TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landry Dimata speelt momenteel nog op huurbasis voor RSC Anderlecht, maar zal op korte termijn definitief overgenomen worden van VfL Wolfsburg. Volgens Het Nieuwsblad heeft het bestuur beslist om de aankoopoptie in zijn contract te lichten. Marc Coucke zou 5 miljoen euro moeten neertellen voor de Belgische belofte-international. De aankoop van Dimata staat overigens los van de komst van een extra spits in de wintermercato.

Volgens media in Oekraïne heeft Dinamo Kiev concrete interesse in Ruslan Malinovskyi. De topclub zou in januari een poging willen wagen om de middenvelder van KRC Genk af te snoepen. De makelaar van Malinovskyi is ook de makelaar van de coach van Dinamo. TD Dimitri De Condé maakt zich echter sterk dat er geen sterkhouders vertrekken in januari.

Bijzonder gerucht in de Turkse media. Zo zou Nabil Dirar op de terugweg zijn naar Club Brugge. De Marokkaanse flankspeler heeft geen toekomst meer bij Fenerbahce en zou er zo snel mogelijk weg moeten. Media als Yeni Safak, Fanatik en Takvim brengen het gerucht naar buiten dat zijn makelaar Fouad Ben Kouider momenteel aan een transfer aan het werken is. Al is hun berichtgeving doorgaans wel met een grove korrel zout te nemen.

BUITENLAND
Volgens The Guardian zou José Mourinho komende winter een transferbudget van zo'n 100 miljoen pond ter beschikking krijgen. Dat zou hij grotendeels willen spenderen aan defensieve versterking bij Manchester United. Milan Skriniar van Internazionale is één van de doelwitten, maar volgens ESPN staat er één man met stip bovenaan het verlanglijstje: Toby Alderweireld. De Rode Duivel was afgelopen zomer al een belangrijk doelwit, maar toen lag zijn huidige club Tottenham dwars.

FC Barcelona zou tijdens de wintermercato een ervaren maar niet te dure verdediger willen aantrekken, liefst zelfs op huurbasis. Komende zomer moet er echter een topverdediger bij komen. Mathijs de Ligt van Ajax is een groot doelwit, maar volgens Sport staat ook Kalidou Koulibaly hoog op de lijst. De voormalige sterkhouder van KRC Genk is bij Napoli uitgegroeid tot één van de betere verdedigers op de Europese velden.

Mousa Dembélé zal Tottenham in de zomer transfervrij verlaten. De bijna 32-jarige Rode Duivel is einde contract en volgens Tuttomercatoweb willen AC Milan en Inter Milaan hem naar de Serie A halen. Dembélé hoopt wel nog een keer goed te cashen. Hij zou graag een meerjarig contract ondertekenen en dat met een jaarloon van ongeveer drie miljoen euro.

De sportieve crisis bij Real Madrid blijft niet zonder gevolgen. Volgens Don Balon zou voorzitter Florentino Pérez een vijftal spelers hebben aangeduid die in één van de twee volgende mercato's mogen beschikken. Op die 'zwarte lijst' staan: Keylor Navas, Karim Benzema, Lucas Vazquez, Marcos Llorente en Jesus Vallejo.

LEES OOK: Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

Zou Dirar een versterking zijn voor het huidige Club?

Meest recent

Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

5
5
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

92
92
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

129
129
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

97
97
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

54
54
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

76
76
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

48
48
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

112
112
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

477
477
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

37
37
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

93
93
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

361
361
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

368
368
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

191
191
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

77
77
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

332
332
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

255
255
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

142
142
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

1012
1012
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

184
184
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

120
120
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

832
832
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

142
142
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

402
402
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

205
205

Meer sportnieuws