Croky Cup: Union voorbij Standard-killer naar kwartfinale tegen Genk

537 stemmen
Croky Cup: Union voorbij Standard-killer naar kwartfinale tegen Genk

Union heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. In eigen huis rekenden de Brusselaars niet zonder moeite af met Knokke, dat titelverdediger Standard in de vorige ronde nog uit het tornooi knikkerde. Voor de ploeg uit Sint-Gillis wacht nu een thuiswedstrijd tegen topfavoriet KRC Genk.


 Union moest de wedstrijd aanvangen zonder Niakaté, die in de vorige ronde nog een hattrick scoorde op het veld van Anderlecht. Dat hield de Brusselaars echter niet tegen om het laken meteen naar zich toe trekken. Knokke-doelman Verlinden, zoon van de legendarische Club Brugge-goalie Dany, kreeg meteen enkele kansen te verwerken. Na tien minuten moest hij zich echter toch gewonnen geven, Ferber zette de thuisploeg verdient op voorsprong.

Daarna herstelde het evenwicht zich en kreeg ook Knokke de nodige kansen. Na 40 minuten viel zelfs de gelijkmaker, maar daar hing wel een geurtje aan. De lijnrechter stak zijn vlag immers omhoog waardoor Union stopte met spelen, maar de scheidsrechter liet gewoon voort spelen en zo kon Vandewalle wel heel gemakkelijk gelijk maken. De 1-1 was meteen ook de ruststand.

PAU DOET WEDSTRIJD OP SLOT

Na de pauze was het echter Union dat het laken definitief naar zich toe trok. De 2-1 van Pau zorgde voor een groot feest in de tribunes, Bengaals vuurwerk ontbrak daarbij niet. Niet veel later zorgde de Zuid-Afrikaanse aanvaller zelfs voor de 3-1. Knokke kreeg daarna nog wat hoop na een tweede gele kaart voor Mehlem, maar de mannen van Lorenzo Staelens hadden hun grootste krachten toen al verbruikt.

Toch werd het nog even spannend. Thuisdoelman Saussez blunderde enorm en Andries kon zonder het echt te beseffen voor de aansluitingstreffer zorgen. Union begon plots te twijfelen en Saussez moest zijn fout al snel recht zetten. Uiteindelijk hield de thuisploeg toch stand. Het bekersprookje van Knokke strandt dus in Brussel, Union mag zich opmaken voor een confrontatie met de leider in 1A.

Bekijk hier de samenstelling van alle kwartfinales.

Wie wint de beker volgens u?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

19
19
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

50
50
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

11
11
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

107
107
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

104
104
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

20
20
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

27
27
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

105
105
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

196
196
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

51
51
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

173
173
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

181
181
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

261
261
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

403
403
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

564
564
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

147
147
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

224
224
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

573
573
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws