Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

door
Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

Na de pijnlijke uitschakeling in Europa, liet voorzitter Marc Coucke weten dat hij een nieuwe evaluatie ging doen bij RSC Anderlecht en mogelijk enkele ingrepen ging doorvoeren om de club weer op de rails te krijgen. En de preses blijft niet de pakken zitten. Zo hou hij enkele bijzondere herschikkingen overwegen.

Het Nieuwsblad meldt immers dat een concreet plan op tafel ligt om Michael Verschueren meer sportieve macht te geven. De zoon van ere-manager en clubboegbeeld Mister Michel werkt al sinds jaar en dag voor de club, maar hield zich onder het voorbije bestuur vooral op de achtergrond. Onder Coucke is hij echter meer naar het voorplan getreden, hij was ook één van de drijvende krachten achter de overname van de zakenman.

Verschueren heeft heel wat contacten uitgebouwd via zijn positie bij de ECA, de vereniging voor Europese clubs. Bovendien beschikt hij over de nodige ervaring in een leidinggevende functie en heeft hij een erg goede relatie met Coucke. De kaarten liggen dus gunstig voor Verschueren, huidig sportief directeur Luc Devroe wordt mogelijk het kind van de rekening.

Devroe is al jaren de sportieve rechterhand van Coucke en bij KV Oostende werkten ze zal succesvol samen. Maar Devroe wordt aangeduid als schuldige voor de mislukte transferperiode. Daarnaast zou hij vooral op zichzelf werken en minder geschikt zijn om een uitgebreid sportief departement te leiden. Een ontslag lijkt echter niet aan de orde, daarvoor is zijn relatie met Coucke te goed. Maar indien het plan-Verschueren wordt doorgezet, moet Devroe zich wel in een nieuwe rol schikken.

UPDATE 10u15

In navolging van de berichten in Het Nieuwsblad van vanmorgen, reageerde Anderlecht zopas via hun officiële website op de berichten rond hun sportieve cel, en de toekomst van Devroe: “RSC Anderlecht geeft momenteel geen toelichting over de berichten betreffende de sportieve leiding. De club bekijkt momenteel haar opties om het sportieve departement te versterken en zal nadien zelf communiceren.” Zo lijkt de club met weinig woorden alvast te bevestigen dat er veranderingen zitten aan te komen.


LEES OOK: Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

Wat met Devroe?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

1
1
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

31
31
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

105
105
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

40
40
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

258
258
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

74
74
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

569
569
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

187
187
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

166
166
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

395
395
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

58
58
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

226
226
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

63
63
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

83
83
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

69
69
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

113
113
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

459
459
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

267
267
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

351
351
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

765
765
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

657
657
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

369
369

Meer sportnieuws