EXCLUSIEF Recordaankoop STVV mag vertrekken: "Moet spelen, elders of bij ons"

284 stemmen
EXCLUSIEF Recordaankoop STVV mag vertrekken:

Bij STVV deden ze in de zomer heel wat transfers. Van Mohammed Buya Turay verwachtte men veel, maar de spits heeft het moeilijk. Pol Garcia Tena is dan weer één van de beste transfers van afgelopen zomer in de Jupiler Pro League.


STVV haalde Buya volgens bepaalde bronnen voor 1,7 miljoen euro weg bij het Zweedse Dalkurd. Buya viel vier keer in en startte twee keer in. Daarin was hij goed voor één doelpunt. Technisch directeur Tom Van den Abbeele laat zich uit over de recordaankoop. "Buya begon goed met een doelpunt dat ons een punt opleverde. Nadien kende hij een moeilijke periode. Buya is een jongen die heel wat kwaliteiten heeft, anders ben je geen topschutter in Zweden. Het is echter ook de eerste keer dat er zoveel druk op hem heerst, want hij is de duurste aankoop in de geschiedenis van STVV. Dan merk je dat dit toch niet simpel is om mee om te gaan en dat is momenteel het moeilijkste voor hem. Het zal belangrijk zijn voor hem om terug speelminuten te vergaren, hier of elders. Dat gaan we bekijken. Een uitleenbeurt? Misschien, ja."

Garcia Tena en Kotysch
Garcia Tena werd dan weer gratis weggeplukt bij Juventus en doet het voortreffelijk. "Of ik hem door mijn netwerk op het spoor ben gekomen? Ja. Er lopen heel wat makelaars rond en na verloop van tijd kan je het kaf van het koren scheiden en weet je aan wie je aandacht moet besteden en aan wie niet. Zo kwam dan ook de naam van Pol Garcia tevoorschijn en na wat research moet je geen deskundige zijn om te zien dat hij over bepaalde kwaliteiten beschikt. Als je tot je zeventiende bij FC Barcelona speelt en Juventus komt je daar wegplukken, dat zegt genoeg. Hij werd daar een paar jaar op rij uitgeleend en deed dat goed. Hij kan achteraan op veel posities spelen en het is een zeer intelligente speler met veel voetballend vermogen. Hij kent zijn gebreken en vangt die perfect op."

Achterin lijkt Sasha Kotysch geen toekomst meer te hebben. "Sasha heeft hier jaren aan een stuk het mooie weer gemaakt en was vorig jaar nog een vaste waarde. Het blijft een absoluut fantastische kerel om in de kleedkamer te hebben en hij is zeer professioneel. Hij pas dus perfect in het plaatje, maar we hebben zes verdedigers en we hebben er drie nodig. Hij valt regelmatig naast de selectie en we gaan samen met hem bekijken wat de juiste beslissing is."

LEES OOK: Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"
114

Moet STVV Kotysch en Buya laten gaan?

Meest recent

De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

0
0
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

22
22
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

50
50
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

73
73
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

69
69
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

81
81
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

172
172
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

157
157
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

353
353
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

181
181
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

84
84
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

416
416
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

232
232
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

247
247
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

92
92
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

173
173
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

335
335
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

183
183
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

201
201
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

232
232
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

860
860
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

180
180
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

703
703

Meer sportnieuws