Spaanse pers reageert eensgezind over Clasico-debuut Courtois

door
Spaanse pers reageert eensgezind over Clasico-debuut Courtois

Thibaut Courtois maakte zondagmiddag zijn debuut namens Real Madrid in El Clasico, maar het werd een debuut om snel te vergeten. Op het veld van FC Barcelona kreeg onze nationale nummer één maar liefst vijf goals om de oren. Toch is de Spaanse pers redelijk mild voor de Rode Duivel.


Het Real-gezinde Marca zet Courtois net onder Marcelo en invaller Lucas Vazquez als derde beste speler bij de Koninklijke. "Hij heeft geen geluk en was niet verantwoordelijk voor de tegengoals .. maar vijf zijn er wel veel. Hij pakte uit met een geweldige redding op Arthur, maar dat was daardoor snel vergeten."

Bij AS was men dan weer iets strenger. "In zijn zevende competitiewedstrijd moest de Belg opnieuw doelpunten incasseren. Vijf in totaal. Maar aan de meeste tegentreffers kon hij niets doen. Pakte uit met een goede redding op Arthur, maar had misschien beter moeten doen op de derde goal van Suarez."

Bij de meer Barça-gerichte kranten klinkt ongeveer hetzelfde verhaal. "Hij voorkwam een fraai doelpunt van Arthur en was kansloos bij de eerste twee treffers. In de tweede helft incasseerde hij er nog eens drie. Dat was niet zijn fout, maar hij deed ook niet echt veel om ze te voorkomen", schrijft Sport.

Bij El Mundo Deportivo omschrijft men Courtois als 'de geklopte'. "Weinig of niets te doen aan de doelpunten van Barça. Hij voorkwam zelfs nog een tweetal tegengoals meer."

Supporterswebsite Managing Madrid tot slot, vond de Belg zwak in het lanceren van de tegenaanval. "Hij gooide de bal meermaals uit toen hij een tegenaanval wou lanceren. Incasseerde vijf doelpunten, de lob van Suarez was daarvan de meest pijnlijke.

LEES OOK: Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Courtois heeft zichzelf niets te verwijten ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

32
32
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

35
35
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

12
12
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

15
15
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

141
141
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

51
51
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

318
318
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

130
130
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

142
142
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

329
329
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

30
30
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

347
347
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

284
284
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

105
105
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

201
201
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

510
510
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

142
142
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

104
104
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

71
71
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

245
245
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

19
19
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

385
385
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

293
293

Meer sportnieuws