Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

458 stemmen
Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

Een bizarre ontwikkeling vrijdagmiddag op het bondsgebouw in Brussel. De Geschillencommissie Hoger Beroep zou normaal gezien een uitspraak doen over de mogelijke schorsingen van Wesley Moraes (Club Brugge), Mehdi Carcela (Standard) en Eric Ocansey (Eupen). Maar dat was buiten een juridische blunder gerekend.


Toen Standard-advocaat Pierre Locht kwam pleiten ter verdediging van Carcela, geraakte de bal aan het rollen. Locht trok immers de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel, het document dat de strafmaat in grote lijnen bepaald, in twijfel. Volgens hem was deze tabel nooit goedgekeurd door de Pro League en dus ook niet geldig. Het bondsparket ging in het verweer en stelde dat de tabel wel al gepubliceerd werd op het online platform van de KBVB.

Maar Locht merkte op dat dit niet voldoende was en dat de tabel eerst gestemd moest worden op de algemene vergadering. De bondsprocureur besloot dan maar om alle zittingen uit te stellen tot volgende week. Tot dan hebben alle partijen de tijd om de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel al dat niet te bewijzen.

De schorsingen van Ocansey en Carcela werden daardoor alvast uitgesteld, waardoor zij beiden speelgerechtigd zijn dit weekend. In het geval van Wesley heerst er nog wat onduidelijkheid. Normaal gezien is er bij schorsingen van vijf speeldagen of meer geen uitstel mogelijk. Maar omdat de indicatieve tabel dus niet klopt, zou ook de strafmaat van Wesley niet correct zijn en dus valt ook hier weer over te discussiëren. In ieder geval komt de spits vrijdag normaal gezien niet in actie tegen Kortrijk, hij werd niet in de wedstrijdselectie opgenomen.

LEES OOK: Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

De clubs hadden hun spelers zelf moeten bestraffen ...

Meest recent

Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

27
27
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

33
33
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

40
40
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

28
28
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

328
328
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

235
235
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

140
140
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

202
202
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

72
72
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

28
28
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

65
65
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

121
121
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

375
375
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

144
144
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

359
359
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

493
493
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

39
39
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1208
1208
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

129
129
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

469
469
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

168
168
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

192
192

Meer sportnieuws