KVM reageert op nieuwe ontwikkelingen in 'Operatie Propere Handen'

385 stemmen
KVM reageert op nieuwe ontwikkelingen in 'Operatie Propere Handen'

Dinsdag moesten de negen prominenten uit de voetbalwereld die gearresteerd werden in het kader van 'Operatie Propere Handen' opnieuw voor de raadkamer verschijnen. Daar werd beslist of ze aangehouden zouden blijven of niet. En goed nieuws was er eigenlijk voor geen van hen.


De onderzoeksrechter besliste immers dat alle negen personen nog een maand aangehouden blijven. Vijf van hen moeten ook in de cel blijven, de vier anderen worden vrijgelaten onder elektronisch toezicht. Thierry Steemans (financieel directeur KV Mechelen), Marija Bogojevska (vrouw van Veljkovic), Dragan Siljanoski (ex-makelaar Ivan Leko) en Karim Mejjati (makelaar) krijgen een enkelband, weet Het Nieuwsblad.

Dat betekent dat makelaars Mogi Bayat en Dejan Veljkovic, scheidsrechter Bart Vertenten, KV Mechelen-bestuurder Olivier Somers en ex-advocaat Laurent Denis achter tralies blijven. Alle partijen kunnen wel nog in beroep gaan tegen de beslissing.

UPDATE 17/10
Het feit dat met Somers en Steemans twee toplui aangehouden blijven, zorgt ervoor dat de ongerustheid bij KV Mechelen nog een tijdje blijft duren. Zeker nu met Olivier Myny een eerste speler bekend heeft dat hij benaderd werd om de degradatietopper tussen KVM en Waasland-Beveren te fixen.

Bang afwachten dus, ondertussen kwam de club wel met een reactie op de nieuwe ontwikkelingen in het onderzoek. "KVM verneemt uit de pers dat de raadkamer besloten heeft om de aanhouding van de 9 verdachten in de zaak “propere handen” te verlengen. De club beschikt niet over meer informatie en ziet geen reden om eerdere berichtgeving te wijzigen. KV Mechelen wacht het onderzoek af en kan zo lang het loopt geen verdere uitspraken doen", klinkt het op de clubwebsite.

LEES OOK: KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

Het parket moet meer uitleg geven bij de stand van zaken in het onderzoek ...

Meest recent

Vandenhaute koopt Antwerp: akkoord met Gheysens op til

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

122
122
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

238
238
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

287
287
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

356
356
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

118
118
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

187
187
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

185
185
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

85
85
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

220
220
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

496
496
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

148
148
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

207
207
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

386
386
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

95
95
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

631
631
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

63
63
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

263
263
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

428
428
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1012
1012
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

535
535
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

180
180
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

515
515
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

290
290

Meer sportnieuws