'Spelers hadden voor Dortmund-Club duidelijk verzoek voor Leko'

door
'Spelers hadden voor Dortmund-Club duidelijk verzoek voor Leko'

Club Brugge wou dit seizoen absoluut de nul wegvegen en is daar met glans in geslaagd. Na vijf speeldagen telt Blauw-Zwart vijf punten en heeft het nog een positief doelsaldo. Woensdag werd ook Borussia Dortmund in eigen huis in bedwang gehouden.


Opvallend was dat Blauw-Zwart in het Signal Iduna Park erg defensief voor de dag. Volgens analist Wim De Coninck was dat mogelijk op vraag van de spelers zelf. "Als je naar de cijfers van Dortmund kijkt, dan vergeef je Leko dat hij op die manier gespeeld heeft. Ik denk dat het ook een beetje op verzoek van de spelers was na deze periode met mindere resultaten", klinkt het bij Sporza.

De defensieve aanpak leverde in ieder geval resultaat op. Maar zondag tegen Standard zal het toch anders moeten volgens De Coninck. "Zondag thuis 75% balbezit aan Standard laten, dat zal niet lukken met dat publiek. De fans zullen hen naar voren schreeuwen. In de Belgische competitie wordt verwacht dat Club initiatief neemt en vooruit voetbalt."

LEES OOK: Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Leko moet vaker voor de defensieve aanpak kiezen ...

Meest recent

'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

9
9
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

40
40
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

57
57
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

19
19
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

44
44
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

201
201
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

58
58
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

57
57
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

124
124
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

265
265
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

113
113
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

179
179
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

64
64
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

62
62
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

123
123
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

304
304
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

344
344
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

70
70
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

402
402
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

63
63
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

376
376
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

450
450
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

427
427
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

412
412
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

316
316

Meer sportnieuws