Anderlecht gaat Club Brugge achterna: na Verhaeghe is het de beurt aan Coucke

1792 stemmen
Anderlecht gaat Club Brugge achterna: na Verhaeghe is het de beurt aan Coucke

Marc Coucke degradeert Luc Devroe. Marc Coucke en Hein Vanhaezebrouck hebben spanningen. Marc Coucke zorgt voor wrevel binnen de club. Marc Coucke drukte de transfer van Bubacar Sanneh door. Marc Coucke stuurt Landry Dimata eigenhandig op vakantie. Het zijn de afgelopen dagen geen leuke nieuwsberichten voor de voorzitter van Anderlecht.


Hier en daar ging men zelfs zo ver dat Bart Verhaeghe, Peter Croonen, Bruno Venanzi en andere voorzitters meer voetbal/sportachtergrond hebben dan Coucke. Dat hij voor zijn voorzitterschap bij KV Oostende al nauw betrokken was bij de club en jaren daarvoor ook al veel bij Club Brugge zat, is wellicht minder van tel. Bovendien leerde Coucke veel over zaken doen in de sportwereld door jarenlang actief te zijn in de wielerwereld in de schaduw van onder meer Patrick Lefevere. Inzake sportachtergrond zit het dus nog wel goed.


Coucke zou Devroe al na enkele maanden een bank achteruit gaan schuiven.
Dat Anderlecht de scouting momenteel amper tot niet gebruikt, is relatief logisch. Dat Nicolas Isimat-Mirin als een ‘gemiste kans’ wordt aanzien, valt te betwijfelen. De Fransman kreeg, ondanks zijn statuut als bassispeler bij PSV, vorig jaar vaak de volle laag in de pers en speelde dit seizoen nog geen minuut in de Nederlandse competitie. Maar de scouting staat inderdaad niet op punt en moet verder geprofessionaliseerd worden. Een werk van lange adem. Net zoals vele andere zaken.

Anderlecht staat momenteel waar Club Brugge in 2010 stond. Club was een verouderde club en had nood aan nieuwe, moderne ideeën. De eerste jaren onder Bart Verhaeghe waren zeer woelig: een zeer groot personeelsverloop, mislukte transfers, te veel trainerswissels, slechte resultaten… Verhaeghe kreeg, net als Coucke nu, de wind van voren.

In het voetbal regeert echter de waan van de dag en momenteel wordt Club Brugge terecht aanzien als de best gestructureerde club van het land. Het is die weg die Anderlecht nu aan het bewandelen is en dat gaat met ups en downs. Coucke is een ondernemer en vaak zijn die ongeduldig. De flamboyante Coucke wilde wellicht te snel gaan en het zakelijke en het sportieve snel op punt zetten. Dat lukt niet van vandaag op morgen en daarom verdient Coucke meer respijt. De echte balans kunnen we pas binnen een aantal jaren opmaken. Die tijd is er echter niet bij Anderlecht en de resultaten moeten volgen.


Michael Verschueren krijgt meer macht binnen de club.
Bij Club Brugge hadden ze ook tijd nodig onder Verhaeghe. De eerste prijs kwam er immers pas in 2015, met het winnen van de Beker van België. Sindsdien heeft Club stilaan de scepter overgenomen van Anderlecht. Coucke zag dat Anderlecht geen modern bedrijf was, maar de voorzitter merkte wel snel op dat de jeugdopleiding wél op punt stond. Daar had Anderlecht de afgelopen jaren de scepter van KRC Genk overgenomen en Paars-Wit is inzake doorstroming van eigen jeugd naar het eerste elftal momenteel de maatstaf in België. Het is dan ook geen toeval dat dit de komende jaren dé katalysator van Anderlecht wordt. En de jeugd kan prijzen opleveren, dat bewezen de generaties van Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Dennis Praet en Youri Tielemans.

Coucke, die ook stilaan beseft dat er meer RSCA-DNA in de club moet komen, moet stap per stap de rest moderniseren en niet te snel willen gaan. Dat mensen als Urbain Haesaert en Jochen De Coene de club verlieten, is een slechte zaak voor Anderlecht. De zet om Michael Verschueren het sportieve beleid in handen te geven lijkt goed en doordacht te zijn. Hij moet alles nog bewijzen, maar hij kan rekenen op de raad van zijn vader. Anderlecht zal wellicht niet zoals in de jaren 1995-2000 vijf jaar op een titel moeten wachten, maar net als toen, kost de start van een nieuw tijdperk nu eenmaal tijd. Het is één van de ongeschreven wetten van het voetbal.

CR

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Is de kritiek op Marc Coucke overdreven?

Meest recent

'Bayern in actie: ruildeal bezorgt Kompany nieuwe steunpilaar'

Vincent Kompany heeft een uitstekend seizoen als coach van Bayern München achter de rug. Maar ...

0
0
WK '26: Buitenlandse pers ziet 5 'nieuwe sterren' bij Duivels

De Rode Duivels trekken straks naar het WK 2026 met een selectie die compleet verschilt met die van ...

56
56
'Eerste bod geweigerd: Club legt Onyedika-prijs vast'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen tijdens de zomerse transferperiode, ...

278
278
'Barça niet te stuiten: zesvoudig PL-kampioen op komst'

FC Barcelona is al een wervelwind van start gegaan op de zomerse transfermarkt. De Spaanse kampioen ...

126
126
'Bouwstenen Anderlecht: drietal overtuigt Sibierski'

Antoine Sibierski staat voor een helse opdracht bij RSC Anderlecht. De nieuwe sportief directeur zal ...

385
385
Standard verlengt Euvrard: transferspektakel onderweg

Ondanks het mislopen van de eindzege in de Europe Play-Offs, behoudt Standard het vertrouwen in ...

88
88
Eerste zomeraanwinst Union: nieuwe toren landt in Dudenpark

Union SG zal komend seizoen al snel een eerste keer moeten pieken. De Belgische vice-kampioen treedt ...

83
83
WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Nog exact twee weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. ...

443
443
Beste transferdeals Premier League: één Belg in top 10

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

179
179
'Bestuur overtuigd: Club gaat transferstrijd met PSG aan'

Nu de kampioenenroes ietwat is gaan liggen, kan het bestuur van Club Brugge zich storten op de ...

376
376
Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku krijgen, als ze aan boord blijven tenminste, een nieuwe trainer bij ...

132
132
Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

592
592
Rigaux zet Van Persie het mes op de keel: 'Meteen buiten'

Dévy Rigaux begint bij Feyenoord meteen met een zwaar dossier. Robin van Persie wil blijven, ...

184
184
Hayen met handen in het haar: rampscenario Genk komt uit

Terwijl het seizoen er voor de overige eersteklassers al opzit, moeten AA Gent en KRC Genk nog volop ...

339
339
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flops'

Club Brugge stevent af op een leegloop, want het aantal sterkhouders dat allicht andere oorden zal ...

545
545
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

226
226
Antwerp houdt adem in: Kindermans flirt met Anderlecht

In Youth We Trust. De slogan waar niet zo gek lang geleden RSC Anderlecht zich nog aan optrok, moet ...

530
530
Mannaert verlengt contract: lot Garcia al beslecht?

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

162
162
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

470
470
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

517
517
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

1149
1149
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

406
406
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

93
93
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

412
412
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

331
331

Meer sportnieuws