Spaanse pers reageert eensgezind over Clasico-debuut Courtois

door
Spaanse pers reageert eensgezind over Clasico-debuut Courtois

Thibaut Courtois maakte zondagmiddag zijn debuut namens Real Madrid in El Clasico, maar het werd een debuut om snel te vergeten. Op het veld van FC Barcelona kreeg onze nationale nummer één maar liefst vijf goals om de oren. Toch is de Spaanse pers redelijk mild voor de Rode Duivel.


Het Real-gezinde Marca zet Courtois net onder Marcelo en invaller Lucas Vazquez als derde beste speler bij de Koninklijke. "Hij heeft geen geluk en was niet verantwoordelijk voor de tegengoals .. maar vijf zijn er wel veel. Hij pakte uit met een geweldige redding op Arthur, maar dat was daardoor snel vergeten."

Bij AS was men dan weer iets strenger. "In zijn zevende competitiewedstrijd moest de Belg opnieuw doelpunten incasseren. Vijf in totaal. Maar aan de meeste tegentreffers kon hij niets doen. Pakte uit met een goede redding op Arthur, maar had misschien beter moeten doen op de derde goal van Suarez."

Bij de meer Barça-gerichte kranten klinkt ongeveer hetzelfde verhaal. "Hij voorkwam een fraai doelpunt van Arthur en was kansloos bij de eerste twee treffers. In de tweede helft incasseerde hij er nog eens drie. Dat was niet zijn fout, maar hij deed ook niet echt veel om ze te voorkomen", schrijft Sport.

Bij El Mundo Deportivo omschrijft men Courtois als 'de geklopte'. "Weinig of niets te doen aan de doelpunten van Barça. Hij voorkwam zelfs nog een tweetal tegengoals meer."

Supporterswebsite Managing Madrid tot slot, vond de Belg zwak in het lanceren van de tegenaanval. "Hij gooide de bal meermaals uit toen hij een tegenaanval wou lanceren. Incasseerde vijf doelpunten, de lob van Suarez was daarvan de meest pijnlijke.

LEES OOK: Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Courtois heeft zichzelf niets te verwijten ...

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

15
15
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

69
69
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

49
49
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

192
192
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

335
335
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

538
538
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

265
265
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

89
89
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

101
101
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

382
382
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

103
103
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

261
261
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

456
456
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

191
191
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

562
562
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

311
311
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

165
165

Meer sportnieuws