Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein: "Was meer aan de hand"

door
Niet enkel resultaten leidden tot ontslag Hein:

Hein Vanhaezebrouck werd zondagavond op straat gezet als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De trainer moest de tol betalen na de tegenvallende resultaten en het zwakke spel van zijn ploeg. Maar blijkbaar waren er nog meer factoren die leidden tot zijn ontslag, er was meer aan de hand.


Zo meldt Het Nieuwsblad dat er langer ruis stond op de relatie tussen de coach en het nieuwe clubleiding. Vanhaezebrouck werd immers aangesteld door het vorige bestuur en ook voor hem kwam de overname door Marc Coucke als een grote verrassing. In de eerste maanden van het nieuwe bewind probeerden alle partijen in de mate van het mogelijke goed samen te werken, maar er zou aan beide zijden steeds meer irritatie ontstaan zijn.

Zo ergerde Vanhaezebrouck zich aan bepaalde ingrepen van Coucke. De affaire-Dimata, die zonder medeweten van de trainer op verlof werd gestuurd door de voorzitter, is alom bekend en ook het feit dat Coucke een speler opdrong waar hij niet in gelooft (Musona) werd niet gesmaakt. Daarnaast zou Vanhaezebrouck zich vragen hebben gesteld bij de degradatie van Luc Devroe.

WANTROUWEN
Ook het beleidsplan van Michael Verschueren werd met het nodige cynisme onthaald. "De projecten die Coucke en Verschueren voorstelden werden beschouwd als gebakken lucht", schrijft de krant. De aanstelling van Pär Zetterberg als assistent zorgde dan weer voor een bepaald wantrouwen.

Het bestuur vond dan weer dat Vanhaezebrouck 'tactisch te koppig was' en te veel vasthield aan zijn eigen filosofie, ook al sloeg die niet aan bij zijn spelers. Dat alles leidde er toe dat een verstandshuwelijk niet langer mogelijk was, zelfs niet voor de twee resterende wedstrijden in 2018.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Anderlecht heeft te lang vastgehouden aan Vanhaezebrouck ...

Meest recent

Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

31
31
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

228
228
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

58
58
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

240
240
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

413
413
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

65
65
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

51
51
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

33
33
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

292
292
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

434
434
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

233
233
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

82
82
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

69
69
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

379
379
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

198
198
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

300
300
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

194
194
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

130
130
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

188
188
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

106
106
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

227
227
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

96
96
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

159
159
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

124
124

Meer sportnieuws