SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

782 stemmen
SPECIAL: Onbegrijpelijk dat Lukaku er al jaren van langs krijgt in België

Romelu Lukaku is een absolute topspits. Tien jaar geleden maakte hij het in seizoen 2008/2009 tijdens de testwedstrijden tussen Standard en Anderlecht zijn debuut als profvoetballer. België ontdekte toen een toekomstig fenomeen.


Lukaku was op zijn 16e al een dragende speler bij Anderlecht. Het zegt veel over het talent en de mentale sterkte van de centrumspits. Weinig spelers kunnen op die leeftijd al dergelijke druk aan en het stond toen al vast dat Lukaku de top zou bereiken, als hij de juiste keuzes zou maken..

Maar zijn eerste transfer was echter een foute keuze: het hart haalde het van het verstand. Hij koos voor zijn droomclub Chelsea, maar die stap was te groot. Uitleenbeurten aan West Bromwich Albion en Everton overtuigden de Premier League: op zijn 21ste scoorde hij al 32 keer in 66 Premier League-wedstrijden. Everton haalde Lukaku definitief binnen en die blunder zullen ze zich bij Chelsea nog lang herinneren. ‘Big Rom’, voor 12 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht, werd voor 35 miljoen euro verkocht.



De drie daaropvolgende seizoen wierp Lukaku zich meer en meer op als de leider van het team en met 53 goals in 110 competitiewedstrijden was hij een garantie op doelpunten. José Mourinho zag zijn fout van bij Chelsea in en haalde hem naar Old Trafford en dat voor 85 miljoen euro. Als schuldbekentenis kon dat tellen. Ode aan Romelu. Het eerste seizoen van Lukaku op Old Trafoord, die vaak op een eiland stond, was goed: 16 goals in de Premier League.

De komende jaren moet Lukaku na België en Engeland ook de rest van Europa veroveren. De Champions League moet de criticasters helemaal tot zwijgen brengen. Dat is de volgende stap die hij moet zetten, beslissend zijn op het allerhoogste niveau. Op het WK zette hij in dat opzicht alvast een grote stap voorwaarts.

CR7 versus Big Rom
Cristiano Ronaldo staat uiteraard een aantal trappen hoger dan Lukaku, maar de twee hebben veel gelijkenissen. CR7, je bent er voor of tegen, al is het als voetballiefhebber onmogelijk om er tegen te zijn. Althans, dat is onze mening. Velen vinden zijn gedrag maar niets, net als bij Lukaku. Het zijn beiden winnaars die maar één doel hebben: scoren en winnen. Het maakt ze tot absolute topvoetballers, maar hebben daardoor een mindere ‘aaibaarheidsfactor’. Ze komen ze, helemaal onterecht, arrogant over.



In België krijgt Lukaku er al jaren van langs. Onbegrijpelijk, want hij is uitgegroeid tot de beste diepe spits die ons land ooit heeft gehad. Hij mist af en toe een controle, maar aan dat aspect werkte Lukaku erg hard. Bepaalde analisten drammen er soms ook over door, maar sommigen willen dan ook meeheulen met de publieke opinie. Scoren met een quote is soms makkelijker dan tegen de stroom ingaan.

Lukaku – in totaal al goed voor 132 miljoen euro aan transfergelden - zal nooit een ‘mooie’ voetballer worden, maar wel één die een land of club prijzen oplevert. Zonder ‘Big Rom’ was België wellicht niet zover geraakt op het WK, want tegen Japan en vooral Brazilië beukte hij op de defensie waar anderen van profiteerden. Bovendien was zijn winnaarsmentaliteit van enorme waarde in de selectie.

Lukaku gaat op zijn 25ste zijn achtste seizoen in de Premier League in. De balans: 219 Premier League-wedstrijden en 101 doelpunten. Rik De Saedeleer zei ooit: ‘Moet er nog zand zijn’… Claudio Reulens

LEES OOK: Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

Hoeveel keer zal Lukaku dit seizoen scoren in de Premier League?

Meest recent

Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

15
15
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

55
55
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

143
143
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

402
402
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

345
345
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

304
304
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

84
84
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

414
414
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

201
201
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

191
191
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

176
176
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

270
270
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

570
570
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

228
228
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

150
150
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

230
230
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

22
22
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

478
478
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

94
94
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

354
354
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

213
213
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

345
345
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

276
276
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

144
144

Meer sportnieuws