'Toedoen Bayat kostte Club Brugge absolute toptransfer'

461
'Toedoen Bayat kostte Club Brugge absolute toptransfer'

In het gerechtelijk onderzoek jegens makelaar Mogi Bayat, werden ook huiszoekingen gedaan bij landskampioen Club Brugge. Niet verwonderlijk want Blauw-Zwart had in de voorbije maanden meermaals zaken gedaan met de gevallen transferkoning. Nochtans was Bayat lange tijd 'persona non grata' op Jan Breydel.


Club weigerde immers jarenlang om met hem samen te werken. De oorzaak daarvoor is de turbulente exit van Nabil Dirar bij de West-Vlamingen. De Marokkaanse international was lange tijd sterkhouder bij Blauw-Zwart, maar wou in januari 2012 plots vertrekken. Het bestuur was niet geneigd zo'n sleutelspeler te laten gaan en maakte zich sterk. Toch moest het uiteindelijk toegeven en werd Bayat aangeduid als de grote schuldige voor de hele heisa.

De huidige titelverdediger hield de deur daarna lange tijd gesloten voor de Iraanse Fransman, al was dat niet altijd even goed voor de club. "Het kostte Club in 2013 een beloftevolle speler: met Zulte Waregem bereikte het een akkoord omtrent Junior Malanda, de verdedigende middenvelder. De speler eiste evenwel dat Mogi Bayat hem zou bijstaan. Club weigerde dat. Malanda verbrak die zomer zijn contract met Zulte Waregem en tekende bij het Duitse Wolfsburg", schrijft Sport/Voetbalmagazine.

Dat Bayat uiteindelijk toch weer welkom werd op Jan Breydel heeft dan weer vooral te maken met voorzitter Bart Verhaeghe. "Uiteindelijk verzoende Club zich toch met Mogi. Bart Verhaeghe ging in Brussel samenwerken met Mehdi en leerde er de dynamiek en werkkracht van diens broer appreciëren. Daarop zocht Mogi toenadering tot Michel Preud'homme, die daarop naar Brugge kwam", aldus S/VM.

LEES OOK: Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Spelers zouden pas vanaf een bepaalde leeftijd met een makelaar in zee mogen gaan ...

Meest recent

Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

134
134
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

196
196
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

130
130
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

111
111
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

457
457
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

280
280
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

228
228
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

58
58
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

100
100
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

578
578
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

88
88
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

533
533
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

173
173
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

956
956
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

92
92
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

88
88
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1158
1158
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

64
64
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

70
70
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

256
256
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

170
170
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

427
427
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

194
194
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

100
100
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

181
181

Meer sportnieuws