Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

door
Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

Een bizarre ontwikkeling vrijdagmiddag op het bondsgebouw in Brussel. De Geschillencommissie Hoger Beroep zou normaal gezien een uitspraak doen over de mogelijke schorsingen van Wesley Moraes (Club Brugge), Mehdi Carcela (Standard) en Eric Ocansey (Eupen). Maar dat was buiten een juridische blunder gerekend.


Toen Standard-advocaat Pierre Locht kwam pleiten ter verdediging van Carcela, geraakte de bal aan het rollen. Locht trok immers de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel, het document dat de strafmaat in grote lijnen bepaald, in twijfel. Volgens hem was deze tabel nooit goedgekeurd door de Pro League en dus ook niet geldig. Het bondsparket ging in het verweer en stelde dat de tabel wel al gepubliceerd werd op het online platform van de KBVB.

Maar Locht merkte op dat dit niet voldoende was en dat de tabel eerst gestemd moest worden op de algemene vergadering. De bondsprocureur besloot dan maar om alle zittingen uit te stellen tot volgende week. Tot dan hebben alle partijen de tijd om de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel al dat niet te bewijzen.

De schorsingen van Ocansey en Carcela werden daardoor alvast uitgesteld, waardoor zij beiden speelgerechtigd zijn dit weekend. In het geval van Wesley heerst er nog wat onduidelijkheid. Normaal gezien is er bij schorsingen van vijf speeldagen of meer geen uitstel mogelijk. Maar omdat de indicatieve tabel dus niet klopt, zou ook de strafmaat van Wesley niet correct zijn en dus valt ook hier weer over te discussiëren. In ieder geval komt de spits vrijdag normaal gezien niet in actie tegen Kortrijk, hij werd niet in de wedstrijdselectie opgenomen.

LEES OOK: Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

De clubs hadden hun spelers zelf moeten bestraffen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

18
18
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

17
17
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

135
135
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

55
55
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

111
111
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

405
405
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

391
391
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

67
67
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

106
106
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

59
59
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

222
222
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

33
33
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

52
52
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

216
216
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

109
109
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

174
174
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

254
254
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

150
150
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

183
183
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

230
230
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

598
598

Meer sportnieuws