorme stunt: Claude Makelélé werd aangesteld als de opvolger van voetbalromanticus Jordi Condom. De Fransman krijgt weinig lof, maar doet het enorm goed.


Toen Makelélé Eupen overnam als trainer bestond er een beeld van de ploeg: voetballend zeer aardig met mooie combinaties, maar veel tegendoelpunten en veel te weinig punten. Eupen leek een vogel voor de kat. De Panda’s kregen met een andere aanpak te maken Makelélé keek niet naar namen: Mbaye Leye werd het kind van de rekening.

De voormalige speler van Real Madrid, Chelsea en PSG zorgde voor veel meer organisatie (Condom pakte 10 op 42) en in de reguliere competitie pakte de club 17 op 48, met als orgelpunt de 4-0-zege tegen Moeskroen. Een overwinning die veel stof deed opwaaien na wel heel slap verdedigen van Moeskroen en waar grote vraagtekens werden bij gezet. In Play-Off II werd 8 op 30 gepakt. Niet indrukwekkend, maar toch was het een stunt om Eupen alsnog in 1A te houden.

Stunten tegen RSCA en Standard
Makelélé maakte een evaluatie van de jonge kern en koos voor ervaren jongens en kon eindelijk de ploeg naar zijn hand zetten. Dit seizoen lijkt Eupen amper in aanmerking te komen voor degradatie met een knappe 25 op 63 en stuntzeges tegen RSC Anderlecht en Standard. De voormalige coach van Bastia bewijst dat hij een organisatie kan neerzetten en hij zorgt voor een rustig seizoen bij Eupen en dat met zeker geen hoogstaande spelerskern.

Bovendien is Makelélé ook naast het veld een meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Een man met klasse wiens carrière als trainer nu echt kan beginnen en die door de Belgische topclubs met argusogen gevolgd zal worden. Het uitgebreide netwerk krijgen ze er 'gratis' bij.
CR

LEES OOK: 'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Is Makelélé een interessante coach voor de Belgische topclubs?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

15
15
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

35
35
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

108
108
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

127
127
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

157
157
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

254
254
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

99
99
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

463
463
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

241
241
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

425
425
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

359
359
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

380
380
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

230
230
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

86
86
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

343
343
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

213
213
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

96
96
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

173
173
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

229
229
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws