"Het kan zijn dat KV Mechelen per direct uit competitie wordt genomen"

1862 stemmen

Het gerechtelijk onderzoek naar witwasprakijken en matchfixing in het Belgische voetbal is ingeslagen als een bom en heeft ook directe gevolgen voor het verloop van de competitie. De Pro League besliste donderdagavond immers dat de tiende speeldag in 1B, die dit weekend afgewerkt moest worden, uitgesteld wordt.


Volgens Het Nieuwsblad vreesde men immers voor onrust bij de supporters, vooral dan bij die van KV Mechelen. Die club is het diepst betrokken, want twee bestuursleden van de club zitten nog in de cel op verdenking van omkoping. Bij de bond zou men hopen dat tegen volgende week de rust teruggekeerd is en er weer gevoetbald kan worden.

Maar volgens Het Laatste Nieuws is dat nog lang niet zeker. Overleg tussen Marc Coucke en Pierre François, voorzitter en CEO van de Pro League, moet vrijdag duidelijkheid brengen. "Het lijkt niet uitgesloten dat 1B nog iets langer stil zal liggen", schrijft de krant. Dat komt mede door de onzekerheid over het lot van KV Mechelen. "Het is ook totaal onduidelijk of KV Mechelen überhaupt het huidige seizoen mag uitspelen. Indien Malinwa schuldig wordt bevonden aan omkoping, kan het zijn dat de club per direct uit competitie wordt genomen."

LEES OOK: Kiki Vanrafelghem toont foto met vriendin: fans reageren massaal

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."
322

Moet KV Mechelen uit competitie genomen worden als het schuldig bevonden wordt van omkoping?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

17
17
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

28
28
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

11
11
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

31
31
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

84
84
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

265
265
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

107
107
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

290
290
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

372
372
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1029
1029
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

106
106
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

405
405
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

152
152
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

169
169
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

48
48

Meer sportnieuws