"Als Anderlecht makelaars blijft negeren, kunnen ze het schudden in januari"

door

Marc Coucke heeft de strijd tegen de malafide makelaars aangeknoopt en gaat daarin zelfs bijzonder ver. Zo liet hij bij Anderlecht alle betalingen van commissies bevriezen tot de club met zekerheid weet dat de bewuste zaakwaarnemers 'proper' te werk gaan. Maar niet iedereen is even enthousiast bij deze ingreep.


Columnist Hugo Camps bijvoorbeeld, vindt het bevriezen van de commissies de wereld op zijn kop. Het was namelijk Anderlecht zelf dat de voorbije jaren zoveel bonussen aan zaakwaarnemers uitkeerde. "Demagogischer kun je het niet krijgen. Juist Anderlecht is jarenlang de voedstervader geweest van het ras der zaakwaarnemers. Herman Van Holsbeeck was zowat de godfather. Iedereen kwam dolgraag over de vloer bij de manager. En hij heeft voor Anderlecht onnoemelijk veel zaad in het bakje gebracht met dure transfers", schrijft hij in Het Laatste Nieuws.

De verrichtingen van Van Holsbeeck vallen wel nog onder verantwoordelijkheid van het vorige bestuur. Maar volgens Camps zal ook Coucke zich snel genoeg keren wanneer in januari nieuwe spelers aangetrokken moeten worden. "De Brusselse club zit in grote spelersnood. Ze moet deze winter de markt op voor de aankoop van enkele beslissende spelers. Als ze daarbij de zaakwaarnemers negeert, kan ze het schudden. Coucke weet dat als geen ander en dus is zijn voorgenomen etnische cleaning larie en apekool. Desnoods haalt hij de paus erbij om Anderlecht aan een paar centrale verdedigers te helpen."

LEES OOK: Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

De ingreep van Coucke is nefast voor de club ...

Meest recent

'Overmars in actie: Antwerp rond tafel met sterkhouder'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

18
18
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

479
479
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

217
217
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

260
260
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

134
134
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

215
215
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

218
218
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

81
81
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

154
154
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

231
231
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

246
246
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

450
450
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

95
95
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

161
161
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

437
437
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

273
273
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

229
229
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

513
513
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

404
404
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

107
107
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

299
299
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

154
154
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

121
121

Meer sportnieuws