Veljkovic vrij onder voorwaarden, advocaat doet (top)clubs beven

door
Veljkovic vrij onder voorwaarden, advocaat doet (top)clubs beven

Opvallende ontwikkeling dinsdag in Operatie Propere Handen. Makelaar Dejan Veljkovic, spilfiguur in het onderzoek naar fraude en omkoping in het Belgische voetbal, heeft een akkoord afgesloten met het gerecht. In ruil voor informatie en bekentenissen krijgt de Serviër strafvermindering.


Volgens VRT Nws heeft het parket inmiddels ook beslist om hem vrij te laten, weliswaar onder erg strenge voorwaarden. Al spijtoptant zal hij eerstdaags zijn verklaringen afleggen, dat bevestigde zijn advocaat Chris Luyckx. "Dit is vrij uniek in België. Dat wil zeggen dat hij zich geëngageerd heeft om mee te werken met het onderzoek. Daar zijn een aantal voorwaarden aan verbonden en er zijn toezeggingen gedaan. Maar dat is een belangrijk aspect geweest om de vrijlating te vragen. Hij gaat alles uit de doeken doen", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Veljkovic zal daarbij ook feiten onthullen waar het gerecht zelfs nog geen weet van had. "Dat hij alles zal vertellen waar hij van beticht werd, maar er zijn ook nog een aantal zaken absoluut geen weet van had en nu heeft. Mijn cliënt zal zijn activiteit van de laatste tien à vijftien jaar die hij als makelaar heeft gehad volledig in kaart laten brengen en zal daarin zijn medewerking tot in detail verlenen", aldus Luyckx.

En dus moeten een aantal clubs zich mogelijk zorgen beginnen maken. Veljkovic deed regelmatig zaken met ploegen als KV Mechelen, Club Brugge, Lokeren, KRC Genk en Standard. "Of er mensen in de voetbalwereld zich zorgen moeten maken? Dat weet ik niet, ik veeg alleen voor de deur van mijn eigen cliënt. We hebben goede redenen om het gesprek met het federaal parket aan te gaan", besluit de advocaat.

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Denkt u dat er nog arrestaties zullen volgen in Operatie Propere Handen?

Meest recent

Alarm in Anderlecht: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

27
27
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

82
82
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

85
85
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

278
278
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

197
197
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

97
97
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

243
243
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

46
46
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

129
129
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

119
119
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

70
70
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

252
252
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

246
246
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

400
400
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

60
60
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

186
186
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

90
90
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

316
316
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

139
139
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

523
523
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

202
202
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

101
101
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

464
464
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20

Meer sportnieuws