Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

door
Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

Een bizarre ontwikkeling vrijdagmiddag op het bondsgebouw in Brussel. De Geschillencommissie Hoger Beroep zou normaal gezien een uitspraak doen over de mogelijke schorsingen van Wesley Moraes (Club Brugge), Mehdi Carcela (Standard) en Eric Ocansey (Eupen). Maar dat was buiten een juridische blunder gerekend.


Toen Standard-advocaat Pierre Locht kwam pleiten ter verdediging van Carcela, geraakte de bal aan het rollen. Locht trok immers de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel, het document dat de strafmaat in grote lijnen bepaald, in twijfel. Volgens hem was deze tabel nooit goedgekeurd door de Pro League en dus ook niet geldig. Het bondsparket ging in het verweer en stelde dat de tabel wel al gepubliceerd werd op het online platform van de KBVB.

Maar Locht merkte op dat dit niet voldoende was en dat de tabel eerst gestemd moest worden op de algemene vergadering. De bondsprocureur besloot dan maar om alle zittingen uit te stellen tot volgende week. Tot dan hebben alle partijen de tijd om de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel al dat niet te bewijzen.

De schorsingen van Ocansey en Carcela werden daardoor alvast uitgesteld, waardoor zij beiden speelgerechtigd zijn dit weekend. In het geval van Wesley heerst er nog wat onduidelijkheid. Normaal gezien is er bij schorsingen van vijf speeldagen of meer geen uitstel mogelijk. Maar omdat de indicatieve tabel dus niet klopt, zou ook de strafmaat van Wesley niet correct zijn en dus valt ook hier weer over te discussiëren. In ieder geval komt de spits vrijdag normaal gezien niet in actie tegen Kortrijk, hij werd niet in de wedstrijdselectie opgenomen.

LEES OOK: 'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

De clubs hadden hun spelers zelf moeten bestraffen ...

Meest recent

Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

13
13
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

133
133
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

31
31
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

165
165
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

18
18
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

83
83
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

131
131
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

43
43
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

88
88
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

391
391
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

77
77
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

31
31
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

198
198
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

43
43
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

154
154
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

175
175
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

173
173
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

183
183
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

443
443
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

282
282
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

390
390
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

252
252
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

248
248
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

195
195

Meer sportnieuws