SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

782
SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

Romelu Lukaku is een absolute topspits. Tien jaar geleden maakte hij het in seizoen 2008/2009 tijdens de testwedstrijden tussen Standard en Anderlecht zijn debuut als profvoetballer. België ontdekte toen een toekomstig fenomeen.


Lukaku was op zijn 16e al een dragende speler bij Anderlecht. Het zegt veel over het talent en de mentale sterkte van de centrumspits. Weinig spelers kunnen op die leeftijd al dergelijke druk aan en het stond toen al vast dat Lukaku de top zou bereiken, als hij de juiste keuzes zou maken..

Maar zijn eerste transfer was echter een foute keuze: het hart haalde het van het verstand. Hij koos voor zijn droomclub Chelsea, maar die stap was te groot. Uitleenbeurten aan West Bromwich Albion en Everton overtuigden de Premier League: op zijn 21ste scoorde hij al 32 keer in 66 Premier League-wedstrijden. Everton haalde Lukaku definitief binnen en die blunder zullen ze zich bij Chelsea nog lang herinneren. ‘Big Rom’, voor 12 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht, werd voor 35 miljoen euro verkocht.



De drie daaropvolgende seizoen wierp Lukaku zich meer en meer op als de leider van het team en met 53 goals in 110 competitiewedstrijden was hij een garantie op doelpunten. José Mourinho zag zijn fout van bij Chelsea in en haalde hem naar Old Trafford en dat voor 85 miljoen euro. Als schuldbekentenis kon dat tellen. Ode aan Romelu. Het eerste seizoen van Lukaku op Old Trafoord, die vaak op een eiland stond, was goed: 16 goals in de Premier League.

De komende jaren moet Lukaku na België en Engeland ook de rest van Europa veroveren. De Champions League moet de criticasters helemaal tot zwijgen brengen. Dat is de volgende stap die hij moet zetten, beslissend zijn op het allerhoogste niveau. Op het WK zette hij in dat opzicht alvast een grote stap voorwaarts.

CR7 versus Big Rom
Cristiano Ronaldo staat uiteraard een aantal trappen hoger dan Lukaku, maar de twee hebben veel gelijkenissen. CR7, je bent er voor of tegen, al is het als voetballiefhebber onmogelijk om er tegen te zijn. Althans, dat is onze mening. Velen vinden zijn gedrag maar niets, net als bij Lukaku. Het zijn beiden winnaars die maar één doel hebben: scoren en winnen. Het maakt ze tot absolute topvoetballers, maar hebben daardoor een mindere ‘aaibaarheidsfactor’. Ze komen ze, helemaal onterecht, arrogant over.



In België krijgt Lukaku er al jaren van langs. Onbegrijpelijk, want hij is uitgegroeid tot de beste diepe spits die ons land ooit heeft gehad. Hij mist af en toe een controle, maar aan dat aspect werkte Lukaku erg hard. Bepaalde analisten drammen er soms ook over door, maar sommigen willen dan ook meeheulen met de publieke opinie. Scoren met een quote is soms makkelijker dan tegen de stroom ingaan.

Lukaku – in totaal al goed voor 132 miljoen euro aan transfergelden - zal nooit een ‘mooie’ voetballer worden, maar wel één die een land of club prijzen oplevert. Zonder ‘Big Rom’ was België wellicht niet zover geraakt op het WK, want tegen Japan en vooral Brazilië beukte hij op de defensie waar anderen van profiteerden. Bovendien was zijn winnaarsmentaliteit van enorme waarde in de selectie.

Lukaku gaat op zijn 25ste zijn achtste seizoen in de Premier League in. De balans: 219 Premier League-wedstrijden en 101 doelpunten. Rik De Saedeleer zei ooit: ‘Moet er nog zand zijn’… Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Hoeveel keer zal Lukaku dit seizoen scoren in de Premier League?

Meest recent

Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

16
16
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

64
64
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

171
171
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

31
31
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

11
11
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

65
65
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

57
57
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

93
93
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

120
120
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

252
252
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

469
469
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

210
210
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

166
166
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

441
441
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

408
408
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

70
70
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22

Meer sportnieuws