EXCLUSIEF Coucke: "Waren we een maand later, dan waren ze weg bij RSCA"

door
EXCLUSIEF Coucke:

Marc Coucke bleef stil tijdens de persconferentie bij RSC Anderlecht. Hij gaf het woord aan Michael Verschueren, de nieuwe sportieve baas. Achteraf sprak de voorzitter van Paars-Wit wel met de aanwezige media, waaronder Voetbalnieuws.be.


Zo wilde hij toch benadrukken dat Luc Devroe de afgelopen maanden ook zeer veel goede zaken heeft gedaan. Zo was hij de dragende kracht achter de contractverlengingen van de jonge talenten. Yari Verschaeren (AS Monaco) en Jérémy Doku (Liverpool) werden uit de handen van de Europese topclubs gehouden.

"Luc heeft ook zeer veel goede zaken gedaan, hé. Waren we een maand later geweest met die contractverlengingen, dan waren ze bijna allemaal weg. We gingen vorig jaar allemaal kijken naar de wedstrijden van de jeugd." Anderlecht zette de afgelopen maanden vooral grote stappen naast het veld. "Je hebt dat vandaag ook gezien, dat we naast het veld veel werk hebben verricht. Het was ook nodig, zonder iets willen af te doen aan het mooie werk dat mijn voorgangers hier hebben gedaan. Er was echter noodzaak aan een modernere visie. Er waren heel wat werkpunten, sportief en extra-sportief. Het waren zeker niet de makkelijkste negen maanden. Er zijn zaken die al goed zijn vooruit gegaan, maar sommige zaken hebben wat meer tijd nodig. Binnen die periode hebben we de reflectie gemaakt: 'hoe alles past binnen de visie van de club?'. Op basis daarvan hebben we een nieuwe strategie uitgetekend."



De volgende stap is weer een winnend elftal kneden."Kijk, we moeten de fans de zin geven om naar Anderlecht te gaan kijken. Dat is het belangrijkste en daarom is het eerst belangrijk dat er een zeer goede structuur staat en een ploeg die ook wint. Hoe je het draait of keert, daar draait het om in het voetbal. Een project in pakweg Azië zal ook sneller een succes worden als je over een ploeg beschikt die wint. Dit kan ook positieve gevolgen hebben voor de toekomstige tv-rechten van het Belgisch voetbal. Het is een heel andere visie en we willen niet afhangen van de inkomsten van transfers."

Een nieuw stadion is momenteel geen prioriteit voor Coucke.. "We hebben wel al stappen gezet door bijvoorbeeld 1.000 extra plaatsen achter het doel vrij te geven. Dat zorgde voor een opbrengst van 230.000 euro. We doen het voor de fans, want daar was ook vraag achter. Of we ons stadion gaan uitbreiden naar 30.000 plaatsen? We hebben eerst onze visie meegedeeld en na negen maanden hebben we een analyse gemaakt: 'wat kan beter, wat moet er nog veranderen', enzovoort. De uitkomst heb je vandaag gezien en Michael heeft het sportieve nu in handen en ik ben er zeker van dat hij dat goed gaat doen. Als dan alles op punt staat, kunnen we aan de volgende stap denken."

LEES OOK: Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Heeft RSCA nood aan een nieuw stadion?

Meest recent

'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

5
5
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

76
76
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

88
88
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

571
571
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

89
89
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

74
74
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

93
93
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

147
147
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

549
549
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

33
33
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

295
295
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

208
208
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

156
156
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

356
356
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

183
183
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

62
62
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

44
44
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

267
267
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

89
89
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

339
339
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

179
179
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

46
46
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

287
287
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

304
304
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

101
101

Meer sportnieuws