Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

door
Claude Makelélé: met argusogen gevolgd door Belgische top

Op 6 november 2017 pakte KAS Eupen uit met een enorme stunt: Claude Makelélé werd aangesteld als de opvolger van voetbalromanticus Jordi Condom. De Fransman krijgt weinig lof, maar doet het enorm goed.


Toen Makelélé Eupen overnam als trainer bestond er een beeld van de ploeg: voetballend zeer aardig met mooie combinaties, maar veel tegendoelpunten en veel te weinig punten. Eupen leek een vogel voor de kat. De Panda’s kregen met een andere aanpak te maken Makelélé keek niet naar namen: Mbaye Leye werd het kind van de rekening.

De voormalige speler van Real Madrid, Chelsea en PSG zorgde voor veel meer organisatie (Condom pakte 10 op 42) en in de reguliere competitie pakte de club 17 op 48, met als orgelpunt de 4-0-zege tegen Moeskroen. Een overwinning die veel stof deed opwaaien na wel heel slap verdedigen van Moeskroen en waar grote vraagtekens werden bij gezet. In Play-Off II werd 8 op 30 gepakt. Niet indrukwekkend, maar toch was het een stunt om Eupen alsnog in 1A te houden.

Stunten tegen RSCA en Standard
Makelélé maakte een evaluatie van de jonge kern en koos voor ervaren jongens en kon eindelijk de ploeg naar zijn hand zetten. Dit seizoen lijkt Eupen amper in aanmerking te komen voor degradatie met een knappe 25 op 63 en stuntzeges tegen RSC Anderlecht en Standard. De voormalige coach van Bastia bewijst dat hij een organisatie kan neerzetten en hij zorgt voor een rustig seizoen bij Eupen en dat met zeker geen hoogstaande spelerskern.

Bovendien is Makelélé ook naast het veld een meerwaarde voor de Jupiler Pro League. Een man met klasse wiens carrière als trainer nu echt kan beginnen en die door de Belgische topclubs met argusogen gevolgd zal worden. Het uitgebreide netwerk krijgen ze er 'gratis' bij.
CR

LEES OOK: Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Is Makelélé een interessante coach voor de Belgische topclubs?

Meest recent

Transferbom: Messi en Haaland weldra ploegmaats?

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

17
17
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

18
18
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

12
12
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

170
170
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

201
201
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

40
40
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

176
176
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

270
270
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

353
353
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

648
648
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

120
120
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

503
503
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

658
658
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

287
287
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

183
183
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

72
72
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

180
180
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

76
76
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

95
95
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

260
260
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

705
705
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

120
120
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

199
199
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

332
332
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

257
257

Meer sportnieuws