Mertens bevestigt pijnlijk verhaal over Anderlecht

1293
Mertens bevestigt pijnlijk verhaal over Anderlecht

Dries Mertens zal in de komende seizoenen ongetwijfeld nog heel wat mooie dingen laten zien, maar kan nu al erg fier zijn op zijn carrière. Heel wat clubs hadden, vooral in zijn jeugdjaren, twijfels of hij het wel zou maken als profvoetballer vanwege zijn kleine gestalte. Zo ook bij zijn eerste echt grote ploeg: RSC Anderlecht.


De Brusselaars waren echter wel overtuigd van zijn technische kwaliteiten en dus zou men hem groeihormonen hebben aangeboden. In een uitgebreid interview vroeg het weekblad Humo voor een bevestiging van die geruchten. "Op mijn 16de speelde ik met gasten als Vincent Kompany en Anthony Vanden Borre. Zij waren ruim een kop groter dan ik. Uit tests bleek dat mijn lichaam achterliep op mijn leeftijd. Ze lieten me een categorie lager spelen, en toen kwam ook dat voorstel (van de groeihormonen, red.). Mijn ouders zijn er nooit op ingegaan", klonk het.

Mertens zelf geloofde in eerste instantie ook niet dat hij het zou schoppen tot profspeler. "Ik heb altijd gedacht dat ik in derde klasse zou spelen, en dat zou combineren met een job in het onderwijs. Mijn papa was sportleraar, dat wilde ik ook worden. Maar toen kon ik naar Nederland en vroeg ik mijn ouders of ik me twee jaar lang alleen op het voetbal mocht concentreren. Dat is goed uitgedraaid, al had mijn mama het er moeilijk mee dat ik niet voortstudeerde. Toch zijn ze me blijven steunen, ook toen ik bij mijn transfer naar Utrecht voor het eerst een beetje geld kreeg."

LEES OOK: Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Clubs zouden nooit (groei)hormonen mogen aanbieden ...

Meest recent

'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

4
4
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

165
165
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

268
268
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

55
55
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

124
124
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

345
345
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

102
102
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

345
345
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

70
70
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

301
301
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

309
309
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

547
547
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

441
441
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

116
116
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

106
106
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

362
362
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

201
201
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

533
533
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

449
449
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

311
311
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

487
487
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

232
232
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

356
356
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

231
231

Meer sportnieuws