Meer respect dan vertrouwen: "Toen had Gent al afscheid moeten nemen van VDH"

door
 Meer respect dan vertrouwen:

Yves Vanderhaeghe staat zwaar onder druk bij AA Gent en de verwachting was dat hij ontslagen zou worden. De coach kwam op zijn persconferentie met duidelijkheid omtrent zijn toekomst. 


"Het is logisch dat de voorzitter en CEO bezorgd zijn na een verlies tegen een grote concurrent. De spelersraad heeft dan met hen vergaderd en dat is een positief gesprek geweest. Daar heb ik niets op tegen. We willen allemaal hetzelfde: winnen en de crisis wegspelen. Het wordt uitvergroot. Ze hebben dat gedaan om te helpen. Vandaag waren ze terug hier en hebben ze verwoord wat er leefde bij de spelersraad en ze hebben de spelers op hun plichten gewezen. Nu is het aan de spelers om te reageren op het veld. De Witte en Louwagie hebben vanochtend ook nog met mij gebabbeld. Het is voor mij niet zo evident om altijd het geduld op te brengen. Dan ben je soms hier en daar wat nerveuzer. Maar ze hebben toch ook terug voldoende vertrouwen getoond", zei hij aan Het Nieuwsblad. 

De coach blijft dus nog even aan boord, maar zal dat nog lang duren? "Het zal vooral afhangen van de resultaten, zoals bij elke andere trainer. En daar heb ik geen probleem. Het zou misschien wel productief zijn mocht er een duidelijk statement volgen. De spelers hebben ook aangegeven dat ze iets extra moeten brengen, meer mentaliteit tonen. Dan zou ik wat meer zekerheid voelen. Maar we zullen het anders moeten oplossen."

UPDATE 17u
Yves Vanderhaeghe blijft vooralsnog de kapitein op de Gentse schip. Maar veel vertrouwen heeft hij nooit gehad van zijn bestuur. Moest Gent dan niet vroeger afscheid genomen hebben van  "Je kunt je wel afvragen of AA Gent na vorig seizoen niet door de zure appel heen had moeten bijten en in alle sereniteit afscheid nemen van Vanderhaeghe. Het respect voor zijn parcours dat AA Gent naar playoff 1 leidde, hield Vanderhaeghe aan boord, eerder dan het vertrouwen in de toekomst met hem. Dat hij de contractverlening waar hij zelf op rekende niet kreeg, was daar een duidelijk bewijs van," schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Schandalig hoe AA Gent Vanderhaeghe behandelt

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

42
42
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

120
120
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

255
255
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

87
87
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

362
362
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

87
87
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

596
596
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

220
220
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

185
185
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

407
407
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

67
67
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

279
279
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

365
365
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

841
841
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

668
668
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

382
382

Meer sportnieuws