TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van versterking. Als doublure/vervanger van de gegeerde Anthony Limbombe zou het aan Bryan Oviedo denken, ex-Everton en momenteel actief bij Sunderland. Daarnaast melden Portugese media dat Blauw-Zwart interesse zou hebben in Alfa Semedo, een 21-jarige middenvelder van Moreirense.

Daarnaast zou Club volgens L'Equipe met Anderlecht duelleren om de Franse verdediger Christophe Hérelle van Troyes. Maar vooral bij de Brusselaars lijkt de nood aan defensieve versterking hoog. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de deal rond Chancel Mbemba in het water is gevallen, hij zou naar FC Porto trekken. Doelmannen Matz Sels en Thomas Didillon lijken dan weer wel op komst.

Michel Preud'homme lijkt dicht bij zijn eerste grote transferslag als sterke man bij Standard. Volgens Het Nieuwsblad zouden de Rouches een persoonlijk akkoord hebben met zowel Zakaria Bakkali als Samuel Bastien én doelman Erce Kardesler. Met hun respectievelijke clubs moet wel nog een overeenkomst gevonden worden. Daarnaast zou Al-Ahli een miljoenenbod hebben neergelegd voor Gojko Cimirot, maar dat werd naar verluidt geweigerd.

KRC Genk haalde Joseph Paintsil in huis, maar ziet mogelijk een andere winger vertrekken. Manuel Benson kan immers ook op huurbasis naar Cercle Brugge, dat vernam onze redactie uit zeer goede bron. De flankspeler gaat KRC Genk tijdelijk verlaten en de interesse is groot. Waasland-Beveren is nog altijd een zeer concrete piste, STVV en KV Oostende toonden eerder al interesse.

KV Mechelen haalde al verschillende nieuwe namen in huis, maar is duidelijk nog niet klaar met versterken. De transfers van Lucas Bijker en Togui Mel zullen snel afgerond worden, weet Gazet van Antwerpen. In beide dossiers is er zowel met club als speler al een akkoord.

BUITENLAND
Mousa Dembélé gaat Tottenham naar alle waarschijnlijkheid verlaten en lijkt goed op weg naar de Serie A. SSC Napoli en vooral Internazionale tonen al een tijdje interesse. Maar blijkbaar is het vooral Juventus dat momenteel aan zijn mouw trekt. De Oude Dame zou overigens nog een Belgische middenvelder in het vizier hebben. Zo zou Youri Tielemans tijdens het WK van dichtbij gevolgd worden door de Italiaanse kampioen.

Arsenal zou zijn zinnen hebben gezet op twee Rode Duivels. Als doublure voor Petr Cech zou Koen Casteels een meer dan concrete optie zijn. Volgens Sportreview zouden de Gunners wel eens gaan doordrukken voor de sterkhouder van VfL Wolfsburg. Daarnaast zou ook Radja Nainggolan op het lijstje staan, al is die interesse veel minder concreet.

Het hing al maanden in de lucht en de Franse topclub AS Monaco maakte het nieuws ook wereldkundig: Eliot Matazo (16) tekende bij de Monegasken en komt over van RSC Anderlecht. Mogelijk wordt het toptalent wel meteen verhuurd aan zusterclub Cercle Brugge.

FC Barcelona heeft afscheid genomen van een aanvaller. De club bevestigde immers dat ze Gerard Deulofeu definitief verkocht heeft aan Watford, waar de 24-jarige flankaanvaller de voorbije zes maanden op huurbasis speelde. Zijn transfersom bedraagt zo'n 13 miljoen euro plus nog een 4 miljoen euro aan bonussen.

LEES OOK: Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

Vindt u dat Anderlecht versterkt is ten opzichte van de start van vorig seizoen?

Meest recent

'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

11
11
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

43
43
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

45
45
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

32
32
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

549
549
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

18
18
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

30
30
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

60
60
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

157
157
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

91
91
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

45
45
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

63
63
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

32
32
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

113
113
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

165
165
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

317
317
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

334
334
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

141
141
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

174
174
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

485
485
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

59
59
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

135
135
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

46
46
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

593
593

Meer sportnieuws