Meer respect dan vertrouwen: "Toen had Gent al afscheid moeten nemen van VDH"

door
 Meer respect dan vertrouwen:

Yves Vanderhaeghe staat zwaar onder druk bij AA Gent en de verwachting was dat hij ontslagen zou worden. De coach kwam op zijn persconferentie met duidelijkheid omtrent zijn toekomst. 


"Het is logisch dat de voorzitter en CEO bezorgd zijn na een verlies tegen een grote concurrent. De spelersraad heeft dan met hen vergaderd en dat is een positief gesprek geweest. Daar heb ik niets op tegen. We willen allemaal hetzelfde: winnen en de crisis wegspelen. Het wordt uitvergroot. Ze hebben dat gedaan om te helpen. Vandaag waren ze terug hier en hebben ze verwoord wat er leefde bij de spelersraad en ze hebben de spelers op hun plichten gewezen. Nu is het aan de spelers om te reageren op het veld. De Witte en Louwagie hebben vanochtend ook nog met mij gebabbeld. Het is voor mij niet zo evident om altijd het geduld op te brengen. Dan ben je soms hier en daar wat nerveuzer. Maar ze hebben toch ook terug voldoende vertrouwen getoond", zei hij aan Het Nieuwsblad. 

De coach blijft dus nog even aan boord, maar zal dat nog lang duren? "Het zal vooral afhangen van de resultaten, zoals bij elke andere trainer. En daar heb ik geen probleem. Het zou misschien wel productief zijn mocht er een duidelijk statement volgen. De spelers hebben ook aangegeven dat ze iets extra moeten brengen, meer mentaliteit tonen. Dan zou ik wat meer zekerheid voelen. Maar we zullen het anders moeten oplossen."

UPDATE 17u
Yves Vanderhaeghe blijft vooralsnog de kapitein op de Gentse schip. Maar veel vertrouwen heeft hij nooit gehad van zijn bestuur. Moest Gent dan niet vroeger afscheid genomen hebben van  "Je kunt je wel afvragen of AA Gent na vorig seizoen niet door de zure appel heen had moeten bijten en in alle sereniteit afscheid nemen van Vanderhaeghe. Het respect voor zijn parcours dat AA Gent naar playoff 1 leidde, hield Vanderhaeghe aan boord, eerder dan het vertrouwen in de toekomst met hem. Dat hij de contractverlening waar hij zelf op rekende niet kreeg, was daar een duidelijk bewijs van," schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Schandalig hoe AA Gent Vanderhaeghe behandelt

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

41
41
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

54
54
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

37
37
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

207
207
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

363
363
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

280
280
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

174
174
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

133
133
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

85
85
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

538
538
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

322
322
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

327
327
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

383
383
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

212
212
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

174
174
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

804
804
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

272
272
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1065
1065

Meer sportnieuws