EXCLUSIEF Recordaankoop STVV mag vertrekken: "Moet spelen, elders of bij ons"

door
EXCLUSIEF Recordaankoop STVV mag vertrekken:

Bij STVV deden ze in de zomer heel wat transfers. Van Mohammed Buya Turay verwachtte men veel, maar de spits heeft het moeilijk. Pol Garcia Tena is dan weer één van de beste transfers van afgelopen zomer in de Jupiler Pro League.


STVV haalde Buya volgens bepaalde bronnen voor 1,7 miljoen euro weg bij het Zweedse Dalkurd. Buya viel vier keer in en startte twee keer in. Daarin was hij goed voor één doelpunt. Technisch directeur Tom Van den Abbeele laat zich uit over de recordaankoop. "Buya begon goed met een doelpunt dat ons een punt opleverde. Nadien kende hij een moeilijke periode. Buya is een jongen die heel wat kwaliteiten heeft, anders ben je geen topschutter in Zweden. Het is echter ook de eerste keer dat er zoveel druk op hem heerst, want hij is de duurste aankoop in de geschiedenis van STVV. Dan merk je dat dit toch niet simpel is om mee om te gaan en dat is momenteel het moeilijkste voor hem. Het zal belangrijk zijn voor hem om terug speelminuten te vergaren, hier of elders. Dat gaan we bekijken. Een uitleenbeurt? Misschien, ja."

Garcia Tena en Kotysch
Garcia Tena werd dan weer gratis weggeplukt bij Juventus en doet het voortreffelijk. "Of ik hem door mijn netwerk op het spoor ben gekomen? Ja. Er lopen heel wat makelaars rond en na verloop van tijd kan je het kaf van het koren scheiden en weet je aan wie je aandacht moet besteden en aan wie niet. Zo kwam dan ook de naam van Pol Garcia tevoorschijn en na wat research moet je geen deskundige zijn om te zien dat hij over bepaalde kwaliteiten beschikt. Als je tot je zeventiende bij FC Barcelona speelt en Juventus komt je daar wegplukken, dat zegt genoeg. Hij werd daar een paar jaar op rij uitgeleend en deed dat goed. Hij kan achteraan op veel posities spelen en het is een zeer intelligente speler met veel voetballend vermogen. Hij kent zijn gebreken en vangt die perfect op."

Achterin lijkt Sasha Kotysch geen toekomst meer te hebben. "Sasha heeft hier jaren aan een stuk het mooie weer gemaakt en was vorig jaar nog een vaste waarde. Het blijft een absoluut fantastische kerel om in de kleedkamer te hebben en hij is zeer professioneel. Hij pas dus perfect in het plaatje, maar we hebben zes verdedigers en we hebben er drie nodig. Hij valt regelmatig naast de selectie en we gaan samen met hem bekijken wat de juiste beslissing is."

LEES OOK: Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

Moet STVV Kotysch en Buya laten gaan?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

32
32
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

17
17
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

117
117
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

125
125
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

162
162
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

211
211
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

346
346
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

242
242
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

70
70
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

532
532
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

459
459
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

502
502

Meer sportnieuws