TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van versterking. Als doublure/vervanger van de gegeerde Anthony Limbombe zou het aan Bryan Oviedo denken, ex-Everton en momenteel actief bij Sunderland. Daarnaast melden Portugese media dat Blauw-Zwart interesse zou hebben in Alfa Semedo, een 21-jarige middenvelder van Moreirense.

Daarnaast zou Club volgens L'Equipe met Anderlecht duelleren om de Franse verdediger Christophe Hérelle van Troyes. Maar vooral bij de Brusselaars lijkt de nood aan defensieve versterking hoog. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de deal rond Chancel Mbemba in het water is gevallen, hij zou naar FC Porto trekken. Doelmannen Matz Sels en Thomas Didillon lijken dan weer wel op komst.

Michel Preud'homme lijkt dicht bij zijn eerste grote transferslag als sterke man bij Standard. Volgens Het Nieuwsblad zouden de Rouches een persoonlijk akkoord hebben met zowel Zakaria Bakkali als Samuel Bastien én doelman Erce Kardesler. Met hun respectievelijke clubs moet wel nog een overeenkomst gevonden worden. Daarnaast zou Al-Ahli een miljoenenbod hebben neergelegd voor Gojko Cimirot, maar dat werd naar verluidt geweigerd.

KRC Genk haalde Joseph Paintsil in huis, maar ziet mogelijk een andere winger vertrekken. Manuel Benson kan immers ook op huurbasis naar Cercle Brugge, dat vernam onze redactie uit zeer goede bron. De flankspeler gaat KRC Genk tijdelijk verlaten en de interesse is groot. Waasland-Beveren is nog altijd een zeer concrete piste, STVV en KV Oostende toonden eerder al interesse.

KV Mechelen haalde al verschillende nieuwe namen in huis, maar is duidelijk nog niet klaar met versterken. De transfers van Lucas Bijker en Togui Mel zullen snel afgerond worden, weet Gazet van Antwerpen. In beide dossiers is er zowel met club als speler al een akkoord.

BUITENLAND
Mousa Dembélé gaat Tottenham naar alle waarschijnlijkheid verlaten en lijkt goed op weg naar de Serie A. SSC Napoli en vooral Internazionale tonen al een tijdje interesse. Maar blijkbaar is het vooral Juventus dat momenteel aan zijn mouw trekt. De Oude Dame zou overigens nog een Belgische middenvelder in het vizier hebben. Zo zou Youri Tielemans tijdens het WK van dichtbij gevolgd worden door de Italiaanse kampioen.

Arsenal zou zijn zinnen hebben gezet op twee Rode Duivels. Als doublure voor Petr Cech zou Koen Casteels een meer dan concrete optie zijn. Volgens Sportreview zouden de Gunners wel eens gaan doordrukken voor de sterkhouder van VfL Wolfsburg. Daarnaast zou ook Radja Nainggolan op het lijstje staan, al is die interesse veel minder concreet.

Het hing al maanden in de lucht en de Franse topclub AS Monaco maakte het nieuws ook wereldkundig: Eliot Matazo (16) tekende bij de Monegasken en komt over van RSC Anderlecht. Mogelijk wordt het toptalent wel meteen verhuurd aan zusterclub Cercle Brugge.

FC Barcelona heeft afscheid genomen van een aanvaller. De club bevestigde immers dat ze Gerard Deulofeu definitief verkocht heeft aan Watford, waar de 24-jarige flankaanvaller de voorbije zes maanden op huurbasis speelde. Zijn transfersom bedraagt zo'n 13 miljoen euro plus nog een 4 miljoen euro aan bonussen.

LEES OOK: Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Vindt u dat Anderlecht versterkt is ten opzichte van de start van vorig seizoen?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

15
15
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

89
89
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

79
79
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

75
75
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

232
232
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

54
54
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

126
126
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

430
430
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

134
134
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

275
275
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

469
469
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

178
178
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

93
93
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

162
162
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

138
138
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

394
394
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

67
67
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

187
187
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

725
725
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

665
665
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

608
608
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

407
407
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

638
638

Meer sportnieuws