TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

door
TRANSFERUURTJE: 'Drie nieuwe doelwitten voor Club, MPH werkt aan grote slag'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werk maken van versterking. Als doublure/vervanger van de gegeerde Anthony Limbombe zou het aan Bryan Oviedo denken, ex-Everton en momenteel actief bij Sunderland. Daarnaast melden Portugese media dat Blauw-Zwart interesse zou hebben in Alfa Semedo, een 21-jarige middenvelder van Moreirense.

Daarnaast zou Club volgens L'Equipe met Anderlecht duelleren om de Franse verdediger Christophe Hérelle van Troyes. Maar vooral bij de Brusselaars lijkt de nood aan defensieve versterking hoog. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de deal rond Chancel Mbemba in het water is gevallen, hij zou naar FC Porto trekken. Doelmannen Matz Sels en Thomas Didillon lijken dan weer wel op komst.

Michel Preud'homme lijkt dicht bij zijn eerste grote transferslag als sterke man bij Standard. Volgens Het Nieuwsblad zouden de Rouches een persoonlijk akkoord hebben met zowel Zakaria Bakkali als Samuel Bastien én doelman Erce Kardesler. Met hun respectievelijke clubs moet wel nog een overeenkomst gevonden worden. Daarnaast zou Al-Ahli een miljoenenbod hebben neergelegd voor Gojko Cimirot, maar dat werd naar verluidt geweigerd.

KRC Genk haalde Joseph Paintsil in huis, maar ziet mogelijk een andere winger vertrekken. Manuel Benson kan immers ook op huurbasis naar Cercle Brugge, dat vernam onze redactie uit zeer goede bron. De flankspeler gaat KRC Genk tijdelijk verlaten en de interesse is groot. Waasland-Beveren is nog altijd een zeer concrete piste, STVV en KV Oostende toonden eerder al interesse.

KV Mechelen haalde al verschillende nieuwe namen in huis, maar is duidelijk nog niet klaar met versterken. De transfers van Lucas Bijker en Togui Mel zullen snel afgerond worden, weet Gazet van Antwerpen. In beide dossiers is er zowel met club als speler al een akkoord.

BUITENLAND
Mousa Dembélé gaat Tottenham naar alle waarschijnlijkheid verlaten en lijkt goed op weg naar de Serie A. SSC Napoli en vooral Internazionale tonen al een tijdje interesse. Maar blijkbaar is het vooral Juventus dat momenteel aan zijn mouw trekt. De Oude Dame zou overigens nog een Belgische middenvelder in het vizier hebben. Zo zou Youri Tielemans tijdens het WK van dichtbij gevolgd worden door de Italiaanse kampioen.

Arsenal zou zijn zinnen hebben gezet op twee Rode Duivels. Als doublure voor Petr Cech zou Koen Casteels een meer dan concrete optie zijn. Volgens Sportreview zouden de Gunners wel eens gaan doordrukken voor de sterkhouder van VfL Wolfsburg. Daarnaast zou ook Radja Nainggolan op het lijstje staan, al is die interesse veel minder concreet.

Het hing al maanden in de lucht en de Franse topclub AS Monaco maakte het nieuws ook wereldkundig: Eliot Matazo (16) tekende bij de Monegasken en komt over van RSC Anderlecht. Mogelijk wordt het toptalent wel meteen verhuurd aan zusterclub Cercle Brugge.

FC Barcelona heeft afscheid genomen van een aanvaller. De club bevestigde immers dat ze Gerard Deulofeu definitief verkocht heeft aan Watford, waar de 24-jarige flankaanvaller de voorbije zes maanden op huurbasis speelde. Zijn transfersom bedraagt zo'n 13 miljoen euro plus nog een 4 miljoen euro aan bonussen.

LEES OOK: Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Vindt u dat Anderlecht versterkt is ten opzichte van de start van vorig seizoen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

92
92
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

82
82
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

96
96
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

286
286
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

402
402
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

153
153
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

134
134
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

322
322
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

103
103
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

245
245
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

72
72
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

45
45
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

187
187
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

183
183
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

258
258
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws