Vandenbempt schept duidelijkheid in onderzoek tegen Moeskroen

321 stemmen
Vandenbempt schept duidelijkheid in onderzoek tegen Moeskroen

Amper een maandje na losbarsten van Operatie Propere Handen, is een nieuw onderzoek naar wantoestanden in het Belgisch voetbal naar boven komen. Het gerecht deed woensdag immers invallen bij Royal Excel Moeskroen, alsook bij de KBVB en het BAS. De manier waarop de Henegouwse club de voorbije jaren haar licentie verkreeg, is op zijn zachtst gezegd 'verdacht'.


Bij Sporza kwam analist/radiocommentator Peter Vandenbempt met tekst en uitleg over het onderzoek. Het gaat voor alle duidelijkheid niet om vermoedens van matchfixing bij de degradatieduels van Les Hurlus. "Moeskroen is een beetje het lelijke eendje geworden is van ons voetbal door de manier waarop het zich een paar keer na elkaar spectaculair - volgens sommigen verdacht - gered heeft. Daar heeft dit onderzoek voor alle duidelijkheid niets mee te maken", klinkt het.

Maar bij de licentie worden terecht vraagtekens gezet door de inbreng van makelaars in het bestuur. "Er is ook sprake van een ongeoorloofde lening, die dan ineens was kwijtgescholden. En er is ook sprake van schriftvervalsing. Volgens de klagende partijen waren er meer dan bewijzen genoeg om geen licentie te geven, maar volgens de Licentiecommissie en het BAS waren er onvoldoende bewijzen om aan te tonen wat iedereen al wist, zelfs de CEO van de Pro League."

Ondertussen willen onder meer OHL, Westerlo en Lommel zich burgerlijke partij stellen, terwijl ook Cercle en KV Mechelen in het verleden al een klacht neerlegde. Op sportieve rechtvaardigheid hoeven die clubs echter niet te hopen. "Sportieve revanche zullen ze niet meer krijgen. We gaan niet plots al die clubs in 1A laten spelen. Mochten ze gelijk krijgen, dan zullen ze het moeten stellen met een forse schadevergoeding."

De resterende wedstrijden tegen Moeskroen moeten onder voorbehoud afgewerkt worden ...

Meest recent

Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

4
4
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

126
126
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

25
25
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

18
18
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

151
151
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

81
81
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

104
104
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

281
281
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

276
276
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

67
67
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

49
49
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

150
150
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

148
148
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

52
52
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

402
402
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

286
286
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

71
71
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

298
298
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

367
367
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

113
113
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

66
66
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

435
435
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

274
274
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82

Meer sportnieuws