Propere Handen: Ook gesprekken tussen Leko en Veljkovic gelekt

573 stemmen
Propere Handen: Ook gesprekken tussen Leko en Veljkovic gelekt

Er is opnieuw cruciale informatie naar buiten gekomen in 'Operatie Propere Handen'. Zo beweert de krant Het Laatste Nieuws inzage te hebben gehad in de resultaten van de telefoontap bij spilfiguur Dejan Veljkovic. Zo had belde de makelaar meer dan honderd keer met scheidsrechters Bart Vertenten en Sébastien Delferière.


Maar ook met Club Brugge-coach Ivan Leko, die lange tijd een klant was bij hem en ook een persoonlijke kennis, had Veljkovic telefonisch contact. Oorspronkelijk over banale zaken, maar ook scheidsrechter Vertenten komt ter sprake. "Hij is onder controle", zou Veljkovic daarover gezegd hebben. Niet veel later breekt de Serviër het gesprek af omdat 'ze afgeluisterd konden worden'.

Volgens zijn advocaat Walter Van Steenbrugge vond Leko echter dat Veljkovic 'onheuse dingen' verkondigde en was de trainer hier totaal niet bij betrokken. "Ze hebben ons enkele zinnen voorgelegd. Maar ik heb de onderzoeksrechter onmiddellijk duidelijk gemaakt dat er in een gesprek altijd twee betrokkenen zijn. Eén iemand die praat en een tweede die luistert. In dit geval was Veljkovic de prater", klinkt het bij HLN.

Het parket geloofde de verklaring van Leko. Voor alle duidelijkheid: wat dit betreft worden hem ook totaal geen bezwarende feiten opgelegd. De Kroaat is wel nog steeds in verdenking gesteld voor witwassen vanwege een bedrag dat hij van Veljkovic ontving na zijn periode bij OHL. "Maar volgens ons heeft dat ook niets te maken met witwassen. Tot op vandaag kan het parket ons niet eens zeggen aan welk witwasmisdrijf wij ons bezondigd hebben", maakt Van Steenbrugge zich sterk.

LEES OOK: 'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Indien Leko weet had van het gefoefel met Vertenten, had hij dit moeten melden ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

117
117
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

24
24
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

670
670
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

120
120
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

237
237
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

144
144

Meer sportnieuws