Croky Cup: Union voorbij Standard-killer naar kwartfinale tegen Genk

door
Croky Cup: Union voorbij Standard-killer naar kwartfinale tegen Genk

Union heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. In eigen huis rekenden de Brusselaars niet zonder moeite af met Knokke, dat titelverdediger Standard in de vorige ronde nog uit het tornooi knikkerde. Voor de ploeg uit Sint-Gillis wacht nu een thuiswedstrijd tegen topfavoriet KRC Genk.


 Union moest de wedstrijd aanvangen zonder Niakaté, die in de vorige ronde nog een hattrick scoorde op het veld van Anderlecht. Dat hield de Brusselaars echter niet tegen om het laken meteen naar zich toe trekken. Knokke-doelman Verlinden, zoon van de legendarische Club Brugge-goalie Dany, kreeg meteen enkele kansen te verwerken. Na tien minuten moest hij zich echter toch gewonnen geven, Ferber zette de thuisploeg verdient op voorsprong.

Daarna herstelde het evenwicht zich en kreeg ook Knokke de nodige kansen. Na 40 minuten viel zelfs de gelijkmaker, maar daar hing wel een geurtje aan. De lijnrechter stak zijn vlag immers omhoog waardoor Union stopte met spelen, maar de scheidsrechter liet gewoon voort spelen en zo kon Vandewalle wel heel gemakkelijk gelijk maken. De 1-1 was meteen ook de ruststand.

PAU DOET WEDSTRIJD OP SLOT

Na de pauze was het echter Union dat het laken definitief naar zich toe trok. De 2-1 van Pau zorgde voor een groot feest in de tribunes, Bengaals vuurwerk ontbrak daarbij niet. Niet veel later zorgde de Zuid-Afrikaanse aanvaller zelfs voor de 3-1. Knokke kreeg daarna nog wat hoop na een tweede gele kaart voor Mehlem, maar de mannen van Lorenzo Staelens hadden hun grootste krachten toen al verbruikt.

Toch werd het nog even spannend. Thuisdoelman Saussez blunderde enorm en Andries kon zonder het echt te beseffen voor de aansluitingstreffer zorgen. Union begon plots te twijfelen en Saussez moest zijn fout al snel recht zetten. Uiteindelijk hield de thuisploeg toch stand. Het bekersprookje van Knokke strandt dus in Brussel, Union mag zich opmaken voor een confrontatie met de leider in 1A.

Bekijk hier de samenstelling van alle kwartfinales.

LEES OOK: De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

Wie wint de beker volgens u?

Meest recent

Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

159
159
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

23
23
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

51
51
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

102
102
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

122
122
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

112
112
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

280
280
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

306
306
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

89
89
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

255
255
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

270
270
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

70
70
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

217
217
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

256
256
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

75
75
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

209
209
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

122
122
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

110
110
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

92
92
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

602
602
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

500
500
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

85
85
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

243
243
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

283
283

Meer sportnieuws