Propere Handen: Ook gesprekken tussen Leko en Veljkovic gelekt

door
Propere Handen: Ook gesprekken tussen Leko en Veljkovic gelekt

Er is opnieuw cruciale informatie naar buiten gekomen in 'Operatie Propere Handen'. Zo beweert de krant Het Laatste Nieuws inzage te hebben gehad in de resultaten van de telefoontap bij spilfiguur Dejan Veljkovic. Zo had belde de makelaar meer dan honderd keer met scheidsrechters Bart Vertenten en Sébastien Delferière.


Maar ook met Club Brugge-coach Ivan Leko, die lange tijd een klant was bij hem en ook een persoonlijke kennis, had Veljkovic telefonisch contact. Oorspronkelijk over banale zaken, maar ook scheidsrechter Vertenten komt ter sprake. "Hij is onder controle", zou Veljkovic daarover gezegd hebben. Niet veel later breekt de Serviër het gesprek af omdat 'ze afgeluisterd konden worden'.

Volgens zijn advocaat Walter Van Steenbrugge vond Leko echter dat Veljkovic 'onheuse dingen' verkondigde en was de trainer hier totaal niet bij betrokken. "Ze hebben ons enkele zinnen voorgelegd. Maar ik heb de onderzoeksrechter onmiddellijk duidelijk gemaakt dat er in een gesprek altijd twee betrokkenen zijn. Eén iemand die praat en een tweede die luistert. In dit geval was Veljkovic de prater", klinkt het bij HLN.

Het parket geloofde de verklaring van Leko. Voor alle duidelijkheid: wat dit betreft worden hem ook totaal geen bezwarende feiten opgelegd. De Kroaat is wel nog steeds in verdenking gesteld voor witwassen vanwege een bedrag dat hij van Veljkovic ontving na zijn periode bij OHL. "Maar volgens ons heeft dat ook niets te maken met witwassen. Tot op vandaag kan het parket ons niet eens zeggen aan welk witwasmisdrijf wij ons bezondigd hebben", maakt Van Steenbrugge zich sterk.

LEES OOK: Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Indien Leko weet had van het gefoefel met Vertenten, had hij dit moeten melden ...

Meest recent

TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

50
50
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

30
30
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

36
36
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

23
23
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

54
54
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

161
161
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

249
249
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

40
40
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

85
85
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

273
273
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

213
213
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

85
85
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

539
539
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

122
122
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

229
229
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

188
188
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

224
224
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

384
384
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

188
188
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

238
238
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

47
47
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

153
153
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

91
91
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

187
187
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

107
107

Meer sportnieuws