Koopwoede in JPL: vier eersteklassers verbreken transferrecord

door
Koopwoede in JPL: vier eersteklassers verbreken transferrecord

De transfermarkt loopt stilaan op zijn einde, dus moeten de Belgische clubs snel zijn om zich nog te kunnen versterken. Maar versterken deden ze zich wel al. En daar legden ze weer heel wat geld voor op tafel. Zo verbraken zelfs vier eersteklassers hun transferrecord.

Woensdag nog deed Club Brugge dat met de aankoop van Kaveh Rezaei. De Iraniër komt voor zo’n 5 miljoen euro over van Charleroi, en is daarmee de duurste aankoop ooit van Blauw-Zwart. Drie clubs gingen de Bruggelingen dus echter al vooraf tijdens deze mercato.

Zo legde Sint-Truiden 1,70 miljoen euro neer voor de aankoop van Mohamed Buya Turay. Een aanvaller uit Sierra Leone. KV Kortrijk haalde de Amerikaan Brendan Hines-Ike voor 650 duizend euro, terwijl Waasland Beveren de boomlange centrale verdediger Aleksandar Vukotic wegplukte voor een kleine 345 duizend euro.

Transferrecord per club

Anderlecht

Nicolae Stanciu – 8,20 miljoen euro


Zulte Waregem

Soualiho Meité – 5,10 miljoen euro


Club Brugge

Kaveh Rezaei – 5 miljoen euro


Racing Genk

Marcus Ingvartsen – 4,95 miljoen euro


KV Oostende

Nicolas de Préville – 4,50 miljoen euro


AA Gent

Franko Andrijasevic – 4,25 miljoen euro


Standard

Victor Ramos – 4 miljoen euro


KAS Eupen

Mamadou Sylla – 2,30 miljoen euro


Sporting Charleroi

Dodi Lukebakio – 2,20 miljoen euro


STVV

Mohamed Buya Turay – 1,80 miljoen euro


Sporting Lokeren

Omer Golan – 1 miljoen euro


Antwerp

Karel Dhaene – 1 miljoen euro


Cercle Brugge

Dylan De Belder – 750 duizend euro


KV Kortrijk

Brendan Hines-Ike – 650 duizend euro


Waasland Beveren

Aleksandar Vukotic – 345 duizend euro


Moeskroen

Rijad Sadiku – 300 duizend euro

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Is Rezaei dat bedrag waard?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

104
104
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

27
27
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

28
28
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

204
204
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

307
307
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

268
268
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

375
375
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

619
619
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

732
732
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

473
473
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1179
1179
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

748
748
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

442
442
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1096
1096
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

132
132
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

222
222
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

237
237
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

664
664
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

440
440
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

914
914
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1495
1495

Meer sportnieuws