EXCLUSIEF Recordaankoop STVV mag vertrekken: "Moet spelen, elders of bij ons"

door
EXCLUSIEF Recordaankoop STVV mag vertrekken:

Bij STVV deden ze in de zomer heel wat transfers. Van Mohammed Buya Turay verwachtte men veel, maar de spits heeft het moeilijk. Pol Garcia Tena is dan weer één van de beste transfers van afgelopen zomer in de Jupiler Pro League.


STVV haalde Buya volgens bepaalde bronnen voor 1,7 miljoen euro weg bij het Zweedse Dalkurd. Buya viel vier keer in en startte twee keer in. Daarin was hij goed voor één doelpunt. Technisch directeur Tom Van den Abbeele laat zich uit over de recordaankoop. "Buya begon goed met een doelpunt dat ons een punt opleverde. Nadien kende hij een moeilijke periode. Buya is een jongen die heel wat kwaliteiten heeft, anders ben je geen topschutter in Zweden. Het is echter ook de eerste keer dat er zoveel druk op hem heerst, want hij is de duurste aankoop in de geschiedenis van STVV. Dan merk je dat dit toch niet simpel is om mee om te gaan en dat is momenteel het moeilijkste voor hem. Het zal belangrijk zijn voor hem om terug speelminuten te vergaren, hier of elders. Dat gaan we bekijken. Een uitleenbeurt? Misschien, ja."

Garcia Tena en Kotysch
Garcia Tena werd dan weer gratis weggeplukt bij Juventus en doet het voortreffelijk. "Of ik hem door mijn netwerk op het spoor ben gekomen? Ja. Er lopen heel wat makelaars rond en na verloop van tijd kan je het kaf van het koren scheiden en weet je aan wie je aandacht moet besteden en aan wie niet. Zo kwam dan ook de naam van Pol Garcia tevoorschijn en na wat research moet je geen deskundige zijn om te zien dat hij over bepaalde kwaliteiten beschikt. Als je tot je zeventiende bij FC Barcelona speelt en Juventus komt je daar wegplukken, dat zegt genoeg. Hij werd daar een paar jaar op rij uitgeleend en deed dat goed. Hij kan achteraan op veel posities spelen en het is een zeer intelligente speler met veel voetballend vermogen. Hij kent zijn gebreken en vangt die perfect op."

Achterin lijkt Sasha Kotysch geen toekomst meer te hebben. "Sasha heeft hier jaren aan een stuk het mooie weer gemaakt en was vorig jaar nog een vaste waarde. Het blijft een absoluut fantastische kerel om in de kleedkamer te hebben en hij is zeer professioneel. Hij pas dus perfect in het plaatje, maar we hebben zes verdedigers en we hebben er drie nodig. Hij valt regelmatig naast de selectie en we gaan samen met hem bekijken wat de juiste beslissing is."

LEES OOK: STVV-fans opgeschrikt: Groot geheim komt naar boven

Trending:

'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Moet STVV Kotysch en Buya laten gaan?

Meest recent

Bornauw heeft fraaie transfer beet, verrassend akkoord Fofana

Verschillende (kandidaat-)Rode Duivels komen momenteel in aanmerking voor een transfer. Sebastiaan ...

38
38
'Transferdetails Nielsen: Club boekt aanzienlijk verlies'

Club Brugge nam deze zomermercato al afscheid van Ferran Jutgla, die terug in Spanje ging ...

230
230
WK Clubs: grote revelatie knikt Real Madrid naar kwartfinale

Op het wereldkampioenschap voor clubs heeft Real Madrid zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales. ...

61
61
'Kompany in blijde verwachting: Bayern vol voor topaanwinst'

Bayern München plaatste zich zondagavond op overtuigende wijze voor de kwartfinales van het WK ...

140
140
Kop eraf bij Union: nieuwe gezichten tonen zich in oefenzege

Een weekje geleden, exact een maand na het behalen van de titel, begon Union SG als ...

89
89
Kaminski vindt nieuwe club, straffe transfer voor Bodart

Twee Belgische doelmannen hebben sinds dinsdag een nieuwe ploeg gevonden. Thomas Kaminski ruilde ...

55
55
'Na 54 goals in 52 duels: Gyökeres krijgt megatransfer'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

163
163
'Union gaat voor spectaculaire dubbelslag van 50 miljoen'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

319
319
Wilmots op dreef: Standard stelt zesde zomeraanwinst voor

Marc Wilmots wil Standard opnieuw naar de top loodsen, al lijkt die weg wel nog bijzonder lang. Om ...

120
120
'Club Brugge heeft beet: vervanger Jashari al op komst'

Het lijkt stilaan nog slechts een kwestie van tijd voor Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan ...

719
719
'Witte rook: Standard haalt slag thuis bij Club Brugge'

Standard laat er geen gras over groeien op de zomermercato, want Marc Wilmots haalde tot dusver al ...

345
345
'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'

Charles De Ketelaere flopte in San Siro, maar dat weerhoudt AC Milan er niet van om opnieuw te ...

910
910
‘Club Brugge kapot van plotse bocht Jashari‘

Eerst leek Ardon Jashari Club Brugge trouw te blijven, maar nu is alles anders. Terwijl ...

704
704
Anderlecht-fans vinden nieuwe zondebok: "Tijd voor afscheid"

RSC Anderlecht stelde dinsdag al een vijfde zomeraanwinst voor, maar dat blijkt niet te volstaan ...

335
335
Jong geweld voor Wils: Antwerp licht aankoopoptie

De keuze om Stef Wils te promoveren tot T1 was volgens Sven Jaecques een "weldoordachte beslissing", ...

514
514
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Van een overeenkomst is er nog geen sprake, maar het ziet er hoe langer hoe meer naar uit dat Ardon ...

821
821
Gegeerde keeper speelt open kaart: Anderlecht of AA Gent?

Thomas Kaminski zal het niet worden, maar RSC Anderlecht blijft wel zoeken naar een nieuwe doublure ...

496
496
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

191
191
'AA Gent & Westerlo kloppen aan voor buitenkansje'

Tot dusver hield AA Gent zich gedeinsd op de transfermarkt, maar daar lijkt stilaan verandering in ...

258
258
'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Momenteel eist Ardon Jashari alle aandacht op, maar dat er deze zomer nog meer volk Club Brugge zal ...

801
801
Hendrik Van Crombrugge en Vanessa delen spetterend nieuws

Voor Hendrik Van Crombrugge waren het op sportief vlak niet de meest fijne jaren uit zijn ...

673
673
'Antwerp in actie: transfervuurwerk barst helemaal los'

Ruim drie weken voor de competitiestart heeft Antwerp nog veel werk aan de winkel. Voorlopig lijkt ...

884
884
'Soap ontploft: Jashari zadelt Club Brugge met deadline op'

Club Brugge wilde Ardon Jashari graag nog een jaartje langer aan boord houden, maar dat lijkt almaar ...

1136
1136
Renard jubelt: “Nieuwe leider mét grinta bij Anderlecht"

RSC Anderlecht is hard aan het gaan op de zomermercato. Enric Llansana is de nieuwste zomeraanwinst ...

446
446
‘Puntenhalvering? Supporters zijn het kotsbeu’

Er werd weer een bom onder de competitiehervorming gelegd na de klacht van Franc Borains, Union SG, ...

349
349

Meer sportnieuws