Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

558 stemmen
Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

Na de pijnlijke uitschakeling in Europa, liet voorzitter Marc Coucke weten dat hij een nieuwe evaluatie ging doen bij RSC Anderlecht en mogelijk enkele ingrepen ging doorvoeren om de club weer op de rails te krijgen. En de preses blijft niet de pakken zitten. Zo hou hij enkele bijzondere herschikkingen overwegen.

Het Nieuwsblad meldt immers dat een concreet plan op tafel ligt om Michael Verschueren meer sportieve macht te geven. De zoon van ere-manager en clubboegbeeld Mister Michel werkt al sinds jaar en dag voor de club, maar hield zich onder het voorbije bestuur vooral op de achtergrond. Onder Coucke is hij echter meer naar het voorplan getreden, hij was ook één van de drijvende krachten achter de overname van de zakenman.

Verschueren heeft heel wat contacten uitgebouwd via zijn positie bij de ECA, de vereniging voor Europese clubs. Bovendien beschikt hij over de nodige ervaring in een leidinggevende functie en heeft hij een erg goede relatie met Coucke. De kaarten liggen dus gunstig voor Verschueren, huidig sportief directeur Luc Devroe wordt mogelijk het kind van de rekening.

Devroe is al jaren de sportieve rechterhand van Coucke en bij KV Oostende werkten ze zal succesvol samen. Maar Devroe wordt aangeduid als schuldige voor de mislukte transferperiode. Daarnaast zou hij vooral op zichzelf werken en minder geschikt zijn om een uitgebreid sportief departement te leiden. Een ontslag lijkt echter niet aan de orde, daarvoor is zijn relatie met Coucke te goed. Maar indien het plan-Verschueren wordt doorgezet, moet Devroe zich wel in een nieuwe rol schikken.

UPDATE 10u15

In navolging van de berichten in Het Nieuwsblad van vanmorgen, reageerde Anderlecht zopas via hun officiële website op de berichten rond hun sportieve cel, en de toekomst van Devroe: “RSC Anderlecht geeft momenteel geen toelichting over de berichten betreffende de sportieve leiding. De club bekijkt momenteel haar opties om het sportieve departement te versterken en zal nadien zelf communiceren.” Zo lijkt de club met weinig woorden alvast te bevestigen dat er veranderingen zitten aan te komen.


LEES OOK: Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Wat met Devroe?

Meest recent

Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

28
28
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

28
28
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

25
25
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

85
85
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

83
83
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

40
40
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

124
124
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

139
139
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

628
628
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

136
136
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

220
220
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

207
207
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

298
298
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

162
162
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

71
71
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

194
194
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

243
243
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

312
312
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

67
67
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

275
275
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

162
162
Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Club Brugge staat voor de seizoensopener tegen KV Kortrijk? De landskampioen hoopt sterk te beginnen ...

611
611
Genk heeft wéér goud: “De volgende grote toptransfer”

KRC Genk zag deze zomer Konstantinos Karetsas naar Borussia Dortmund vertrekken. Het Griekse ...

629
629
Anderlecht toont spierballen in Europa: “Echte mannenmatch”

RSC Anderlecht heeft een goede uitgangspositie in Europa na de 0-1 overwinning tegen PAOK. Al na ...

275
275

Meer sportnieuws