Propere Handen: Ook gesprekken tussen Leko en Veljkovic gelekt

door
Propere Handen: Ook gesprekken tussen Leko en Veljkovic gelekt

Er is opnieuw cruciale informatie naar buiten gekomen in 'Operatie Propere Handen'. Zo beweert de krant Het Laatste Nieuws inzage te hebben gehad in de resultaten van de telefoontap bij spilfiguur Dejan Veljkovic. Zo had belde de makelaar meer dan honderd keer met scheidsrechters Bart Vertenten en Sébastien Delferière.


Maar ook met Club Brugge-coach Ivan Leko, die lange tijd een klant was bij hem en ook een persoonlijke kennis, had Veljkovic telefonisch contact. Oorspronkelijk over banale zaken, maar ook scheidsrechter Vertenten komt ter sprake. "Hij is onder controle", zou Veljkovic daarover gezegd hebben. Niet veel later breekt de Serviër het gesprek af omdat 'ze afgeluisterd konden worden'.

Volgens zijn advocaat Walter Van Steenbrugge vond Leko echter dat Veljkovic 'onheuse dingen' verkondigde en was de trainer hier totaal niet bij betrokken. "Ze hebben ons enkele zinnen voorgelegd. Maar ik heb de onderzoeksrechter onmiddellijk duidelijk gemaakt dat er in een gesprek altijd twee betrokkenen zijn. Eén iemand die praat en een tweede die luistert. In dit geval was Veljkovic de prater", klinkt het bij HLN.

Het parket geloofde de verklaring van Leko. Voor alle duidelijkheid: wat dit betreft worden hem ook totaal geen bezwarende feiten opgelegd. De Kroaat is wel nog steeds in verdenking gesteld voor witwassen vanwege een bedrag dat hij van Veljkovic ontving na zijn periode bij OHL. "Maar volgens ons heeft dat ook niets te maken met witwassen. Tot op vandaag kan het parket ons niet eens zeggen aan welk witwasmisdrijf wij ons bezondigd hebben", maakt Van Steenbrugge zich sterk.

LEES OOK: Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Indien Leko weet had van het gefoefel met Vertenten, had hij dit moeten melden ...

Meest recent

Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

1
1
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

4
4
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

50
50
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

39
39
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

49
49
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

212
212
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

351
351
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

256
256
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

329
329
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

19
19
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

65
65
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

104
104
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

66
66
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

418
418
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

160
160
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

323
323
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

477
477
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

284
284
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

238
238
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

176
176
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

263
263

Meer sportnieuws