Anderlecht gaat Club Brugge achterna: na Verhaeghe is het de beurt aan Coucke

1792 stemmen
Anderlecht gaat Club Brugge achterna: na Verhaeghe is het de beurt aan Coucke

Marc Coucke degradeert Luc Devroe. Marc Coucke en Hein Vanhaezebrouck hebben spanningen. Marc Coucke zorgt voor wrevel binnen de club. Marc Coucke drukte de transfer van Bubacar Sanneh door. Marc Coucke stuurt Landry Dimata eigenhandig op vakantie. Het zijn de afgelopen dagen geen leuke nieuwsberichten voor de voorzitter van Anderlecht.


Hier en daar ging men zelfs zo ver dat Bart Verhaeghe, Peter Croonen, Bruno Venanzi en andere voorzitters meer voetbal/sportachtergrond hebben dan Coucke. Dat hij voor zijn voorzitterschap bij KV Oostende al nauw betrokken was bij de club en jaren daarvoor ook al veel bij Club Brugge zat, is wellicht minder van tel. Bovendien leerde Coucke veel over zaken doen in de sportwereld door jarenlang actief te zijn in de wielerwereld in de schaduw van onder meer Patrick Lefevere. Inzake sportachtergrond zit het dus nog wel goed.


Coucke zou Devroe al na enkele maanden een bank achteruit gaan schuiven.
Dat Anderlecht de scouting momenteel amper tot niet gebruikt, is relatief logisch. Dat Nicolas Isimat-Mirin als een ‘gemiste kans’ wordt aanzien, valt te betwijfelen. De Fransman kreeg, ondanks zijn statuut als bassispeler bij PSV, vorig jaar vaak de volle laag in de pers en speelde dit seizoen nog geen minuut in de Nederlandse competitie. Maar de scouting staat inderdaad niet op punt en moet verder geprofessionaliseerd worden. Een werk van lange adem. Net zoals vele andere zaken.

Anderlecht staat momenteel waar Club Brugge in 2010 stond. Club was een verouderde club en had nood aan nieuwe, moderne ideeën. De eerste jaren onder Bart Verhaeghe waren zeer woelig: een zeer groot personeelsverloop, mislukte transfers, te veel trainerswissels, slechte resultaten… Verhaeghe kreeg, net als Coucke nu, de wind van voren.

In het voetbal regeert echter de waan van de dag en momenteel wordt Club Brugge terecht aanzien als de best gestructureerde club van het land. Het is die weg die Anderlecht nu aan het bewandelen is en dat gaat met ups en downs. Coucke is een ondernemer en vaak zijn die ongeduldig. De flamboyante Coucke wilde wellicht te snel gaan en het zakelijke en het sportieve snel op punt zetten. Dat lukt niet van vandaag op morgen en daarom verdient Coucke meer respijt. De echte balans kunnen we pas binnen een aantal jaren opmaken. Die tijd is er echter niet bij Anderlecht en de resultaten moeten volgen.


Michael Verschueren krijgt meer macht binnen de club.
Bij Club Brugge hadden ze ook tijd nodig onder Verhaeghe. De eerste prijs kwam er immers pas in 2015, met het winnen van de Beker van België. Sindsdien heeft Club stilaan de scepter overgenomen van Anderlecht. Coucke zag dat Anderlecht geen modern bedrijf was, maar de voorzitter merkte wel snel op dat de jeugdopleiding wél op punt stond. Daar had Anderlecht de afgelopen jaren de scepter van KRC Genk overgenomen en Paars-Wit is inzake doorstroming van eigen jeugd naar het eerste elftal momenteel de maatstaf in België. Het is dan ook geen toeval dat dit de komende jaren dé katalysator van Anderlecht wordt. En de jeugd kan prijzen opleveren, dat bewezen de generaties van Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Dennis Praet en Youri Tielemans.

Coucke, die ook stilaan beseft dat er meer RSCA-DNA in de club moet komen, moet stap per stap de rest moderniseren en niet te snel willen gaan. Dat mensen als Urbain Haesaert en Jochen De Coene de club verlieten, is een slechte zaak voor Anderlecht. De zet om Michael Verschueren het sportieve beleid in handen te geven lijkt goed en doordacht te zijn. Hij moet alles nog bewijzen, maar hij kan rekenen op de raad van zijn vader. Anderlecht zal wellicht niet zoals in de jaren 1995-2000 vijf jaar op een titel moeten wachten, maar net als toen, kost de start van een nieuw tijdperk nu eenmaal tijd. Het is één van de ongeschreven wetten van het voetbal.

CR

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Is de kritiek op Marc Coucke overdreven?

Meest recent

Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

5
5
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

9
9
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

8
8
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

79
79
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

87
87
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

194
194
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

114
114
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

39
39
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

197
197
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

123
123
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

77
77
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

114
114
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

142
142
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

125
125
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

320
320
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

588
588
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

637
637
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

274
274
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

316
316
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

419
419
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

47
47
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

151
151
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

73
73
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

150
150
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

365
365

Meer sportnieuws