SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

door
SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

Romelu Lukaku is een absolute topspits. Tien jaar geleden maakte hij het in seizoen 2008/2009 tijdens de testwedstrijden tussen Standard en Anderlecht zijn debuut als profvoetballer. België ontdekte toen een toekomstig fenomeen.


Lukaku was op zijn 16e al een dragende speler bij Anderlecht. Het zegt veel over het talent en de mentale sterkte van de centrumspits. Weinig spelers kunnen op die leeftijd al dergelijke druk aan en het stond toen al vast dat Lukaku de top zou bereiken, als hij de juiste keuzes zou maken..

Maar zijn eerste transfer was echter een foute keuze: het hart haalde het van het verstand. Hij koos voor zijn droomclub Chelsea, maar die stap was te groot. Uitleenbeurten aan West Bromwich Albion en Everton overtuigden de Premier League: op zijn 21ste scoorde hij al 32 keer in 66 Premier League-wedstrijden. Everton haalde Lukaku definitief binnen en die blunder zullen ze zich bij Chelsea nog lang herinneren. ‘Big Rom’, voor 12 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht, werd voor 35 miljoen euro verkocht.



De drie daaropvolgende seizoen wierp Lukaku zich meer en meer op als de leider van het team en met 53 goals in 110 competitiewedstrijden was hij een garantie op doelpunten. José Mourinho zag zijn fout van bij Chelsea in en haalde hem naar Old Trafford en dat voor 85 miljoen euro. Als schuldbekentenis kon dat tellen. Ode aan Romelu. Het eerste seizoen van Lukaku op Old Trafoord, die vaak op een eiland stond, was goed: 16 goals in de Premier League.

De komende jaren moet Lukaku na België en Engeland ook de rest van Europa veroveren. De Champions League moet de criticasters helemaal tot zwijgen brengen. Dat is de volgende stap die hij moet zetten, beslissend zijn op het allerhoogste niveau. Op het WK zette hij in dat opzicht alvast een grote stap voorwaarts.

CR7 versus Big Rom
Cristiano Ronaldo staat uiteraard een aantal trappen hoger dan Lukaku, maar de twee hebben veel gelijkenissen. CR7, je bent er voor of tegen, al is het als voetballiefhebber onmogelijk om er tegen te zijn. Althans, dat is onze mening. Velen vinden zijn gedrag maar niets, net als bij Lukaku. Het zijn beiden winnaars die maar één doel hebben: scoren en winnen. Het maakt ze tot absolute topvoetballers, maar hebben daardoor een mindere ‘aaibaarheidsfactor’. Ze komen ze, helemaal onterecht, arrogant over.



In België krijgt Lukaku er al jaren van langs. Onbegrijpelijk, want hij is uitgegroeid tot de beste diepe spits die ons land ooit heeft gehad. Hij mist af en toe een controle, maar aan dat aspect werkte Lukaku erg hard. Bepaalde analisten drammen er soms ook over door, maar sommigen willen dan ook meeheulen met de publieke opinie. Scoren met een quote is soms makkelijker dan tegen de stroom ingaan.

Lukaku – in totaal al goed voor 132 miljoen euro aan transfergelden - zal nooit een ‘mooie’ voetballer worden, maar wel één die een land of club prijzen oplevert. Zonder ‘Big Rom’ was België wellicht niet zover geraakt op het WK, want tegen Japan en vooral Brazilië beukte hij op de defensie waar anderen van profiteerden. Bovendien was zijn winnaarsmentaliteit van enorme waarde in de selectie.

Lukaku gaat op zijn 25ste zijn achtste seizoen in de Premier League in. De balans: 219 Premier League-wedstrijden en 101 doelpunten. Rik De Saedeleer zei ooit: ‘Moet er nog zand zijn’… Claudio Reulens

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Hoeveel keer zal Lukaku dit seizoen scoren in de Premier League?

Meest recent

Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

0
0
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

83
83
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

43
43
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

153
153
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

86
86
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

28
28
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

322
322
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

204
204
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

147
147
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

130
130
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

452
452
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

93
93
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

67
67
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

575
575
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

131
131
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

260
260
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

193
193
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

458
458
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

464
464
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

63
63
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

269
269
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

610
610

Meer sportnieuws