Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

door
Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

Een bizarre ontwikkeling vrijdagmiddag op het bondsgebouw in Brussel. De Geschillencommissie Hoger Beroep zou normaal gezien een uitspraak doen over de mogelijke schorsingen van Wesley Moraes (Club Brugge), Mehdi Carcela (Standard) en Eric Ocansey (Eupen). Maar dat was buiten een juridische blunder gerekend.


Toen Standard-advocaat Pierre Locht kwam pleiten ter verdediging van Carcela, geraakte de bal aan het rollen. Locht trok immers de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel, het document dat de strafmaat in grote lijnen bepaald, in twijfel. Volgens hem was deze tabel nooit goedgekeurd door de Pro League en dus ook niet geldig. Het bondsparket ging in het verweer en stelde dat de tabel wel al gepubliceerd werd op het online platform van de KBVB.

Maar Locht merkte op dat dit niet voldoende was en dat de tabel eerst gestemd moest worden op de algemene vergadering. De bondsprocureur besloot dan maar om alle zittingen uit te stellen tot volgende week. Tot dan hebben alle partijen de tijd om de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel al dat niet te bewijzen.

De schorsingen van Ocansey en Carcela werden daardoor alvast uitgesteld, waardoor zij beiden speelgerechtigd zijn dit weekend. In het geval van Wesley heerst er nog wat onduidelijkheid. Normaal gezien is er bij schorsingen van vijf speeldagen of meer geen uitstel mogelijk. Maar omdat de indicatieve tabel dus niet klopt, zou ook de strafmaat van Wesley niet correct zijn en dus valt ook hier weer over te discussiëren. In ieder geval komt de spits vrijdag normaal gezien niet in actie tegen Kortrijk, hij werd niet in de wedstrijdselectie opgenomen.

LEES OOK: Pro League komt met hard statement voor supporters

De clubs hadden hun spelers zelf moeten bestraffen ...

Meest recent

'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

96
96
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

28
28
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

161
161
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

114
114
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

240
240
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

126
126
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

53
53
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

154
154
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

56
56
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

315
315
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

465
465
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

76
76
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

265
265
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

225
225
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

446
446
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

411
411
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

621
621
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

547
547
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

147
147
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

493
493
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

50
50
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

198
198
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

188
188
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

444
444
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

125
125

Meer sportnieuws