Westerlo reageert op aantijgingen in Operatie Propere Handen

223 stemmen
Westerlo reageert op aantijgingen in Operatie Propere Handen

Sinds bekend geraakte dat Dejan Veljkovic zal optreden als spijtoptant, is het verdacht stil rond Operatie Propere Handen. Het is dan ook afwachten tot de eerste getuigenissen van de Servische spilfiguur ook resultaten opleveren. Ondertussen duikt wel een nieuw geval van mogelijke belangenvermenging op.


Onderzoeksrechter Joris Raskin werd eerder al gewraakt door de verdediging van ex-scheidsrechter Bart Vertenten, omdat hij zijn rol in het onderzoek een tijdje combineerde met een functie in de licentiecommissie van de KBVB. De Waalse krant La Dernière Heure meldt nu echter dat Kristiaan Vandepaer, baas van de federale gerechtelijke politie van Limburg die zich met het onderzoek bezig houdt, ook belangen heeft bij één van de betrokken partijen.

Vandepaer zou immers ook bestuurder zijn bij KVC Westerlo, dat ontdekte LDH via gegevens van de Kruispuntbank van Ondernemingen. De politiebaas staat niet rechtstreeks aan de leiding van de operatie, maar heeft wel toegang tot alle mogelijk bewijsmateriaal. Of dit gevolgen zal hebben voor het onderzoek, is voorlopig niet geweten.

UPDATE 13u52
Inmiddels heeft Westerlo ook officieel gereageerd op de aantijgingen. De club bevestigt dat Vandepaer een bestuursfunctie bekleedt, maar benadrukt dat hij geen deel uitmaakt van de dagelijkse werking. "Gelet op de vele vragen in verband met het persbericht dat verschenen is omtrent de heer Kris Vandepaer kan KVC Westerlo bevestigen dat hij sinds 2003 onbezoldigd bestuurder is van KVC Westerlo. Dhr. Vandepaer maakte nimmer deel uit van het dagelijks bestuur en gaf enkel advies inzake veiligheidsaangelegenheden", klinkt het.

LEES OOK: 'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

De berichtgeving rond Propere Handen moet stoppen tot een echte doorbraak volgt ...

Meest recent

'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

22
22
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

238
238
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

170
170
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

94
94
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

133
133
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

60
60
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

62
62
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

142
142
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

256
256
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

560
560
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

142
142
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

77
77
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

101
101
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

257
257
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

395
395
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

289
289
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

112
112
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

218
218
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

373
373
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

80
80
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

627
627
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

82
82
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

237
237
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

111
111

Meer sportnieuws