EXCLUSIEF Coucke: "Waren we een maand later, dan waren ze weg bij RSCA"

door
EXCLUSIEF Coucke:

Marc Coucke bleef stil tijdens de persconferentie bij RSC Anderlecht. Hij gaf het woord aan Michael Verschueren, de nieuwe sportieve baas. Achteraf sprak de voorzitter van Paars-Wit wel met de aanwezige media, waaronder Voetbalnieuws.be.


Zo wilde hij toch benadrukken dat Luc Devroe de afgelopen maanden ook zeer veel goede zaken heeft gedaan. Zo was hij de dragende kracht achter de contractverlengingen van de jonge talenten. Yari Verschaeren (AS Monaco) en Jérémy Doku (Liverpool) werden uit de handen van de Europese topclubs gehouden.

"Luc heeft ook zeer veel goede zaken gedaan, hé. Waren we een maand later geweest met die contractverlengingen, dan waren ze bijna allemaal weg. We gingen vorig jaar allemaal kijken naar de wedstrijden van de jeugd." Anderlecht zette de afgelopen maanden vooral grote stappen naast het veld. "Je hebt dat vandaag ook gezien, dat we naast het veld veel werk hebben verricht. Het was ook nodig, zonder iets willen af te doen aan het mooie werk dat mijn voorgangers hier hebben gedaan. Er was echter noodzaak aan een modernere visie. Er waren heel wat werkpunten, sportief en extra-sportief. Het waren zeker niet de makkelijkste negen maanden. Er zijn zaken die al goed zijn vooruit gegaan, maar sommige zaken hebben wat meer tijd nodig. Binnen die periode hebben we de reflectie gemaakt: 'hoe alles past binnen de visie van de club?'. Op basis daarvan hebben we een nieuwe strategie uitgetekend."



De volgende stap is weer een winnend elftal kneden."Kijk, we moeten de fans de zin geven om naar Anderlecht te gaan kijken. Dat is het belangrijkste en daarom is het eerst belangrijk dat er een zeer goede structuur staat en een ploeg die ook wint. Hoe je het draait of keert, daar draait het om in het voetbal. Een project in pakweg Azië zal ook sneller een succes worden als je over een ploeg beschikt die wint. Dit kan ook positieve gevolgen hebben voor de toekomstige tv-rechten van het Belgisch voetbal. Het is een heel andere visie en we willen niet afhangen van de inkomsten van transfers."

Een nieuw stadion is momenteel geen prioriteit voor Coucke.. "We hebben wel al stappen gezet door bijvoorbeeld 1.000 extra plaatsen achter het doel vrij te geven. Dat zorgde voor een opbrengst van 230.000 euro. We doen het voor de fans, want daar was ook vraag achter. Of we ons stadion gaan uitbreiden naar 30.000 plaatsen? We hebben eerst onze visie meegedeeld en na negen maanden hebben we een analyse gemaakt: 'wat kan beter, wat moet er nog veranderen', enzovoort. De uitkomst heb je vandaag gezien en Michael heeft het sportieve nu in handen en ik ben er zeker van dat hij dat goed gaat doen. Als dan alles op punt staat, kunnen we aan de volgende stap denken."

LEES OOK: Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

Heeft RSCA nood aan een nieuw stadion?

Meest recent

Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

17
17
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

109
109
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

62
62
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

122
122
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

163
163
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

61
61
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

225
225
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

78
78
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

134
134
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

363
363
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

51
51
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

419
419
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

53
53
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1244
1244
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

535
535
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

251
251
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

249
249
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

125
125
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

255
255
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

77
77
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

536
536
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

673
673
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

172
172
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

202
202
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

169
169

Meer sportnieuws