Veljkovic vrij onder voorwaarden, advocaat doet (top)clubs beven

528
Veljkovic vrij onder voorwaarden, advocaat doet (top)clubs beven

Opvallende ontwikkeling dinsdag in Operatie Propere Handen. Makelaar Dejan Veljkovic, spilfiguur in het onderzoek naar fraude en omkoping in het Belgische voetbal, heeft een akkoord afgesloten met het gerecht. In ruil voor informatie en bekentenissen krijgt de Serviër strafvermindering.


Volgens VRT Nws heeft het parket inmiddels ook beslist om hem vrij te laten, weliswaar onder erg strenge voorwaarden. Al spijtoptant zal hij eerstdaags zijn verklaringen afleggen, dat bevestigde zijn advocaat Chris Luyckx. "Dit is vrij uniek in België. Dat wil zeggen dat hij zich geëngageerd heeft om mee te werken met het onderzoek. Daar zijn een aantal voorwaarden aan verbonden en er zijn toezeggingen gedaan. Maar dat is een belangrijk aspect geweest om de vrijlating te vragen. Hij gaat alles uit de doeken doen", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Veljkovic zal daarbij ook feiten onthullen waar het gerecht zelfs nog geen weet van had. "Dat hij alles zal vertellen waar hij van beticht werd, maar er zijn ook nog een aantal zaken absoluut geen weet van had en nu heeft. Mijn cliënt zal zijn activiteit van de laatste tien à vijftien jaar die hij als makelaar heeft gehad volledig in kaart laten brengen en zal daarin zijn medewerking tot in detail verlenen", aldus Luyckx.

En dus moeten een aantal clubs zich mogelijk zorgen beginnen maken. Veljkovic deed regelmatig zaken met ploegen als KV Mechelen, Club Brugge, Lokeren, KRC Genk en Standard. "Of er mensen in de voetbalwereld zich zorgen moeten maken? Dat weet ik niet, ik veeg alleen voor de deur van mijn eigen cliënt. We hebben goede redenen om het gesprek met het federaal parket aan te gaan", besluit de advocaat.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Denkt u dat er nog arrestaties zullen volgen in Operatie Propere Handen?

Meest recent

'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

2
2
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

19
19
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

15
15
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

76
76
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

27
27
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

99
99
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

61
61
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

184
184
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

169
169
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

230
230
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

130
130
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

219
219
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

223
223
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

289
289
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

242
242
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

314
314
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

481
481
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

225
225
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

207
207
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

185
185
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

167
167
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

81
81

Meer sportnieuws