TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van versterking. Als doublure/vervanger van de gegeerde Anthony Limbombe zou het aan Bryan Oviedo denken, ex-Everton en momenteel actief bij Sunderland. Daarnaast melden Portugese media dat Blauw-Zwart interesse zou hebben in Alfa Semedo, een 21-jarige middenvelder van Moreirense.

Daarnaast zou Club volgens L'Equipe met Anderlecht duelleren om de Franse verdediger Christophe Hérelle van Troyes. Maar vooral bij de Brusselaars lijkt de nood aan defensieve versterking hoog. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de deal rond Chancel Mbemba in het water is gevallen, hij zou naar FC Porto trekken. Doelmannen Matz Sels en Thomas Didillon lijken dan weer wel op komst.

Michel Preud'homme lijkt dicht bij zijn eerste grote transferslag als sterke man bij Standard. Volgens Het Nieuwsblad zouden de Rouches een persoonlijk akkoord hebben met zowel Zakaria Bakkali als Samuel Bastien én doelman Erce Kardesler. Met hun respectievelijke clubs moet wel nog een overeenkomst gevonden worden. Daarnaast zou Al-Ahli een miljoenenbod hebben neergelegd voor Gojko Cimirot, maar dat werd naar verluidt geweigerd.

KRC Genk haalde Joseph Paintsil in huis, maar ziet mogelijk een andere winger vertrekken. Manuel Benson kan immers ook op huurbasis naar Cercle Brugge, dat vernam onze redactie uit zeer goede bron. De flankspeler gaat KRC Genk tijdelijk verlaten en de interesse is groot. Waasland-Beveren is nog altijd een zeer concrete piste, STVV en KV Oostende toonden eerder al interesse.

KV Mechelen haalde al verschillende nieuwe namen in huis, maar is duidelijk nog niet klaar met versterken. De transfers van Lucas Bijker en Togui Mel zullen snel afgerond worden, weet Gazet van Antwerpen. In beide dossiers is er zowel met club als speler al een akkoord.

BUITENLAND
Mousa Dembélé gaat Tottenham naar alle waarschijnlijkheid verlaten en lijkt goed op weg naar de Serie A. SSC Napoli en vooral Internazionale tonen al een tijdje interesse. Maar blijkbaar is het vooral Juventus dat momenteel aan zijn mouw trekt. De Oude Dame zou overigens nog een Belgische middenvelder in het vizier hebben. Zo zou Youri Tielemans tijdens het WK van dichtbij gevolgd worden door de Italiaanse kampioen.

Arsenal zou zijn zinnen hebben gezet op twee Rode Duivels. Als doublure voor Petr Cech zou Koen Casteels een meer dan concrete optie zijn. Volgens Sportreview zouden de Gunners wel eens gaan doordrukken voor de sterkhouder van VfL Wolfsburg. Daarnaast zou ook Radja Nainggolan op het lijstje staan, al is die interesse veel minder concreet.

Het hing al maanden in de lucht en de Franse topclub AS Monaco maakte het nieuws ook wereldkundig: Eliot Matazo (16) tekende bij de Monegasken en komt over van RSC Anderlecht. Mogelijk wordt het toptalent wel meteen verhuurd aan zusterclub Cercle Brugge.

FC Barcelona heeft afscheid genomen van een aanvaller. De club bevestigde immers dat ze Gerard Deulofeu definitief verkocht heeft aan Watford, waar de 24-jarige flankaanvaller de voorbije zes maanden op huurbasis speelde. Zijn transfersom bedraagt zo'n 13 miljoen euro plus nog een 4 miljoen euro aan bonussen.

LEES OOK: Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

Vindt u dat Anderlecht versterkt is ten opzichte van de start van vorig seizoen?

Meest recent

Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

13
13
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

212
212
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

201
201
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

283
283
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

348
348
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

39
39
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

341
341
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

60
60
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

61
61
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

67
67
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

204
204
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

242
242
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

394
394
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

88
88
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

175
175
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

292
292
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

177
177
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

159
159
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

161
161
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

350
350
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

173
173
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1268
1268
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

180
180
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

186
186

Meer sportnieuws