Charleroi mengt zich weer in de debatten voor Play-Off I

door
Charleroi mengt zich weer in de debatten voor Play-Off I

De Karolo's hebben vandaag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een plaats bij de beste zes door thuis te winnen van STVV. Mazzu ziet zijn ploeg dichter bij AA Gent en Standard komen en lijkt toch een gooi te kunnen doen naar Play-Off I.

Charleroi was de voorbije jaren een vaste klant in Play-Off I maar deze jaargang draait het minder goed voor Mazzu en co. De Karolo's kennen een wisselvallig seizoen en wilden absoluut winnen vanavond om de aansluiting met de eerste zes ploegen te behouden. Ook STVV hoopte stiekem op een plek bij de beste zes en speelden voorlopig een prima seizoen.
Charleroi domineert in kansarme eerste helft
Een dominant Charleroi was doorlopend de betere ploeg in de eerste helft maar grote kansen waren schaars. Perbet trapte de beste voor de thuisploeg in het zijnet. Aan de overzijde was het wachten tot vlak voor de pauze, Penneteau was zeer alert bij een poging van De Sart. Halfweg was het nog 0-0, geen onlogische tussenstand gezien het gebrek aan kansen.

Mazzu wou ook dit seizoen zo lang mogelijk meedoen voor Play-Off I.
Marinos had vlak na de pauze de 1-0 aan zijn voet, Garcia bracht echter nog redding op de doellijn. STVV ontsnapte en slaagde er voorlopig amper in om gevaarlijk te zijn. Iets voorbij het uur was er dan toch de verdiende voorsprong voor Charleroi toen Benavente aan de tweede paal de 1-0 tegen de touwen kopte. De Kanaries reageerden met een uithaal van invaller Ceballos die nipt naast de paal vloog. Perbet miste nog een uitstekende kans op de 2-0 maar uiteindelijk won de thuisploeg verdiend van een zwak STVV. Zo sluipt het dichter bij AA Gent en Standard.
Scoreverloop:
1-0 (66') Benavente

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Haalt Charleroi Play-Off I?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

47
47
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

127
127
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

110
110
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

135
135
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

244
244
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

70
70
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

572
572
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

286
286
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

142
142
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

299
299
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

209
209
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

371
371
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

352
352
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

476
476
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

214
214
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

380
380
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

292
292
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

298
298
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws