Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

door
Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

Na de pijnlijke uitschakeling in Europa, liet voorzitter Marc Coucke weten dat hij een nieuwe evaluatie ging doen bij RSC Anderlecht en mogelijk enkele ingrepen ging doorvoeren om de club weer op de rails te krijgen. En de preses blijft niet de pakken zitten. Zo hou hij enkele bijzondere herschikkingen overwegen.

Het Nieuwsblad meldt immers dat een concreet plan op tafel ligt om Michael Verschueren meer sportieve macht te geven. De zoon van ere-manager en clubboegbeeld Mister Michel werkt al sinds jaar en dag voor de club, maar hield zich onder het voorbije bestuur vooral op de achtergrond. Onder Coucke is hij echter meer naar het voorplan getreden, hij was ook één van de drijvende krachten achter de overname van de zakenman.

Verschueren heeft heel wat contacten uitgebouwd via zijn positie bij de ECA, de vereniging voor Europese clubs. Bovendien beschikt hij over de nodige ervaring in een leidinggevende functie en heeft hij een erg goede relatie met Coucke. De kaarten liggen dus gunstig voor Verschueren, huidig sportief directeur Luc Devroe wordt mogelijk het kind van de rekening.

Devroe is al jaren de sportieve rechterhand van Coucke en bij KV Oostende werkten ze zal succesvol samen. Maar Devroe wordt aangeduid als schuldige voor de mislukte transferperiode. Daarnaast zou hij vooral op zichzelf werken en minder geschikt zijn om een uitgebreid sportief departement te leiden. Een ontslag lijkt echter niet aan de orde, daarvoor is zijn relatie met Coucke te goed. Maar indien het plan-Verschueren wordt doorgezet, moet Devroe zich wel in een nieuwe rol schikken.

UPDATE 10u15

In navolging van de berichten in Het Nieuwsblad van vanmorgen, reageerde Anderlecht zopas via hun officiële website op de berichten rond hun sportieve cel, en de toekomst van Devroe: “RSC Anderlecht geeft momenteel geen toelichting over de berichten betreffende de sportieve leiding. De club bekijkt momenteel haar opties om het sportieve departement te versterken en zal nadien zelf communiceren.” Zo lijkt de club met weinig woorden alvast te bevestigen dat er veranderingen zitten aan te komen.


LEES OOK: Pure emotie: Lukaku legt ziel bloot, fans overdonderd

Wat met Devroe?

Meest recent

'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

3
3
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

149
149
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

441
441
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

85
85
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

268
268
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

185
185
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1431
1431
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

154
154
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

196
196
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

296
296
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

324
324
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

450
450
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

594
594
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1068
1068
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

151
151
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

609
609
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

310
310
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

738
738
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

588
588
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

772
772
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

374
374
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

819
819
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2872
2872

Meer sportnieuws