Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

door
Blunder bij bondsparket: Carcela mag spelen, onduidelijkheid rond Wesley

Een bizarre ontwikkeling vrijdagmiddag op het bondsgebouw in Brussel. De Geschillencommissie Hoger Beroep zou normaal gezien een uitspraak doen over de mogelijke schorsingen van Wesley Moraes (Club Brugge), Mehdi Carcela (Standard) en Eric Ocansey (Eupen). Maar dat was buiten een juridische blunder gerekend.


Toen Standard-advocaat Pierre Locht kwam pleiten ter verdediging van Carcela, geraakte de bal aan het rollen. Locht trok immers de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel, het document dat de strafmaat in grote lijnen bepaald, in twijfel. Volgens hem was deze tabel nooit goedgekeurd door de Pro League en dus ook niet geldig. Het bondsparket ging in het verweer en stelde dat de tabel wel al gepubliceerd werd op het online platform van de KBVB.

Maar Locht merkte op dat dit niet voldoende was en dat de tabel eerst gestemd moest worden op de algemene vergadering. De bondsprocureur besloot dan maar om alle zittingen uit te stellen tot volgende week. Tot dan hebben alle partijen de tijd om de rechtsgeldigheid van de indicatieve tabel al dat niet te bewijzen.

De schorsingen van Ocansey en Carcela werden daardoor alvast uitgesteld, waardoor zij beiden speelgerechtigd zijn dit weekend. In het geval van Wesley heerst er nog wat onduidelijkheid. Normaal gezien is er bij schorsingen van vijf speeldagen of meer geen uitstel mogelijk. Maar omdat de indicatieve tabel dus niet klopt, zou ook de strafmaat van Wesley niet correct zijn en dus valt ook hier weer over te discussiëren. In ieder geval komt de spits vrijdag normaal gezien niet in actie tegen Kortrijk, hij werd niet in de wedstrijdselectie opgenomen.

LEES OOK: HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

De clubs hadden hun spelers zelf moeten bestraffen ...

Meest recent

Frisse wind bij Antwerp: Oosting doet oproep aan fans

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

16
16
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

164
164
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

37
37
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

228
228
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

72
72
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

142
142
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

118
118
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

16
16
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

101
101
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

299
299
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

119
119
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

529
529
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

176
176
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

185
185
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

219
219
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

128
128
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

325
325
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

202
202
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

258
258
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

367
367
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

256
256
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

436
436
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

184
184
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

195
195
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

123
123

Meer sportnieuws