Westerlo reageert op aantijgingen in Operatie Propere Handen

223 stemmen
Westerlo reageert op aantijgingen in Operatie Propere Handen

Sinds bekend geraakte dat Dejan Veljkovic zal optreden als spijtoptant, is het verdacht stil rond Operatie Propere Handen. Het is dan ook afwachten tot de eerste getuigenissen van de Servische spilfiguur ook resultaten opleveren. Ondertussen duikt wel een nieuw geval van mogelijke belangenvermenging op.


Onderzoeksrechter Joris Raskin werd eerder al gewraakt door de verdediging van ex-scheidsrechter Bart Vertenten, omdat hij zijn rol in het onderzoek een tijdje combineerde met een functie in de licentiecommissie van de KBVB. De Waalse krant La Dernière Heure meldt nu echter dat Kristiaan Vandepaer, baas van de federale gerechtelijke politie van Limburg die zich met het onderzoek bezig houdt, ook belangen heeft bij één van de betrokken partijen.

Vandepaer zou immers ook bestuurder zijn bij KVC Westerlo, dat ontdekte LDH via gegevens van de Kruispuntbank van Ondernemingen. De politiebaas staat niet rechtstreeks aan de leiding van de operatie, maar heeft wel toegang tot alle mogelijk bewijsmateriaal. Of dit gevolgen zal hebben voor het onderzoek, is voorlopig niet geweten.

UPDATE 13u52
Inmiddels heeft Westerlo ook officieel gereageerd op de aantijgingen. De club bevestigt dat Vandepaer een bestuursfunctie bekleedt, maar benadrukt dat hij geen deel uitmaakt van de dagelijkse werking. "Gelet op de vele vragen in verband met het persbericht dat verschenen is omtrent de heer Kris Vandepaer kan KVC Westerlo bevestigen dat hij sinds 2003 onbezoldigd bestuurder is van KVC Westerlo. Dhr. Vandepaer maakte nimmer deel uit van het dagelijks bestuur en gaf enkel advies inzake veiligheidsaangelegenheden", klinkt het.

LEES OOK: 'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

De berichtgeving rond Propere Handen moet stoppen tot een echte doorbraak volgt ...

Meest recent

Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

8
8
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

5
5
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

51
51
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

96
96
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

118
118
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

24
24
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

84
84
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

94
94
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

86
86
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

112
112
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

195
195
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

38
38
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

144
144
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

313
313
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

371
371
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

346
346
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

65
65
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

63
63
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

113
113
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

126
126
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

55
55

Meer sportnieuws