TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

566 stemmen
TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Michel Preud'homme wil Standard versterken met een topverdediger. De Rouches duelleren daarom met Club Brugge en Anderlecht om de handtekening van Chancel Mbemba, maar zouden ook al een alternatief op oog hebben. Zo melden Griekse media dat MPH denkt aan Bjorn Engels. Die kent hij natuurlijk goed van bij zijn tijd bij Club en bovendien is zijn toekomst bij Olympiakos onzeker. De Luikenaars wisten verder de aankoopoptie in het contract van Mehdi Carcela te lichten, hij tekende tot 2021.

Anderlecht heeft zijn offensieve versterking bijna beet. Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen omtrent Carlos Eduardo immers in een stroomversnelling gekomen. De 21-jarige spits komt momenteel uit voor de Braziliaanse tweedeklasser Goias. Daarna zal RSCA zich - zoals de voorbije dagen al bekend raakte - volop richten op Landry Dimata. Indien ook deze transfer rond is, is het vooral de bedoeling om spelers te verkopen.

Junior Edmilson is na zijn sterk seizoenseinde bij Standard grof wild op de transfermarkt. Volgens de informatie van het Franse Foot Mercato zou Edmilson contacten hebben met clubs uit Spanje, Italië en Duitsland. De website meldt ook dat er geen Franse clubs in het spel zouden zijn. Standard hoopt wel nog steeds om hem te houden.

Het lijkt Club Brugge menens in de strijd om Kingsley Schindler. Het Ghanese Kick GH meldt dat de kampioen de interesse in de 24-jarige winger heeft kenbaar gemaakt aan hem en zijn entourage. Er is wel een grote concurrent opgedoken, zo zou ook Hamburg SV belangstelling tonen in de revelatie van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Bovendien is die club niet echt geneigd hem te verkopen. Ondertussen zouden de onderhandelingen met KRC Genk omtrent Siebe Schrijvers wel goed opschieten.

Oud Heverlee-Leuven wist zich te versterken met Olivier Myny, die overkomt van Waasland-Beveren. "De 23-jarige winger tekende een contract tot 2021 en zal meteen present tekenen wanneer Nigel Pearson zijn troepen opnieuw bij elkaar roept eind juni", meldde OHL.

Volgens Het Laatste Nieuws wil KV Kortrijk graag Alpaslan Ozturk binnenhalen. De 24-jarige verdedigende middenvelder maakte naam in België bij Standard en Beerschot. Mocht het tot een transfer komen tussen Ozturk en KV Kortrijk, dan moeten de Kerels geen transfersom betalen. Het contract van de middenvelder is ten einde bij Elazigspor.

BUITENLAND
Zinedine Zidane verbaasde de voetbalwereld donderdag door aan te kondigen dat hij stopt bij Real Madrid. De CL-winnaar moet dus op zoek naar een nieuwe trainer. Mauricio Pochettino van Tottenham zou de topfavoriet zijn. Ook Arséne Wenger, Guti en Joachim Low worden genoemd.

Bij Sky Sports is men formeel: Thibaut Courtois vertrekt hoogstwaarschijnlijk deze zomer bij Chelsea. Beide partijen geraakten het niet eens over een contractverlenging en de Blues willen voorkomen dat hij volgend seizoen gratis de deur uitwandelde. De piste-Real Madrid wordt alvast opnieuw aangehaald.

Verschillende Turkse media melden dat Jason Denayer dichtbij een permanente transfer naar Galatasaray staat. Denayer speelde op huurbasis al twee seizoenen bij de Turkse topclub. Maar volgens het Turkse Fanatik zou ook de Italiaanse topclub Inter Milaan de verdediger op zijn wishlist geplaatst hebben.

LEES OOK: Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

21
21
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

107
107
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

56
56
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

78
78
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

77
77
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

52
52
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

339
339
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

306
306
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

340
340
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

785
785
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

718
718
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

218
218
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

534
534
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

658
658
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

256
256
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

959
959
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

832
832
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

399
399
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

906
906
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

206
206
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

369
369
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

515
515
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

123
123
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

566
566
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

129
129

Meer sportnieuws