'Toedoen Bayat kostte Club Brugge absolute toptransfer'

461 stemmen
'Toedoen Bayat kostte Club Brugge absolute toptransfer'

In het gerechtelijk onderzoek jegens makelaar Mogi Bayat, werden ook huiszoekingen gedaan bij landskampioen Club Brugge. Niet verwonderlijk want Blauw-Zwart had in de voorbije maanden meermaals zaken gedaan met de gevallen transferkoning. Nochtans was Bayat lange tijd 'persona non grata' op Jan Breydel.


Club weigerde immers jarenlang om met hem samen te werken. De oorzaak daarvoor is de turbulente exit van Nabil Dirar bij de West-Vlamingen. De Marokkaanse international was lange tijd sterkhouder bij Blauw-Zwart, maar wou in januari 2012 plots vertrekken. Het bestuur was niet geneigd zo'n sleutelspeler te laten gaan en maakte zich sterk. Toch moest het uiteindelijk toegeven en werd Bayat aangeduid als de grote schuldige voor de hele heisa.

De huidige titelverdediger hield de deur daarna lange tijd gesloten voor de Iraanse Fransman, al was dat niet altijd even goed voor de club. "Het kostte Club in 2013 een beloftevolle speler: met Zulte Waregem bereikte het een akkoord omtrent Junior Malanda, de verdedigende middenvelder. De speler eiste evenwel dat Mogi Bayat hem zou bijstaan. Club weigerde dat. Malanda verbrak die zomer zijn contract met Zulte Waregem en tekende bij het Duitse Wolfsburg", schrijft Sport/Voetbalmagazine.

Dat Bayat uiteindelijk toch weer welkom werd op Jan Breydel heeft dan weer vooral te maken met voorzitter Bart Verhaeghe. "Uiteindelijk verzoende Club zich toch met Mogi. Bart Verhaeghe ging in Brussel samenwerken met Mehdi en leerde er de dynamiek en werkkracht van diens broer appreciëren. Daarop zocht Mogi toenadering tot Michel Preud'homme, die daarop naar Brugge kwam", aldus S/VM.

LEES OOK: Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Spelers zouden pas vanaf een bepaalde leeftijd met een makelaar in zee mogen gaan ...

Meest recent

'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

2
2
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

69
69
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

92
92
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

180
180
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

26
26
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

46
46
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

84
84
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

66
66
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

293
293
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

215
215
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

53
53
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

434
434
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

183
183
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

523
523
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

67
67
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

119
119
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

54
54
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

396
396
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

726
726
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

573
573
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

169
169
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1197
1197
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

82
82
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

696
696

Meer sportnieuws