PSV maakt statement in play-offs CL, Salzburg sneuvelt verrassend

door
PSV maakt statement in play-offs CL, Salzburg sneuvelt verrassend

De Nederlandse clubs sneuvelden stuk voor stuk in de voorrondes van de Europa League, maar onze noorderburen hebben straks wel twee vertegenwoordigers in de Champions League. In navolging van Ajax wist woensdagavond ook PSV Eindhoven zich overtuigend te plaatsen voor de groepsfase van het kampioenenbal. Ook Rode Ster Belgrado en SL Benfica worden donderdag opgenomen in de trommels bij de loting.


De Nederlandse kampioen had de heenwedstrijd al met 2-3 gewonnen en maakte in eigen huis nog een statement door met 3-0 te winnen. Na minder dan een kwartier wist goudhaantje Steven Bergwijn de score te openen, spits Luuk de Jong maakt er nog voor rust 2-0 van. In de tweede helft was het uitblinker Hirving Lozano die de eindstand vast legde. PSV, dat in pot 3 wordt opgenomen bij de loting en dus aan Club Brugge gekoppeld kan worden, liet bovendien nog een pak kansen onbenut.

Hetzelfde deed Benfica in de thuiswedstrijd tegen PAOK, woensdag in de return in Griekenland toonden de Portugezen zich een pak beter bij schot: 1-4. Dé verrassing van de avond kwam uit Oostenrijk. Kampioen RB Salzburg leek na 65 minuten quasi zeker van de kwalificatie. Maar in de slotfase knokte Rode Ster Belgrado zich nog terug tot 2-2, waardoor de Serviërs uiteindelijk doorstoten.

Uitslagen woensdagavond:
PSV - Bate Borisov: 3-0
PAOK - Benfica: 1-4
Salzburg - Rode Ster: 2-2

LEES OOK: Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Welke Nederlandse club is momenteel het sterkst volgens u?

Meest recent

Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

9
9
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

60
60
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

217
217
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

537
537
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

164
164
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

419
419
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

111
111
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

304
304
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

438
438
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

41
41
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

444
444
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

48
48
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

235
235
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

338
338
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

475
475
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

130
130
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

299
299
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

316
316
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

184
184
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

372
372
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

716
716
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

234
234
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

289
289

Meer sportnieuws