Anderlecht gaat Club Brugge achterna: na Verhaeghe is het de beurt aan Coucke

door
Anderlecht gaat Club Brugge achterna: na Verhaeghe is het de beurt aan Coucke

Marc Coucke degradeert Luc Devroe. Marc Coucke en Hein Vanhaezebrouck hebben spanningen. Marc Coucke zorgt voor wrevel binnen de club. Marc Coucke drukte de transfer van Bubacar Sanneh door. Marc Coucke stuurt Landry Dimata eigenhandig op vakantie. Het zijn de afgelopen dagen geen leuke nieuwsberichten voor de voorzitter van Anderlecht.


Hier en daar ging men zelfs zo ver dat Bart Verhaeghe, Peter Croonen, Bruno Venanzi en andere voorzitters meer voetbal/sportachtergrond hebben dan Coucke. Dat hij voor zijn voorzitterschap bij KV Oostende al nauw betrokken was bij de club en jaren daarvoor ook al veel bij Club Brugge zat, is wellicht minder van tel. Bovendien leerde Coucke veel over zaken doen in de sportwereld door jarenlang actief te zijn in de wielerwereld in de schaduw van onder meer Patrick Lefevere. Inzake sportachtergrond zit het dus nog wel goed.


Coucke zou Devroe al na enkele maanden een bank achteruit gaan schuiven.
Dat Anderlecht de scouting momenteel amper tot niet gebruikt, is relatief logisch. Dat Nicolas Isimat-Mirin als een ‘gemiste kans’ wordt aanzien, valt te betwijfelen. De Fransman kreeg, ondanks zijn statuut als bassispeler bij PSV, vorig jaar vaak de volle laag in de pers en speelde dit seizoen nog geen minuut in de Nederlandse competitie. Maar de scouting staat inderdaad niet op punt en moet verder geprofessionaliseerd worden. Een werk van lange adem. Net zoals vele andere zaken.

Anderlecht staat momenteel waar Club Brugge in 2010 stond. Club was een verouderde club en had nood aan nieuwe, moderne ideeën. De eerste jaren onder Bart Verhaeghe waren zeer woelig: een zeer groot personeelsverloop, mislukte transfers, te veel trainerswissels, slechte resultaten… Verhaeghe kreeg, net als Coucke nu, de wind van voren.

In het voetbal regeert echter de waan van de dag en momenteel wordt Club Brugge terecht aanzien als de best gestructureerde club van het land. Het is die weg die Anderlecht nu aan het bewandelen is en dat gaat met ups en downs. Coucke is een ondernemer en vaak zijn die ongeduldig. De flamboyante Coucke wilde wellicht te snel gaan en het zakelijke en het sportieve snel op punt zetten. Dat lukt niet van vandaag op morgen en daarom verdient Coucke meer respijt. De echte balans kunnen we pas binnen een aantal jaren opmaken. Die tijd is er echter niet bij Anderlecht en de resultaten moeten volgen.


Michael Verschueren krijgt meer macht binnen de club.
Bij Club Brugge hadden ze ook tijd nodig onder Verhaeghe. De eerste prijs kwam er immers pas in 2015, met het winnen van de Beker van België. Sindsdien heeft Club stilaan de scepter overgenomen van Anderlecht. Coucke zag dat Anderlecht geen modern bedrijf was, maar de voorzitter merkte wel snel op dat de jeugdopleiding wél op punt stond. Daar had Anderlecht de afgelopen jaren de scepter van KRC Genk overgenomen en Paars-Wit is inzake doorstroming van eigen jeugd naar het eerste elftal momenteel de maatstaf in België. Het is dan ook geen toeval dat dit de komende jaren dé katalysator van Anderlecht wordt. En de jeugd kan prijzen opleveren, dat bewezen de generaties van Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Dennis Praet en Youri Tielemans.

Coucke, die ook stilaan beseft dat er meer RSCA-DNA in de club moet komen, moet stap per stap de rest moderniseren en niet te snel willen gaan. Dat mensen als Urbain Haesaert en Jochen De Coene de club verlieten, is een slechte zaak voor Anderlecht. De zet om Michael Verschueren het sportieve beleid in handen te geven lijkt goed en doordacht te zijn. Hij moet alles nog bewijzen, maar hij kan rekenen op de raad van zijn vader. Anderlecht zal wellicht niet zoals in de jaren 1995-2000 vijf jaar op een titel moeten wachten, maar net als toen, kost de start van een nieuw tijdperk nu eenmaal tijd. Het is één van de ongeschreven wetten van het voetbal.

CR

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Is de kritiek op Marc Coucke overdreven?

Meest recent

'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

34
34
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

115
115
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

69
69
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

40
40
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

45
45
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

81
81
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

183
183
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

53
53
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

64
64
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

517
517
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

169
169
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

244
244
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

302
302
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

40
40
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

137
137
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

54
54
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

550
550
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

162
162
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

277
277
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

374
374
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

274
274
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

194
194
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

104
104
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74

Meer sportnieuws