Positie Hein in gevaar? "Coucke bijt al zo lang op zijn tong"

1209 stemmen
Positie Hein in gevaar?

RSC Anderlecht leek stilaan vertrokken na zeges tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, maar incasseerde donderdag opnieuw een flinke opdoffer. Zo gaven de Brusselaars in eigen huis een dubbele voorsprong uit handen tegen Fenerbahce. Hierdoor blijft Paars-Wit achter met een schamele 1 op 9 in zijn Europa League-ploeg.


Binnen een tweetal weken zal er dus gewonnen moeten worden in Istanbul, zo niet lijkt een Europees najaar gaan vliegen. Eerder kwam ook de bekercampagne al vroegtijdig tot een einde en in de competitie tonen KRC Genk en in mindere mate Club Brugge zich momenteel veel beter. Qua resultaten voorlopig dus weinig verbetering ten opzichte van vorig seizoen en zo wordt opnieuw richting trainer Hein Vanhaezebrouck gekeken.

Die blijft momenteel weliswaar nog het vertrouwen genieten, maar volgens columnist Hugo Camps mogen de wisselvallige uitslagenn toch niet meer te lang blijven duren. "De positie van Hein Vanhaezebrouck is lang niet zo precair als die van Phillip Cocu bij Fenerbahçe, maar hij moet langzamerhand wel met gecoiffeerd voetbal komen. Het droevige bikkelen van Anderlecht is de houdbaarheidsdatum voorbij. Het verbaast dat Marc Coucke zo lang op zijn tong kan bijten", schrijft hij Het Laatste Nieuws.

Feit is dan ook dat Vanhaezebrouck geen lijn krijgt in de resultaten en dat zijn ploeg dit seizoen in bijna geen enkele wedstrijd negentig minuten lang op niveau kon blijven. "Vanhaezebrouck slaagt er niet meer in het heilige vuur aan te steken. Er wordt voortschrijdend gekrasseld. Straks wenkt de winterstop en heeft Paars-Wit niet één galapartij gespeeld. Dan worden tribunekaartjes duur", aldus Camps.

LEES OOK: Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Is Vanhaezebrouck nog steeds de juiste man voor Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

98
98
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

56
56
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

89
89
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

189
189
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

84
84
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

179
179
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

468
468
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

109
109
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

547
547
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

309
309
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

653
653
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

167
167
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

413
413
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

187
187
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

123
123
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

304
304
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

322
322
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

458
458
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

495
495
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

517
517
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

186
186
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws