TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landry Dimata speelt momenteel nog op huurbasis voor RSC Anderlecht, maar zal op korte termijn definitief overgenomen worden van VfL Wolfsburg. Volgens Het Nieuwsblad heeft het bestuur beslist om de aankoopoptie in zijn contract te lichten. Marc Coucke zou 5 miljoen euro moeten neertellen voor de Belgische belofte-international. De aankoop van Dimata staat overigens los van de komst van een extra spits in de wintermercato.

Volgens media in Oekraïne heeft Dinamo Kiev concrete interesse in Ruslan Malinovskyi. De topclub zou in januari een poging willen wagen om de middenvelder van KRC Genk af te snoepen. De makelaar van Malinovskyi is ook de makelaar van de coach van Dinamo. TD Dimitri De Condé maakt zich echter sterk dat er geen sterkhouders vertrekken in januari.

Bijzonder gerucht in de Turkse media. Zo zou Nabil Dirar op de terugweg zijn naar Club Brugge. De Marokkaanse flankspeler heeft geen toekomst meer bij Fenerbahce en zou er zo snel mogelijk weg moeten. Media als Yeni Safak, Fanatik en Takvim brengen het gerucht naar buiten dat zijn makelaar Fouad Ben Kouider momenteel aan een transfer aan het werken is. Al is hun berichtgeving doorgaans wel met een grove korrel zout te nemen.

BUITENLAND
Volgens The Guardian zou José Mourinho komende winter een transferbudget van zo'n 100 miljoen pond ter beschikking krijgen. Dat zou hij grotendeels willen spenderen aan defensieve versterking bij Manchester United. Milan Skriniar van Internazionale is één van de doelwitten, maar volgens ESPN staat er één man met stip bovenaan het verlanglijstje: Toby Alderweireld. De Rode Duivel was afgelopen zomer al een belangrijk doelwit, maar toen lag zijn huidige club Tottenham dwars.

FC Barcelona zou tijdens de wintermercato een ervaren maar niet te dure verdediger willen aantrekken, liefst zelfs op huurbasis. Komende zomer moet er echter een topverdediger bij komen. Mathijs de Ligt van Ajax is een groot doelwit, maar volgens Sport staat ook Kalidou Koulibaly hoog op de lijst. De voormalige sterkhouder van KRC Genk is bij Napoli uitgegroeid tot één van de betere verdedigers op de Europese velden.

Mousa Dembélé zal Tottenham in de zomer transfervrij verlaten. De bijna 32-jarige Rode Duivel is einde contract en volgens Tuttomercatoweb willen AC Milan en Inter Milaan hem naar de Serie A halen. Dembélé hoopt wel nog een keer goed te cashen. Hij zou graag een meerjarig contract ondertekenen en dat met een jaarloon van ongeveer drie miljoen euro.

De sportieve crisis bij Real Madrid blijft niet zonder gevolgen. Volgens Don Balon zou voorzitter Florentino Pérez een vijftal spelers hebben aangeduid die in één van de twee volgende mercato's mogen beschikken. Op die 'zwarte lijst' staan: Keylor Navas, Karim Benzema, Lucas Vazquez, Marcos Llorente en Jesus Vallejo.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Zou Dirar een versterking zijn voor het huidige Club?

Meest recent

Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

9
9
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

9
9
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

92
92
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

36
36
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

52
52
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

215
215
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

108
108
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

146
146
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

46
46
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

67
67
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

347
347
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

155
155
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

782
782
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

148
148
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

82
82
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

252
252
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

91
91
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

421
421
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

245
245
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

72
72
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

243
243
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

62
62
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

195
195
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

140
140
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

517
517

Meer sportnieuws