TRANSFERUURTJE: 'RSCA wou zware investering doen, interesse voor Mertens'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA wou zware investering doen, interesse voor Mertens'

De mercato is in de grootste Europese landen ondertussen gesloten, maar in een aantal competities kunnen er nog altijd transfers gedaan worden. Ook transfervrije spelers kunnen nog een contract tekenen bij een nieuwe club, bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws bundelt daarom dagelijks de belangrijkste berichten uit binnen- en buitenland in dit Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht greep, tot grote teleurstelling van heel wat supporters, in extremis naast een terugkeer van Lazar Markovic ondanks een akkoord met diens club Liverpool FC. Sterke man Michael Verschueren laat nu echter weten dat dit niets met zijn salariseisen te maken had. "Het is natuurlijk interne keuken. Maar voor alle duidelijkheid: het gaat niet om de looneisen, Anderlecht was wel degelijk bereid om die investering te doen", klonk het bij Vista.

AA Gent neemt mogelijk op korte termijn afscheid van coach Yves Vanderhaeghe. Het bestuur zou maandagavond een crisisberaad hebben gehouden om de toekomst van de trainer te bespreken. Opvallend daarbij was de aanwezigheid van oud-trainer Trond Sollied.

BUITENLAND
Dries Mertens en Napoli zouden begonnen zijn aan hun onderhandelingen over een nieuw contract voor de Rode Duivel. Dat meldt Tuttomercatoweb. De Napolitanen willen zo heel wat clubs te snel af zijn. Het Italiaanse medium schrijft namelijk dat heel wat toppers én subtoppers Mertens zouden willen binnenhalen. Over welke clubs het dan precies gaat, wordt niet gespecificeerd.

Toby Alderweireld werd door Tottenham-coach Mauricio Pochettino uit de Europese selectie gelaten door 'technische redenen'. Een verdere uitleg wou hij niet geven. Nochtans meldde het Italiaanse TMW dat de verdediger nu wel bereid zou zijn om zijn contract te verlengen. Gezien de recente ontwikkelingen mag daar echter toch weer aan getwijfeld worden.

AS Roma is matig aan het seizoen begonnen en volgens Calciomercato willen de Giallorossi zich in de volgende transferperiode dan ook gevoelig versterken. Zo zou Marcos Paulo het nieuwe goudhaantje van AS Roma moeten worden. Zijn huidige club Fluminense, wil het toptalent enkel verkopen indien de gevraagde transferclausule op tafel wordt gelegd. Die clausule bedraagt zo'n 45 miljoen euro.

LEES OOK: 'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Alderweireld kan best zo snel mogelijk vertrekken bij Tottenham ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

24
24
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

96
96
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

32
32
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

221
221
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

205
205
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

121
121
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

25
25
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

301
301
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

205
205
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

141
141
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

140
140
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

267
267
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

46
46
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

69
69
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

83
83
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

146
146
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

280
280
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

526
526
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

256
256
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

445
445
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

265
265
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

402
402
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

665
665

Meer sportnieuws