Vandenbempt schept duidelijkheid in onderzoek tegen Moeskroen

door
Vandenbempt schept duidelijkheid in onderzoek tegen Moeskroen

Amper een maandje na losbarsten van Operatie Propere Handen, is een nieuw onderzoek naar wantoestanden in het Belgisch voetbal naar boven komen. Het gerecht deed woensdag immers invallen bij Royal Excel Moeskroen, alsook bij de KBVB en het BAS. De manier waarop de Henegouwse club de voorbije jaren haar licentie verkreeg, is op zijn zachtst gezegd 'verdacht'.


Bij Sporza kwam analist/radiocommentator Peter Vandenbempt met tekst en uitleg over het onderzoek. Het gaat voor alle duidelijkheid niet om vermoedens van matchfixing bij de degradatieduels van Les Hurlus. "Moeskroen is een beetje het lelijke eendje geworden is van ons voetbal door de manier waarop het zich een paar keer na elkaar spectaculair - volgens sommigen verdacht - gered heeft. Daar heeft dit onderzoek voor alle duidelijkheid niets mee te maken", klinkt het.

Maar bij de licentie worden terecht vraagtekens gezet door de inbreng van makelaars in het bestuur. "Er is ook sprake van een ongeoorloofde lening, die dan ineens was kwijtgescholden. En er is ook sprake van schriftvervalsing. Volgens de klagende partijen waren er meer dan bewijzen genoeg om geen licentie te geven, maar volgens de Licentiecommissie en het BAS waren er onvoldoende bewijzen om aan te tonen wat iedereen al wist, zelfs de CEO van de Pro League."

Ondertussen willen onder meer OHL, Westerlo en Lommel zich burgerlijke partij stellen, terwijl ook Cercle en KV Mechelen in het verleden al een klacht neerlegde. Op sportieve rechtvaardigheid hoeven die clubs echter niet te hopen. "Sportieve revanche zullen ze niet meer krijgen. We gaan niet plots al die clubs in 1A laten spelen. Mochten ze gelijk krijgen, dan zullen ze het moeten stellen met een forse schadevergoeding."

De resterende wedstrijden tegen Moeskroen moeten onder voorbehoud afgewerkt worden ...

Meest recent

Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

1
1
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

98
98
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

346
346
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

18
18
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

154
154
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

137
137
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

85
85
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

151
151
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

67
67
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

408
408
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

135
135
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

31
31
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

213
213
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

783
783
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

375
375
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

118
118
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

188
188
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

98
98
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

81
81
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

261
261

Meer sportnieuws