Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

door
Anderlecht bevestigt plannen rond nieuwe sportieve cel

Na de pijnlijke uitschakeling in Europa, liet voorzitter Marc Coucke weten dat hij een nieuwe evaluatie ging doen bij RSC Anderlecht en mogelijk enkele ingrepen ging doorvoeren om de club weer op de rails te krijgen. En de preses blijft niet de pakken zitten. Zo hou hij enkele bijzondere herschikkingen overwegen.

Het Nieuwsblad meldt immers dat een concreet plan op tafel ligt om Michael Verschueren meer sportieve macht te geven. De zoon van ere-manager en clubboegbeeld Mister Michel werkt al sinds jaar en dag voor de club, maar hield zich onder het voorbije bestuur vooral op de achtergrond. Onder Coucke is hij echter meer naar het voorplan getreden, hij was ook één van de drijvende krachten achter de overname van de zakenman.

Verschueren heeft heel wat contacten uitgebouwd via zijn positie bij de ECA, de vereniging voor Europese clubs. Bovendien beschikt hij over de nodige ervaring in een leidinggevende functie en heeft hij een erg goede relatie met Coucke. De kaarten liggen dus gunstig voor Verschueren, huidig sportief directeur Luc Devroe wordt mogelijk het kind van de rekening.

Devroe is al jaren de sportieve rechterhand van Coucke en bij KV Oostende werkten ze zal succesvol samen. Maar Devroe wordt aangeduid als schuldige voor de mislukte transferperiode. Daarnaast zou hij vooral op zichzelf werken en minder geschikt zijn om een uitgebreid sportief departement te leiden. Een ontslag lijkt echter niet aan de orde, daarvoor is zijn relatie met Coucke te goed. Maar indien het plan-Verschueren wordt doorgezet, moet Devroe zich wel in een nieuwe rol schikken.

UPDATE 10u15

In navolging van de berichten in Het Nieuwsblad van vanmorgen, reageerde Anderlecht zopas via hun officiële website op de berichten rond hun sportieve cel, en de toekomst van Devroe: “RSC Anderlecht geeft momenteel geen toelichting over de berichten betreffende de sportieve leiding. De club bekijkt momenteel haar opties om het sportieve departement te versterken en zal nadien zelf communiceren.” Zo lijkt de club met weinig woorden alvast te bevestigen dat er veranderingen zitten aan te komen.


LEES OOK: Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Wat met Devroe?

Meest recent

Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

8
8
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

4
4
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

16
16
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

84
84
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

204
204
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

25
25
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

75
75
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

96
96
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

129
129
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

344
344
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

202
202
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

301
301
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

81
81
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

338
338
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

145
145
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

162
162
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

907
907
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

180
180
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

54
54
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

324
324
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1141
1141
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

231
231
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

189
189
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

137
137
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

46
46

Meer sportnieuws