Doemscenario voor Anderlecht? "Kijk naar Leeds United"

door
Doemscenario voor Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig presteren. De Brusselaars slagen er niet meer in om de nul te houden en scoren zelf veel te weinig doelpunten. Bovendien is het seizoen nog maar één derde ver en is Paars-Wit nu al uitgeschakeld op twee fronten.


De sportieve malaise is dus al erg groot, maar televisiemaker Martin Heylen stelde zich bij Play Sports openlijk de vraag of het allemaal nog erger kan. "Kan zo'n club nog veel verder zakken? Kan er gebeuren wat we in Engeland zagen met Leeds United, dat zo'n ploeg helemaal wegzakt tot de staart? Zo'n grote ploeg met zo'n status?"

Bij Leeds speelden de financiële problemen destijds wel een hoofdrol in het verval van de club. En wat dat betreft lijkt RSCA safe te zitten onder de vleugels van preses Marc Coucke. "Het kapitaal van Marc Coucke zat vorig seizoen nog in Oostende. En toen haalden we 1 op 24, ondanks zijn kapitaal", countert Heylen, die relatief nauw betrokken is bij KVO.

Een doemscenario is dus niet helemaal ondenkbaar. De sportieve investeringen die Coucke tot dusver deed, blijken immers allesbehalve optimaal te renderen. "Als je kijkt naar Sanneh: die gaat elke week in de fout, donderdag weer opnieuw. En die kostte wel 8 miljoen euro. Zo één fout kan wel eens gebeuren, maar je hebt ook die impulsiviteit bij Vranjes en bij Milic wordt getwijfeld of hij het niveau wel aankan. Je hebt toch verschillende aspecten waar vraagtekens achterstaan", besluit analist Eddy Snelders.

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Denkt u dat Anderlecht de bodem al bereikt heeft?

Meest recent

'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

21
21
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

144
144
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

516
516
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

125
125
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

373
373
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

108
108
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

282
282
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

406
406
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

39
39
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

424
424
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

47
47
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

233
233
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

325
325
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

457
457
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

123
123
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

295
295
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

313
313
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

183
183
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

366
366
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

711
711
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

233
233
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

473
473
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

285
285
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

505
505

Meer sportnieuws