Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein: "Was meer aan de hand"

door
Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein:

Hein Vanhaezebrouck werd zondagavond op straat gezet als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De trainer moest de tol betalen na de tegenvallende resultaten en het zwakke spel van zijn ploeg. Maar blijkbaar waren er nog meer factoren die leidden tot zijn ontslag, er was meer aan de hand.


Zo meldt Het Nieuwsblad dat er langer ruis stond op de relatie tussen de coach en het nieuwe clubleiding. Vanhaezebrouck werd immers aangesteld door het vorige bestuur en ook voor hem kwam de overname door Marc Coucke als een grote verrassing. In de eerste maanden van het nieuwe bewind probeerden alle partijen in de mate van het mogelijke goed samen te werken, maar er zou aan beide zijden steeds meer irritatie ontstaan zijn.

Zo ergerde Vanhaezebrouck zich aan bepaalde ingrepen van Coucke. De affaire-Dimata, die zonder medeweten van de trainer op verlof werd gestuurd door de voorzitter, is alom bekend en ook het feit dat Coucke een speler opdrong waar hij niet in gelooft (Musona) werd niet gesmaakt. Daarnaast zou Vanhaezebrouck zich vragen hebben gesteld bij de degradatie van Luc Devroe.

WANTROUWEN
Ook het beleidsplan van Michael Verschueren werd met het nodige cynisme onthaald. "De projecten die Coucke en Verschueren voorstelden werden beschouwd als gebakken lucht", schrijft de krant. De aanstelling van Pär Zetterberg als assistent zorgde dan weer voor een bepaald wantrouwen.

Het bestuur vond dan weer dat Vanhaezebrouck 'tactisch te koppig was' en te veel vasthield aan zijn eigen filosofie, ook al sloeg die niet aan bij zijn spelers. Dat alles leidde er toe dat een verstandshuwelijk niet langer mogelijk was, zelfs niet voor de twee resterende wedstrijden in 2018.

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Anderlecht heeft te lang vastgehouden aan Vanhaezebrouck ...

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

26
26
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

28
28
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

45
45
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

31
31
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

56
56
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

49
49
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

222
222
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

62
62
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

28
28
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

217
217
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

339
339
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

637
637
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

122
122
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

127
127
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

796
796
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

399
399
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

394
394
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

177
177
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

450
450
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1286
1286
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

134
134
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

167
167

Meer sportnieuws