Wilmots: "Hij is het brein van de Rode Duivels"

door
Wilmots:

Tijdens het voorbije WK hield voormalig bondscoach Marc Wilmots zich redelijk afzijdig, maar in Rusland kreeg hij wel zijn gelijk over bepaalde beslissingen. Zo was één van de kritieke die Wilmots kreeg te slikken, dat hij halsstarrig bleef vasthouden aan Axel Witsel in een controlerende rol. Maar de middenvelder bewees inmiddels dat hij op die positie van goudwaarde is voor de nationale ploeg.


Wilmots was dan ook de trainer die Witsel, destijds bij Standard, Benfica en zelfs Zenit doorgaans een aanvallende middenvelder, een rijtje achteruit trok. "Ik had bij de nationale ploeg iemand nodig die het brein van de ploeg zou worden. Ik wou tegenstanders met twee aanvallende middenvelders vast kunnen zetten, een 'tactische cultuur' kweken. Toen heb ik Witsel op de '6' gezet. Hij is iemand die zich volledig kan wegcijferen voor de ploeg. Hij is opgeleid als een 'nummer 10', maar ik had iemand nodig die intelligent genoeg was", klonk het bij Eleven Sports.

Maar Wilmots moest wel op Witsel inpraten om hem duidelijk te maken dat hij het best voor de dag komt in een meer controlerende rol. "Ik heb hem doen begrijpen dat als hij het niveau van Barcelona wou bereiken, het niveau van een Busquets of Pjanic, hij op die positie het hoogste rendement zou halen", aldus de ex-bondscoach.

LEES OOK: Castagne klopt zichzelf op de borst bij Rode Duivels

Wilmots heeft te weinig waardering gekregen voor zijn werk bij de Duivels ...

Meest recent

'Duitsers willen Club-sterkhouder: deal van ruim 20 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting de Europese ...

148
148
De Bruyne gek van mede-Duivel: "Dezelfde golflengte"

De Rode Duivels kunnen vrijdagavond de leiding nemen in hun kwalificatiepoule voor het WK 2026. Dan ...

63
63
Duivels danken Lions: opdoffer Wales ondanks megamisser

De Rode Duivels staan maandagavond voor een belangrijk WK-kwalificatieduel op Wales. In aanloop naar ...

20
20
Nederland kan WK bijna ruiken, Oostenrijk scoort er tien

Donderdagavond werd de Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hervat. Nederland liet zich ...

137
137
Schokgolf in Jupiler Pro League: "Dit zet competitie op zijn kop"

Door de interland-break gaat de bal deze week niet aan het rollen in de Jupiler Pro League, toch ...

240
240
'Kwaad naar erger: Zirkzee-bommetje op ontploffen'

Tijdens zijn geslaagde uitleenbeurt aan RSC Anderlecht, werd Joshua Zirkzee een erg mooie toekomst ...

87
87
Garcia content: Duivelse opsteker tegen Noord-Macedonië

De Rode Duivels staan vrijdag opnieuw voor een belangrijke afspraak in hun WK-kwalificatiecampagne. ...

102
102
Stankovic doet boekje open na eerste Club Brugge-maanden

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer een pak internationals uitzwermen. ...

537
537
"Absoluut niet" - Coucke reageert live op tv op RSCA-hervorming

Bij RSC Anderlecht is het reikhalzend uitkijken naar welke grote plannen hoofdeigenaar Marc Coucke ...

518
518
'Contacten lopen: Union vol voor bekend gezicht als T1'

De Jupiler Pro League werd in volle interland-break opgeschrikt door een spraakmakende ...

829
829
Grote verbazing bij Genk: "En de kentering is nog veraf"

KRC Genk heeft het tweede luik van het seizoen kunnen afsluiten met een thuiszege. Maar indruk maken ...

574
574
Lammens-hype neemt toe: grote naam gaat overstag

Ook Senne Lammens tekende maandag present op het verzamelmoment van de Rode Duivels in Tubeke. En de ...

237
237
Spraakmakende comeback in JPL? De Bruyne resoluut

De Planet Group Arena van AA Gent is vrijdagavond het decor voor het WK-kwalificatieduel ...

101
101
'Kompany en co versteld: sensationeel transferplan Kane'

Harry Kane is als een wervelwind aan het nieuwe seizoen begonnen bij Bayern München. Met liefst ...

97
97
Club Brugge haalt slag thuis: contract tot medio 2028

De sportieve leiding van Club Brugge heeft zijn handen meer dan vol tijdens de interland-break. Zo ...

268
268
Nieuwe aanvoerder bij Duivels: "Geen spel rond maken"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in de Planet Group Arena de degens met Noord-Macedonië. ...

99
99
'Barça grijpt in: Deco dropt drievoudige transferklapper'

FC Barcelona liet dit seizoen al mooie dingen zien, maar slikte vlak voor de interland-break twee ...

238
238
Club Brugge valt van zijn stoel: ongeziene transferbom

Hein Vanhaezebrouck zette de toon: één winger “voor een bom geld”, een ...

943
943
'Alarmfase rood bij Antwerp: Wils botst met Overmars'

De interlandbreak komt als geroepen voor Antwerp, dat na een twee op 15 dringend toe is aan ...

343
343
'De Condé velt verdict: Fink richting exit bij Genk?'

Interlandperiodes zijn niet alleen een moment van bezinning, vaak wisselen dan ook heel wat ploegen ...

653
653
Heeft Sam Kerkhofs plots een tweede ploeg in handen?

Aster Nzeyimana en Sam Kerkhofs: twee bekende koppen, elk in hun eigen domein, maar met meer gemeen ...

111
111
'Renard doet gouden zaken: jackpot voor Anderlecht'

Olivier Renard kreeg bij RSC Anderlecht deze zomer niet alleen de opdracht om te snijden in de ...

711
711
'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Sébastien Pocognoli op weg naar de uitgang bij ...

212
212
Olivier Deschacht volledig afgemaakt: "Grootste dommerik"

Olivier Deschacht, jarenlang een vertrouwd gezicht op het veld bij RSC Anderlecht, heeft de ...

391
391
Opvolging verzekerd: nieuw goudhaantje voor Club Brugge

Club Brugge heeft een drukke zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders moesten worden ...

531
531

Meer sportnieuws