Advocaat komt met stand van zaken in affaire Leko

246
Advocaat komt met stand van zaken in affaire Leko

Het parket is voorlopig erg karig met informatie over het grootschalige onderzoek naar fraude, omkoping en witwaspraktijken in het Belgische voetbal, maar inmiddels lekken steeds meer details naar buiten. Zo is nu ook bekend waarom Ivan Leko werd opgepakt. De trainer van Club Brugge zou immers geld hebben ontvangen van Cypriotische rekeningen van de verdachte makelaar Dejan Veljkovic.


Dat verhaal werd vrijdagochtend onthuld bij Het Nieuwsblad en is inmiddels ook bevestigd door zijn advocaat Walter Van Steenbrugge. "Het was geld waar Leko recht op had en dat moet fiscaal nagekeken worden. In het hoofd van mijn cliënt ging het duidelijk om nettobedragen. Dat was zo afgesproken. We hebben contact met de belastingsdienst om te kijken of daar nog iets moet bijbetaald worden. Het zou dus over achterstallige belastingen kunnen gaan", klinkt het bij Sporza.

Leko zou nochtans verdacht worden van witwassen, maar dat is volgens Van Steenbrugge totaal niet aan de orde. "Dit kan nooit over witwassen gaan, nooit. Het staat mijlenver af van het strafrechtelijk misdrijf witwassen. Dat betekent dat je gelden van illegale origine in het legaal circuit brengt. Dat is hier niet aan de orde. Het gaat om een bankverrichting, bij witwassen wil je geld verdoezelen. Als je het mij vraagt, kan hier nooit iets strafrechterlijk uit voortkomen."

LEES OOK: Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Indien de beschuldigen niet correct zijn, moet het parket de naam van Leko zuiveren ...

Meest recent

'Grote kuis in Genk: 8 (!) spelers richting uitgang'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

27
27
'Club Brugge velt opvallend verdict over exit Siquet'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

90
90
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

68
68
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

60
60
Scheidsrechters JPL én CPL bekendgemaakt

De eerste speeldag voor de Jupiler Pro League is achter de rug en de volgende klopt alweer op de ...

27
27
Pacho komt met emotionele onthulling over Antwerp-periode

Willian Pacho brak op het hoogste niveau door bij Royal Antwerp FC waarna hij een transfer naar ...

253
253
Turkse journalist gearresteerd na ‘misleidend transfergerucht’

Ophef in Turkije: een journalist is gearresteerd nadat die een gerucht de wereld instuurde. Jamal ...

43
43
STVV komt met update over vernieuwing stadion

Sint-Truiden VV speelt dit seizoen Europees voetbal na een topseizoen in de Jupiler Pro League. De ...

95
95
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

332
332
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

51
51
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

124
124
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

76
76
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

654
654
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

555
555
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

126
126
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

142
142
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

298
298
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

98
98
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

332
332
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

36
36
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

86
86
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

691
691
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1997
1997
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

175
175
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

253
253

Meer sportnieuws