Antwerp bibbert maar wint, Kortrijk zorgt voor sensationele ommekeer

294 stemmen
Antwerp bibbert maar wint, Kortrijk zorgt voor sensationele ommekeer

Namiddag stonden er vier wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Royal Antwerp FC eindigde 2018 met een zege en STVV verloor punten bij KV Oostende. KV Kortrijk zorgde voor een spektakelstuk tegen Zulte Waregem (4-2) en Cercle Brugge ging in eigen huis onderuit tegen KAS Eupen.


Antwerp-Moeskroen 2-1
Antwerp was baas in de eerste helft, maar veel kansen kreeg het niet. Mbokani lokte plots wel slim een strafschop uit, Butez trapte er in. De Congolees zette die om en de 1-0 bij de rust was al bij al verdiend. Na de koffie diepte Mbokani de score uit: 2-0.  Moeskroen sloeg echter snel terug via Mbombo en Leye kreeg nog dé kans op de gelijkmaker, net als Mbombo. Antwerp bibberde, maar wist de zege toch binnen te slepen.

Scoreverloop: 1-0 en 2-0 (23' en 55' Dieumerci Mbokani), 2-1 (64' Yannis Mbombo)

KV Oostende-STVV 1-1
De Kanaries kwamen al snel op voorsprong via Botaka. KVO dreigde wel, maar STVV kreeg op penalty de kans op 0-2. Dutoit (ex-STVV) wist de poging van Botaka af te stoppen. KVO groeide nadien in de partij en De Bock wist nog voor de rust de gelijkmaker te scoren. Na de rust ging de thuisploeg voluit voor de 2-1 en het drukte STVV achteruit, maar het bleef 1-1.

Scoreverloop: 0-1 (07' Jordan Botaka), 1-1 (33' Laurens De Bock)



Cercle Brugge-Eupen 0-1
De thuisploeg was de gevaarlijkse ploeg, maar Fall zorgde tegen de gang van het spel in voor de 0-1. Nadien was Eupen wat beter, maar bij de rust bleef het 0-1. Na de pauze probeerde Cercle de bakens te verzetten, maar Eupen vocht en behaalde een belangrijke zege.

Scoreverloop: 0-1 (17' Mamadou Fall)

KV Kortrijk-Zulte Waregem 4-2
In deze partij was het de thuisploeg die de partij in handen nam. De sfeer was goed en op het veld was er veel strijd en bij momenten goed voetbal te zien. Walsh miste eerst nog dé kans op 0-1, maar het was Nissilä die op slag van rust de score opende. Kortrijk moest na de rust dus vol aan de bak, maar het was Essevee dat voor het uur de 0-2 scoorde via Faik.

Match gespeeld, maar dan kwamen er acht ongelooflijke minuten aan voor Kortrijk: Mboyo, Lepoint en nog eens Mboyo zorgden voor drie snelle goals en 3-2. Onwaarschijnlijk. Chevalier zette de kroon op het werk met de 4-2. Feest in het Guldensporenstadion.

Scoreverloop: 0-1 (42' Urho Nissilä), 0-2 (59' Hachim Faik), 1-2 (65' Ilombe Mboyo), 2-2 (72' Christophe Lepoint), 3-2 (73' Ilombe Mboyo), 4-2 (87' Teddy Chevalier)

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

🚀

Maakt Kortrijk kans op PO I?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

7
7
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

29
29
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

75
75
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

15
15
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

28
28
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

43
43
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

83
83
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

67
67
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

155
155
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

198
198
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

440
440
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

196
196
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

304
304
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

30
30
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

42
42
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

169
169
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

202
202
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

494
494
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

188
188
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

45
45
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

44
44
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

31
31
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

129
129

Meer sportnieuws