Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

558 stemmen
Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

Na de pijnlijke uitschakeling in Europa, liet voorzitter Marc Coucke weten dat hij een nieuwe evaluatie ging doen bij RSC Anderlecht en mogelijk enkele ingrepen ging doorvoeren om de club weer op de rails te krijgen. En de preses blijft niet de pakken zitten. Zo hou hij enkele bijzondere herschikkingen overwegen.

Het Nieuwsblad meldt immers dat een concreet plan op tafel ligt om Michael Verschueren meer sportieve macht te geven. De zoon van ere-manager en clubboegbeeld Mister Michel werkt al sinds jaar en dag voor de club, maar hield zich onder het voorbije bestuur vooral op de achtergrond. Onder Coucke is hij echter meer naar het voorplan getreden, hij was ook één van de drijvende krachten achter de overname van de zakenman.

Verschueren heeft heel wat contacten uitgebouwd via zijn positie bij de ECA, de vereniging voor Europese clubs. Bovendien beschikt hij over de nodige ervaring in een leidinggevende functie en heeft hij een erg goede relatie met Coucke. De kaarten liggen dus gunstig voor Verschueren, huidig sportief directeur Luc Devroe wordt mogelijk het kind van de rekening.

Devroe is al jaren de sportieve rechterhand van Coucke en bij KV Oostende werkten ze zal succesvol samen. Maar Devroe wordt aangeduid als schuldige voor de mislukte transferperiode. Daarnaast zou hij vooral op zichzelf werken en minder geschikt zijn om een uitgebreid sportief departement te leiden. Een ontslag lijkt echter niet aan de orde, daarvoor is zijn relatie met Coucke te goed. Maar indien het plan-Verschueren wordt doorgezet, moet Devroe zich wel in een nieuwe rol schikken.

UPDATE 10u15

In navolging van de berichten in Het Nieuwsblad van vanmorgen, reageerde Anderlecht zopas via hun officiële website op de berichten rond hun sportieve cel, en de toekomst van Devroe: “RSC Anderlecht geeft momenteel geen toelichting over de berichten betreffende de sportieve leiding. De club bekijkt momenteel haar opties om het sportieve departement te versterken en zal nadien zelf communiceren.” Zo lijkt de club met weinig woorden alvast te bevestigen dat er veranderingen zitten aan te komen.


LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Wat met Devroe?

Meest recent

Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

29
29
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

70
70
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

24
24
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

87
87
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

51
51
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

287
287
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

122
122
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

133
133
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

57
57
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

191
191
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

263
263
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

84
84
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

317
317
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

835
835
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

471
471
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

360
360
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

564
564
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

167
167
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

175
175
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

224
224
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

482
482
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

567
567
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

219
219
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

408
408
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

320
320

Meer sportnieuws