Anderlecht verliest ook in Turkije en blijft verweesd achter na 1 op 12

door
Anderlecht verliest ook in Turkije en blijft verweesd achter na 1 op 12

RSC Anderlecht mag een Europese lente uit zijn hoofd zetten. Donderdagavond liepen de Brusselaars tegen alweer hun derde nederlaag op vier Europa League-wedstrijden tijd. Fenerbahce toonde zich ondanks een opflakkering van Paars-Wit begin tweede helft, met te sterk. Als klap op de vuurpijl pakte Zakaria Bakkali ook nog eens rood.


In de eerste helft waren de Turken veruit de beste en volgde ook de nodige kansen. Anderlecht kon niet veel meer doen dan het beperken van de schade, al kreeg het vlak voor rust nog een grote mogelijkheid. De vrije trap van Trebel ging echter via de lat over.

Na de pauze kregen we een beter RSCA met een gretige Dimata en Saelemaekers die zich herpakte na een zwakke eerste helft. Maar Paars-Wit verzilverde zijn kansen niet en kreeg het deksel in minuut 75 op de neus. Ayew leek met wat geluk voor de 1-0 te zorgen, maar de UEFA kende de treffer aan Valbuena toe. Enkele minuten later ging Vranjes in de fout, Frey strafte genadeloos af.

Anderlecht herpakte zich niet meer en na de rode kaart van Bakkali was de wedstrijd helemaal gespeeld. Met 1 op 12 lijkt de Europese campagne voorbij, nadat ook het bekeravontuur al vroegtijdig tot een einde kwam. Paars-Wit zal zijn seizoen dus moeten redden in de eigen competitie.

Scoreverloop:
1-0 (72') Mathieu Valbuena
2-0 (75') Michael Frey

LEES OOK: De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

Wie was uw man van de match?

Meest recent

De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

4
4
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

126
126
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

93
93
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

88
88
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

276
276
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

228
228
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

394
394
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

477
477
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

247
247
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

213
213
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

274
274
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

142
142
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

296
296
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

211
211
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

289
289
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

314
314
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

399
399
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

362
362
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

302
302

Meer sportnieuws