Mulder: "Het voetbal gaat linea directa de afgrond in"

door
Mulder:

Operatie Propere Handen deed de voetbalwereld in ons land daveren, Football Leaks bezorgde de bestuurders van de grootste clubs enorme kopzorgen. Hoe het komt dat het voetbal wereldwijd in zo'n negatieve spiraal is terecht gekomen? De enorme sommen geld die met het spelletje zijn betrokken.


Want een profspeler is tegenwoordig meer dan een voetballer alleen. Zo is hun commerciële meerwaarde tegenwoordig bijna even belangrijk als hun sportieve prestaties. Analist en romanticus Jan Mulder probeert het zich echter niet te veel aan te trekken. "Dat voetballers totaal verrot gecommercialiseerd zijn, laat ik een beetje langs me heen gaan. Toch zie ik er nog iets leuks in. Maar ik geef toe: het gaat linea recta de afgrond in. Het gaat de verkeerde kant op", klinkt het bij Sporza.

Ondanks alle schandalen is Mulder zijn liefde voor het spelletje dan ook nog steeds niet verloren. "Ik had het er laatst over met Marc Degryse. Ik zei ongeveer hetzelfde als die advocaat van Veljkovic (ik heb het geloof in het voetbal verloren, red.). Toen zei Marc: 'Ik laat die gedachte niet toe, want dan moet je er onmiddellijk mee stoppen'. En dat kan ik gewoon niet. Ik zie te vaak te mooie dingen, die niets met corruptie en witwassen te maken hebben. Ik zie overal de techniek en de schoonheid, zelfs in rare, gemanipuleerde wedstrijden. Daar stel ik me dan tevreden mee."

LEES OOK: Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Is uw visie op het voetbal veranderd na de schandalen van de laatste weken?

Meest recent

‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

51
51
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

49
49
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

86
86
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

92
92
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

55
55
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

56
56
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

269
269
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

164
164
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

213
213
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

483
483
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

191
191
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

401
401
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

482
482
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

562
562
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

581
581
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

211
211
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

337
337
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

277
277
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

383
383
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

380
380
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

568
568
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

286
286
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

362
362
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

361
361
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

453
453

Meer sportnieuws