OFFICIEEL: KRC Genk heeft 'echte spelmaker' beet

319 stemmen
OFFICIEEL: KRC Genk heeft 'echte spelmaker' beet

KRC Genk staat sinds zondagavond mee op kop van het klassement van de Jupiler Pro League. De Limburgers deden het tot dusver dan ook uitstekend, zowel in eigen land als Europees. En dat terwijl er nog extra versterking onderweg is naar de Luminus Arena.

De Limburgers hadden hun huiswerk op de mercato al een tijdje nagenoeg af. Maar coach Philippe Clement zou wel nog een extra creatieve middenvelder, een doublure voor Alejandro Pozuelo, kunnen gebruiken. De voorbije dagen viel daarvoor de naam van Ivan Fiolic. En volgens Het Belang van Limburg blijft Genk nauw contact onderhouden met de spelmaker van Dinamo Zagreb. Indien de club zich donderdag ook definitief plaatste voor de poules van de Europa League, wordt zijn transfer naar alle waarschijnlijkheid afgerond.

UPDATE 28/08

Zo lang zullen ze in Genk uiteindelijk zelfs wellicht niet wachten, want volgens Het Laatste Nieuws wordt de transfer van Fiolic nu al afgerond. De Kroatische spelmaker legde vandaag zijn medische en fysieke testen af bij Genk en zou één van deze momenten zijn contract tekenen. Fiolic komt over van Dinamo Zagreb, nadat Genk hem al een jaar of twee volgde.

UPDATE 21u45
De Limburgers hebben de komst van Fiolic ook helemaal afgerond. "KRC Genk bereikte een akkoord met Dinamo Zagreb over de transfer van offensieve middenvelder Ivan Fiolic (22). De Kroaat tekent in Genk een contract voor 4 jaar", laat Genk weten op de website.

"Hij is een echte spelmaker, met veel creativiteit en overzicht. Ivan zorgt ook voor een hoog tempo in het spel, en koppelt hiervoor een uitstekende techniek aan een snelle balaanname en passing. Ivan legde vandaag met succes zijn medische testen af en sluit meteen aan bij de groep. Hij zal spelen met het nummer 20."

LEES OOK: 'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Goede transfer van Genk?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

1
1
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

43
43
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

79
79
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

88
88
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

42
42
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

79
79
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

39
39
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

253
253
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

74
74
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

53
53
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

276
276
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

256
256
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

417
417
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

497
497
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

59
59
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

47
47
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

102
102
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

102
102
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

74
74
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

45
45
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

253
253
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

195
195
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

307
307
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

268
268

Meer sportnieuws