'Toedoen Bayat kostte Club Brugge absolute toptransfer'

door
'Toedoen Bayat kostte Club Brugge absolute toptransfer'

In het gerechtelijk onderzoek jegens makelaar Mogi Bayat, werden ook huiszoekingen gedaan bij landskampioen Club Brugge. Niet verwonderlijk want Blauw-Zwart had in de voorbije maanden meermaals zaken gedaan met de gevallen transferkoning. Nochtans was Bayat lange tijd 'persona non grata' op Jan Breydel.


Club weigerde immers jarenlang om met hem samen te werken. De oorzaak daarvoor is de turbulente exit van Nabil Dirar bij de West-Vlamingen. De Marokkaanse international was lange tijd sterkhouder bij Blauw-Zwart, maar wou in januari 2012 plots vertrekken. Het bestuur was niet geneigd zo'n sleutelspeler te laten gaan en maakte zich sterk. Toch moest het uiteindelijk toegeven en werd Bayat aangeduid als de grote schuldige voor de hele heisa.

De huidige titelverdediger hield de deur daarna lange tijd gesloten voor de Iraanse Fransman, al was dat niet altijd even goed voor de club. "Het kostte Club in 2013 een beloftevolle speler: met Zulte Waregem bereikte het een akkoord omtrent Junior Malanda, de verdedigende middenvelder. De speler eiste evenwel dat Mogi Bayat hem zou bijstaan. Club weigerde dat. Malanda verbrak die zomer zijn contract met Zulte Waregem en tekende bij het Duitse Wolfsburg", schrijft Sport/Voetbalmagazine.

Dat Bayat uiteindelijk toch weer welkom werd op Jan Breydel heeft dan weer vooral te maken met voorzitter Bart Verhaeghe. "Uiteindelijk verzoende Club zich toch met Mogi. Bart Verhaeghe ging in Brussel samenwerken met Mehdi en leerde er de dynamiek en werkkracht van diens broer appreciëren. Daarop zocht Mogi toenadering tot Michel Preud'homme, die daarop naar Brugge kwam", aldus S/VM.

LEES OOK: Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

Spelers zouden pas vanaf een bepaalde leeftijd met een makelaar in zee mogen gaan ...

Meest recent

Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

35
35
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

42
42
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

258
258
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

111
111
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

147
147
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

114
114
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

246
246
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

275
275
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

277
277
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

696
696
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

257
257
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

346
346
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

423
423
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

539
539
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

51
51
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

106
106
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

355
355
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

76
76
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

330
330
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

261
261
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

641
641
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

415
415
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

176
176
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

221
221
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

245
245

Meer sportnieuws