"Sommige clubs hebben schulden bij makelaars"

stemmen

De voorbije dagen kwamen heel wat wantoestanden in het Belgische voetbal aan het licht, met spelersmakelaars als middelpunt. Maar het blijft niet beperkt tot figuren als Mogi Bayat en Dejan Veljkovic. Dimitri Dedecker, advocaat van Cercle Brugge en KV Oostende, onthult enkele schrijnende toestanden.


"Ik heb ooit geïnformeerd naar een speler van een grote club en de manager zei dat ze alleen onderhandelden met Mogi Bayat. Wij moesten dus hun geprefereerde makelaar nemen en daar hadden we zelf niks in te zeggen. Voor wie werkt de makelaar dan? Niet voor de speler alvast", vertelt hij in Het Laatste Nieuws.

"
Wie in de clubs aan de knoppen draait, is soms te verleiden in natura of in cash. Hoe ze dat doen, ik weet het niet, maar het gebeurt. Een sportief directeur wilde een buitenlandse makelaar die via mij contact had gezocht pas ontvangen als die 10.000 euro betaalde. Stel dat de transfer lukt, dan gaat er nog een som zijn richting uit."

"
Nog een voorbeeld. Clubs kunnen niet altijd het hele bedrag van de makelaarsvergoeding ophoesten. Zeker bij zware transfers is dat soms een probleem, omdat ook die in schijven worden betaald. Clubs hebben dus schulden bij makelaars. Welnu, ik ken een situatie waarbij een club afhing van de goodwill van de makelaar om die uitstaande schuld tijdelijk niet op te eisen, zodat de club zijn licentie zou kunnen krijgen."

Moet er dringend iets veranderd worden aan het functioneren van de makelaars?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

52
52
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

84
84
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

452
452
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

108
108
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

379
379
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

419
419
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

228
228
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

228
228
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

123
123
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1213
1213
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

242
242
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

192
192
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

495
495
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

883
883
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

697
697
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

264
264
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws