SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

782
SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

Romelu Lukaku is een absolute topspits. Tien jaar geleden maakte hij het in seizoen 2008/2009 tijdens de testwedstrijden tussen Standard en Anderlecht zijn debuut als profvoetballer. België ontdekte toen een toekomstig fenomeen.


Lukaku was op zijn 16e al een dragende speler bij Anderlecht. Het zegt veel over het talent en de mentale sterkte van de centrumspits. Weinig spelers kunnen op die leeftijd al dergelijke druk aan en het stond toen al vast dat Lukaku de top zou bereiken, als hij de juiste keuzes zou maken..

Maar zijn eerste transfer was echter een foute keuze: het hart haalde het van het verstand. Hij koos voor zijn droomclub Chelsea, maar die stap was te groot. Uitleenbeurten aan West Bromwich Albion en Everton overtuigden de Premier League: op zijn 21ste scoorde hij al 32 keer in 66 Premier League-wedstrijden. Everton haalde Lukaku definitief binnen en die blunder zullen ze zich bij Chelsea nog lang herinneren. ‘Big Rom’, voor 12 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht, werd voor 35 miljoen euro verkocht.



De drie daaropvolgende seizoen wierp Lukaku zich meer en meer op als de leider van het team en met 53 goals in 110 competitiewedstrijden was hij een garantie op doelpunten. José Mourinho zag zijn fout van bij Chelsea in en haalde hem naar Old Trafford en dat voor 85 miljoen euro. Als schuldbekentenis kon dat tellen. Ode aan Romelu. Het eerste seizoen van Lukaku op Old Trafoord, die vaak op een eiland stond, was goed: 16 goals in de Premier League.

De komende jaren moet Lukaku na België en Engeland ook de rest van Europa veroveren. De Champions League moet de criticasters helemaal tot zwijgen brengen. Dat is de volgende stap die hij moet zetten, beslissend zijn op het allerhoogste niveau. Op het WK zette hij in dat opzicht alvast een grote stap voorwaarts.

CR7 versus Big Rom
Cristiano Ronaldo staat uiteraard een aantal trappen hoger dan Lukaku, maar de twee hebben veel gelijkenissen. CR7, je bent er voor of tegen, al is het als voetballiefhebber onmogelijk om er tegen te zijn. Althans, dat is onze mening. Velen vinden zijn gedrag maar niets, net als bij Lukaku. Het zijn beiden winnaars die maar één doel hebben: scoren en winnen. Het maakt ze tot absolute topvoetballers, maar hebben daardoor een mindere ‘aaibaarheidsfactor’. Ze komen ze, helemaal onterecht, arrogant over.



In België krijgt Lukaku er al jaren van langs. Onbegrijpelijk, want hij is uitgegroeid tot de beste diepe spits die ons land ooit heeft gehad. Hij mist af en toe een controle, maar aan dat aspect werkte Lukaku erg hard. Bepaalde analisten drammen er soms ook over door, maar sommigen willen dan ook meeheulen met de publieke opinie. Scoren met een quote is soms makkelijker dan tegen de stroom ingaan.

Lukaku – in totaal al goed voor 132 miljoen euro aan transfergelden - zal nooit een ‘mooie’ voetballer worden, maar wel één die een land of club prijzen oplevert. Zonder ‘Big Rom’ was België wellicht niet zover geraakt op het WK, want tegen Japan en vooral Brazilië beukte hij op de defensie waar anderen van profiteerden. Bovendien was zijn winnaarsmentaliteit van enorme waarde in de selectie.

Lukaku gaat op zijn 25ste zijn achtste seizoen in de Premier League in. De balans: 219 Premier League-wedstrijden en 101 doelpunten. Rik De Saedeleer zei ooit: ‘Moet er nog zand zijn’… Claudio Reulens

LEES OOK: Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Hoeveel keer zal Lukaku dit seizoen scoren in de Premier League?

Meest recent

Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

14
14
Antwerp stelt ultimatum: Compper moet vrezen voor C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

27
27
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

207
207
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

163
163
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

35
35
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

49
49
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

52
52
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

82
82
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

42
42
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

274
274
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

172
172
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

192
192
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

202
202
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

249
249
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

190
190
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

102
102
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

61
61
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

166
166
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

72
72
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

85
85
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

134
134
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

97
97
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

146
146
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

323
323

Meer sportnieuws