"Drie mogelijke scenario's voor Leko en Club Brugge"

door

Omstreeks 11u30 werd Ivan Leko voorgeleid voor de onderzoeksrechter, maar ondertussen is er nog altijd geen nieuws over het lot van de trainer van Club Brugge. Er is nog altijd geen duidelijkheid over wat hem precies ten laste gelegd wordt en of hij aangehouden blijft dan wel vrijgelaten wordt. Daardoor is het ook koffiedik kijken wat de gevolgen zullen zijn voor zijn relatie met Club Brugge.


Peter Vandenbempt ziet drie mogelijke scenario's. "Het zou kunnen dat Leko zich alleen maar als trainer van OH Leuven of als speler in het zwart heeft laten betalen door Veljkovic. Dat valt nog wel te rijmen. Maar heeft hij eventueel ook bonussen of vergoedingen gekregen voor transfers die Veljkovic kon doen naar clubs waar hij trainer was in het verleden? Dat is al een gradatie erger", legt hij uit in het VRT Journaal.

"Maar het allerergste zou natuurlijk zijn dat dat ook nog is voortgegaan op het moment dat hij trainer is geworden van Club Brugge. Want Veljkovic heeft met Mats Rits en eerder Tomecak wel enkele spelers naar Club gebracht. Als dat het geval zou zijn, is er wel een gigantisch probleem en denk ik dat Ivan Leko niet langer trainer van Club Brugge kan zijn. Het tweede scenario is een schemerzone, bij het eerste is hij daar straks nog wel."

"Maar ze zijn doodongerust natuurlijk, want het gaat hen sportief voor de wind en Leko doet het fantastisch. Het zou jammer zijn moesten ze op die manier afscheid van elkaar moeten nemen. Hopelijk zal Club Brugge na een gesprek deze namiddag duidelijkheid verschaffen."

LEES OOK: Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Welk scenario acht je het meest waarschijnlijk?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

11
11
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

28
28
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

46
46
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

19
19
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

93
93
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

47
47
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

93
93
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

55
55
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

97
97
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

26
26
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

133
133
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

530
530
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

158
158
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

413
413
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

78
78
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

463
463
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

130
130
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

363
363
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

135
135
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

264
264
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

311
311
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

796
796
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

98
98
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

221
221

Meer sportnieuws