TU: 'Juventus drukt door voor Club-speler, Hein hoefde ex-speler Bayern niet'

door
TU: 'Juventus drukt door voor Club-speler, Hein hoefde ex-speler Bayern niet'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

De voorbije weken doken geruchten op dat Juventus zijn oog laten vallen heeft op Matej Mitrovic als één van de pistes om de defensie de komende mercato's te verjongen. En het lijkt de Italiaanse kampioen menens voor de verdediger van Club Brugge, want er zou al een afspraak gepland staan met de makelaar van de speler.



Bij Anderlecht konden ze in de zomer dan weer hun defensie versterken met een ex-speler van Bayern München. Makelaar Didier Frenay bood namelijk Dante Bonfim aan bij Paars-Wit, maar Hein Vanhaezebrouck zag de komst van de 35-jarige Braziliaan niet zitten. Dante speelt dezer dagen bij OGC Nice.

In januari zoeken enkele spelers van RSCA mogelijk elders hun kans. Zo slaagt de jonge Edo Kayembe er voorlopig niet in zich in de selectie te knokken. Heel wat clubs uit de Jupiler Pro League zouden alvast in de rij staan om de Congolese middenvelder te huren.



Een andere speler die lijkt te zullen vertrekken, is Emmanuel Sowah. De jonge Ghanese rechtsachter sukkelde het voorbije jaar met heel wat blessures en door de doorbraak van Saelemaekers is hij helemaal op het achterplan verzeild geraakt. Na het seizoen is hij einde contract en Anderlecht lijkt niet van plan zijn overeenkomst te verlengen.

Maar ook op inkomend vlak staat er één en ander te gebeuren bij Anderlecht. Hein Vanhaezebrouck herhaalde dinsdag op zijn persconferentie dat er wat hem betreft twee grote prioriteiten zijn: een nummer tien en een extra scorende spits.

BUITENLAND



Real Madrid is nog op zoek naar een nieuwe trainer na het ontslag van Lopetegui. Eerst leek Antonio Conte op weg naar de Koninklijke, maar die deal sprong nog af. Naar verluidt is één van de redenen daarvoor zijn moeizame relatie met Eden Hazard, want Real houdt rekening met de eventuele komst van de Rode Duivel in zijn trainerskeuze. Daardoor zouden de kansen van Roberto Martinez kunnen stijgen. Die laatste reageerde dinsdag overigens ontwijkend op de geruchten.

In de Verenigde Staten staat de winterstop voor de deur en Zlatan Ibrahimovic zou daarin zijn conditie willen onderhouden met een uitleenbeurt aan een Europese club. Hij zou ook al zijn keuze gemaakt hebben, want de Zweed zou aansturen op een terugkeer naar AC Milan. De eerste gesprekken met makelaar Mino Raiola zouden al plaatsgevonden hebben.



In januari lijkt voor Divock Origi een transfer het beste, want de spits kwam nog geen enkele keer in actie bij Liverpool. Een aantal clubs lijken alvast interesse te tonen. Wolverhampton zou nu ook geïnformeerd hebben en te horen gekregen hebben dat het 22 miljoen euro op tafel moet leggen.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Zou Mitrovic kunnen slagen bij Juventus?

Meest recent

'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

43
43
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

287
287
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

142
142
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

28
28
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

221
221
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

169
169
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

142
142
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

202
202
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

198
198
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

107
107
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

357
357
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

351
351
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

198
198
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

159
159
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

509
509
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

95
95
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

154
154
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

78
78
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

85
85
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

115
115
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

285
285
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

340
340
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

574
574

Meer sportnieuws