Doemscenario voor Anderlecht? "Kijk naar Leeds United"

door
Doemscenario voor Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig presteren. De Brusselaars slagen er niet meer in om de nul te houden en scoren zelf veel te weinig doelpunten. Bovendien is het seizoen nog maar één derde ver en is Paars-Wit nu al uitgeschakeld op twee fronten.


De sportieve malaise is dus al erg groot, maar televisiemaker Martin Heylen stelde zich bij Play Sports openlijk de vraag of het allemaal nog erger kan. "Kan zo'n club nog veel verder zakken? Kan er gebeuren wat we in Engeland zagen met Leeds United, dat zo'n ploeg helemaal wegzakt tot de staart? Zo'n grote ploeg met zo'n status?"

Bij Leeds speelden de financiële problemen destijds wel een hoofdrol in het verval van de club. En wat dat betreft lijkt RSCA safe te zitten onder de vleugels van preses Marc Coucke. "Het kapitaal van Marc Coucke zat vorig seizoen nog in Oostende. En toen haalden we 1 op 24, ondanks zijn kapitaal", countert Heylen, die relatief nauw betrokken is bij KVO.

Een doemscenario is dus niet helemaal ondenkbaar. De sportieve investeringen die Coucke tot dusver deed, blijken immers allesbehalve optimaal te renderen. "Als je kijkt naar Sanneh: die gaat elke week in de fout, donderdag weer opnieuw. En die kostte wel 8 miljoen euro. Zo één fout kan wel eens gebeuren, maar je hebt ook die impulsiviteit bij Vranjes en bij Milic wordt getwijfeld of hij het niveau wel aankan. Je hebt toch verschillende aspecten waar vraagtekens achterstaan", besluit analist Eddy Snelders.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Denkt u dat Anderlecht de bodem al bereikt heeft?

Meest recent

Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

8
8
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

134
134
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

65
65
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

520
520
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

128
128
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

531
531
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

54
54
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

128
128
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

196
196
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

72
72
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

169
169
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

510
510
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

33
33
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

198
198
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

255
255
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

521
521
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

197
197
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

168
168
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

95
95
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

81
81
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

400
400
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62

Meer sportnieuws