EXCLUSIEF Tunesië-kenner Leekens tipt Martínez: "Zo wint België"

door
EXCLUSIEF Tunesië-kenner Leekens tipt Martínez:

Als België tegen Tunesië wint, dan is het na twee wedstrijden al zeker van de 1/8ste finales. We gingen eens polsen bij Georges Leekens, die als bondscoach aan de slag was bij de twee landen. Eden Hazard & co mogen zich aan een pittige tegenstander verwachten.


"Tunesië gaat er voor vechten, want het is toch hun laatste kans om voor die tweede ronde te gaan. Je mag hen zeker niet onderschatten, want ze gaan er alles aan doen om België uit zijn spel te halen. België moet de balcirculatie hoog houden en goed tussen de linies spelen, want Tunesië gaat pressing spelen en dat moeten we zien te ontwijken. Voor de Rode Duivels zullen er wellicht ook wat meer kansen in de omschakeling liggen, want Tunesië moet ook winnen en dat is dus een mes dat aan twee kanten snijdt voor hen."

De stilstaande fases zijn ook belangrijk, want daar zijn toch wat mogelijkheden voor België, dat zag je tegen Engeland. Tunesië heeft veel duelkracht en een vrij technisch team, maar Roberto Martinez zal hen goed ontleed hebben. Het is ook opletten voor hun spits, die zeer beweeglijk is", gaat Leekens verder.

Tunesië staat 21ste op de FIFA-ranking en liet Engeland (2-1), Spanje (1-0) en Portugal (0-0) zweten de afgelopen weken. Leekens vindt niet dat de Belgen té zelfzeker moeten zijn, al mag het uiteraard wel het nodige zelfvertrouwen hebben. "De Belgen mogen niet op hun lauweren rusten. Landen zoals Australië en Ijsland hebben tegen de toppers als Frankrijk en Argentinië bewezen dat ze niet zomaar uit elkaar te spelen zijn. We moeten niet op zijn ‘Nederlands’ gaan praten en te zelfzeker gaan worden. Het is goed dat er positivisme is in het land, maar onderschat Tunesië niet. De spelers zullen dat zeker niet doen, want hun focus is goed en ze praten altijd over de volgende wedstrijd en kijken niet verder. Dat is goed."



Roberto Martinez zal wellicht met dezelfde elf als tegen Panama spelen en dat is logisch volgens de ex-bondscoach. "We moeten scherp beginnen en Tunesië achter de bal laten aanhollen. Als we winnen, dan gaan we naar de tweede ronde en dan kan je tegen Engeland relaxt spelen. De druk is er, maar de Belgen weten wel hoe ze hiermee moeten omgaan. Tegen Panama begonnen we goed en vielen we even terug, maar we werden nooit nerveus. We moeten enkele zaken gaan ‘finetunen’, zoals ik dat noem, en niet meteen zaken gaan veranderen."

"Het is typisch Belgisch om meteen naar wissels te vragen, maar ik zou proberen de sterke punten te houden en enkele zaken nog te verbeteren. Martinez is ook iemand die vast houdt aan zijn team en het is goed voor het vertrouwen van de spelers om hen te laten staan. Ik zie geen reden om een wissel in het basiselftal door te voeren."

Tunesië geen zelfvertrouwen geven
Martinez heeft wel opties genoeg op de bank. "Volgens mij is er momenteel een goede hiërarchie in de groep en Martinez weet dat hij op elk moment jongens als Michy Batshuayi, Marouane Fellaini en Nacer Chadli kan brengen en met Vincent Kompany en Thomas Vermaelen staan er nog twee toppers in de wachtkamer."

België is uiteraard de favoriet en Leekens ziet hen die favorietenrol wel waarmaken. "Een pronostiek? Ik heb een leuke tijd gehad in Tunesië en ik heb veel appreciatie voor hen, maar als België zijn niveau haalt, dan zijn ze uiteraard beter. Ik gok dan ook op een 3-1, ook al gaat Thibaut Courtois dat ene tegendoelpunt niet willen (lacht). België mag hen geen hoop geven door nonchalant te worden, of door slechte passing hen nog meer zelfvertrouwen – dat hebben ze in Tunesië genoeg – te geven. Ik gok op 3-0 en dan nadien nog een goaltje voor Tunesië."

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Wat zal het worden tegen Tunesië?

Meest recent

Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

1
1
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

39
39
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

101
101
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

42
42
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

96
96
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

206
206
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

68
68
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

209
209
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

134
134
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

136
136
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

343
343
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

157
157
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

278
278
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

148
148
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

188
188
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

365
365
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

498
498
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

110
110
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

420
420
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

328
328
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

53
53
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

715
715
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

204
204
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

207
207

Meer sportnieuws