Vandenbempt schept duidelijkheid in onderzoek tegen Moeskroen

door
Vandenbempt schept duidelijkheid in onderzoek tegen Moeskroen

Amper een maandje na losbarsten van Operatie Propere Handen, is een nieuw onderzoek naar wantoestanden in het Belgisch voetbal naar boven komen. Het gerecht deed woensdag immers invallen bij Royal Excel Moeskroen, alsook bij de KBVB en het BAS. De manier waarop de Henegouwse club de voorbije jaren haar licentie verkreeg, is op zijn zachtst gezegd 'verdacht'.


Bij Sporza kwam analist/radiocommentator Peter Vandenbempt met tekst en uitleg over het onderzoek. Het gaat voor alle duidelijkheid niet om vermoedens van matchfixing bij de degradatieduels van Les Hurlus. "Moeskroen is een beetje het lelijke eendje geworden is van ons voetbal door de manier waarop het zich een paar keer na elkaar spectaculair - volgens sommigen verdacht - gered heeft. Daar heeft dit onderzoek voor alle duidelijkheid niets mee te maken", klinkt het.

Maar bij de licentie worden terecht vraagtekens gezet door de inbreng van makelaars in het bestuur. "Er is ook sprake van een ongeoorloofde lening, die dan ineens was kwijtgescholden. En er is ook sprake van schriftvervalsing. Volgens de klagende partijen waren er meer dan bewijzen genoeg om geen licentie te geven, maar volgens de Licentiecommissie en het BAS waren er onvoldoende bewijzen om aan te tonen wat iedereen al wist, zelfs de CEO van de Pro League."

Ondertussen willen onder meer OHL, Westerlo en Lommel zich burgerlijke partij stellen, terwijl ook Cercle en KV Mechelen in het verleden al een klacht neerlegde. Op sportieve rechtvaardigheid hoeven die clubs echter niet te hopen. "Sportieve revanche zullen ze niet meer krijgen. We gaan niet plots al die clubs in 1A laten spelen. Mochten ze gelijk krijgen, dan zullen ze het moeten stellen met een forse schadevergoeding."

De resterende wedstrijden tegen Moeskroen moeten onder voorbehoud afgewerkt worden ...

Meest recent

Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

10
10
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

29
29
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

54
54
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

98
98
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

49
49
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

353
353
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

98
98
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

188
188
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

182
182
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

305
305
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

335
335
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

73
73
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

32
32
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

750
750
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

381
381
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

552
552
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

149
149
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

548
548
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1236
1236
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

347
347
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

754
754
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

358
358

Meer sportnieuws