Spaanse pers reageert eensgezind over Clasico-debuut Courtois

1675 stemmen
Spaanse pers reageert eensgezind over Clasico-debuut Courtois

Thibaut Courtois maakte zondagmiddag zijn debuut namens Real Madrid in El Clasico, maar het werd een debuut om snel te vergeten. Op het veld van FC Barcelona kreeg onze nationale nummer één maar liefst vijf goals om de oren. Toch is de Spaanse pers redelijk mild voor de Rode Duivel.


Het Real-gezinde Marca zet Courtois net onder Marcelo en invaller Lucas Vazquez als derde beste speler bij de Koninklijke. "Hij heeft geen geluk en was niet verantwoordelijk voor de tegengoals .. maar vijf zijn er wel veel. Hij pakte uit met een geweldige redding op Arthur, maar dat was daardoor snel vergeten."

Bij AS was men dan weer iets strenger. "In zijn zevende competitiewedstrijd moest de Belg opnieuw doelpunten incasseren. Vijf in totaal. Maar aan de meeste tegentreffers kon hij niets doen. Pakte uit met een goede redding op Arthur, maar had misschien beter moeten doen op de derde goal van Suarez."

Bij de meer Barça-gerichte kranten klinkt ongeveer hetzelfde verhaal. "Hij voorkwam een fraai doelpunt van Arthur en was kansloos bij de eerste twee treffers. In de tweede helft incasseerde hij er nog eens drie. Dat was niet zijn fout, maar hij deed ook niet echt veel om ze te voorkomen", schrijft Sport.

Bij El Mundo Deportivo omschrijft men Courtois als 'de geklopte'. "Weinig of niets te doen aan de doelpunten van Barça. Hij voorkwam zelfs nog een tweetal tegengoals meer."

Supporterswebsite Managing Madrid tot slot, vond de Belg zwak in het lanceren van de tegenaanval. "Hij gooide de bal meermaals uit toen hij een tegenaanval wou lanceren. Incasseerde vijf doelpunten, de lob van Suarez was daarvan de meest pijnlijke.

LEES OOK: Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Courtois heeft zichzelf niets te verwijten ...

Meest recent

'Rigaux wil stunten met Belgische toptransfer'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

0
0
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

10
10
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

46
46
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

203
203
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

78
78
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

57
57
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

242
242
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

160
160
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

62
62
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

461
461
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

185
185
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

144
144
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

432
432
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

209
209
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

292
292
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

418
418
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

755
755
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3686
3686
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

71
71
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

91
91
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

153
153
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

63
63
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

224
224
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

77
77

Meer sportnieuws