SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

door
SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

Romelu Lukaku is een absolute topspits. Tien jaar geleden maakte hij het in seizoen 2008/2009 tijdens de testwedstrijden tussen Standard en Anderlecht zijn debuut als profvoetballer. België ontdekte toen een toekomstig fenomeen.


Lukaku was op zijn 16e al een dragende speler bij Anderlecht. Het zegt veel over het talent en de mentale sterkte van de centrumspits. Weinig spelers kunnen op die leeftijd al dergelijke druk aan en het stond toen al vast dat Lukaku de top zou bereiken, als hij de juiste keuzes zou maken..

Maar zijn eerste transfer was echter een foute keuze: het hart haalde het van het verstand. Hij koos voor zijn droomclub Chelsea, maar die stap was te groot. Uitleenbeurten aan West Bromwich Albion en Everton overtuigden de Premier League: op zijn 21ste scoorde hij al 32 keer in 66 Premier League-wedstrijden. Everton haalde Lukaku definitief binnen en die blunder zullen ze zich bij Chelsea nog lang herinneren. ‘Big Rom’, voor 12 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht, werd voor 35 miljoen euro verkocht.



De drie daaropvolgende seizoen wierp Lukaku zich meer en meer op als de leider van het team en met 53 goals in 110 competitiewedstrijden was hij een garantie op doelpunten. José Mourinho zag zijn fout van bij Chelsea in en haalde hem naar Old Trafford en dat voor 85 miljoen euro. Als schuldbekentenis kon dat tellen. Ode aan Romelu. Het eerste seizoen van Lukaku op Old Trafoord, die vaak op een eiland stond, was goed: 16 goals in de Premier League.

De komende jaren moet Lukaku na België en Engeland ook de rest van Europa veroveren. De Champions League moet de criticasters helemaal tot zwijgen brengen. Dat is de volgende stap die hij moet zetten, beslissend zijn op het allerhoogste niveau. Op het WK zette hij in dat opzicht alvast een grote stap voorwaarts.

CR7 versus Big Rom
Cristiano Ronaldo staat uiteraard een aantal trappen hoger dan Lukaku, maar de twee hebben veel gelijkenissen. CR7, je bent er voor of tegen, al is het als voetballiefhebber onmogelijk om er tegen te zijn. Althans, dat is onze mening. Velen vinden zijn gedrag maar niets, net als bij Lukaku. Het zijn beiden winnaars die maar één doel hebben: scoren en winnen. Het maakt ze tot absolute topvoetballers, maar hebben daardoor een mindere ‘aaibaarheidsfactor’. Ze komen ze, helemaal onterecht, arrogant over.



In België krijgt Lukaku er al jaren van langs. Onbegrijpelijk, want hij is uitgegroeid tot de beste diepe spits die ons land ooit heeft gehad. Hij mist af en toe een controle, maar aan dat aspect werkte Lukaku erg hard. Bepaalde analisten drammen er soms ook over door, maar sommigen willen dan ook meeheulen met de publieke opinie. Scoren met een quote is soms makkelijker dan tegen de stroom ingaan.

Lukaku – in totaal al goed voor 132 miljoen euro aan transfergelden - zal nooit een ‘mooie’ voetballer worden, maar wel één die een land of club prijzen oplevert. Zonder ‘Big Rom’ was België wellicht niet zover geraakt op het WK, want tegen Japan en vooral Brazilië beukte hij op de defensie waar anderen van profiteerden. Bovendien was zijn winnaarsmentaliteit van enorme waarde in de selectie.

Lukaku gaat op zijn 25ste zijn achtste seizoen in de Premier League in. De balans: 219 Premier League-wedstrijden en 101 doelpunten. Rik De Saedeleer zei ooit: ‘Moet er nog zand zijn’… Claudio Reulens

LEES OOK: 'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Hoeveel keer zal Lukaku dit seizoen scoren in de Premier League?

Meest recent

Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

47
47
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

60
60
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

391
391
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

40
40
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

60
60
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

170
170
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

95
95
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

295
295
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

138
138
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

174
174
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

132
132
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

199
199
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

233
233
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

163
163
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

174
174
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

42
42
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

312
312
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

558
558
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

341
341
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

181
181
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

66
66
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

168
168
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

135
135
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

481
481
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

161
161

Meer sportnieuws