TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

566 stemmen
TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Michel Preud'homme wil Standard versterken met een topverdediger. De Rouches duelleren daarom met Club Brugge en Anderlecht om de handtekening van Chancel Mbemba, maar zouden ook al een alternatief op oog hebben. Zo melden Griekse media dat MPH denkt aan Bjorn Engels. Die kent hij natuurlijk goed van bij zijn tijd bij Club en bovendien is zijn toekomst bij Olympiakos onzeker. De Luikenaars wisten verder de aankoopoptie in het contract van Mehdi Carcela te lichten, hij tekende tot 2021.

Anderlecht heeft zijn offensieve versterking bijna beet. Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen omtrent Carlos Eduardo immers in een stroomversnelling gekomen. De 21-jarige spits komt momenteel uit voor de Braziliaanse tweedeklasser Goias. Daarna zal RSCA zich - zoals de voorbije dagen al bekend raakte - volop richten op Landry Dimata. Indien ook deze transfer rond is, is het vooral de bedoeling om spelers te verkopen.

Junior Edmilson is na zijn sterk seizoenseinde bij Standard grof wild op de transfermarkt. Volgens de informatie van het Franse Foot Mercato zou Edmilson contacten hebben met clubs uit Spanje, Italië en Duitsland. De website meldt ook dat er geen Franse clubs in het spel zouden zijn. Standard hoopt wel nog steeds om hem te houden.

Het lijkt Club Brugge menens in de strijd om Kingsley Schindler. Het Ghanese Kick GH meldt dat de kampioen de interesse in de 24-jarige winger heeft kenbaar gemaakt aan hem en zijn entourage. Er is wel een grote concurrent opgedoken, zo zou ook Hamburg SV belangstelling tonen in de revelatie van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Bovendien is die club niet echt geneigd hem te verkopen. Ondertussen zouden de onderhandelingen met KRC Genk omtrent Siebe Schrijvers wel goed opschieten.

Oud Heverlee-Leuven wist zich te versterken met Olivier Myny, die overkomt van Waasland-Beveren. "De 23-jarige winger tekende een contract tot 2021 en zal meteen present tekenen wanneer Nigel Pearson zijn troepen opnieuw bij elkaar roept eind juni", meldde OHL.

Volgens Het Laatste Nieuws wil KV Kortrijk graag Alpaslan Ozturk binnenhalen. De 24-jarige verdedigende middenvelder maakte naam in België bij Standard en Beerschot. Mocht het tot een transfer komen tussen Ozturk en KV Kortrijk, dan moeten de Kerels geen transfersom betalen. Het contract van de middenvelder is ten einde bij Elazigspor.

BUITENLAND
Zinedine Zidane verbaasde de voetbalwereld donderdag door aan te kondigen dat hij stopt bij Real Madrid. De CL-winnaar moet dus op zoek naar een nieuwe trainer. Mauricio Pochettino van Tottenham zou de topfavoriet zijn. Ook Arséne Wenger, Guti en Joachim Low worden genoemd.

Bij Sky Sports is men formeel: Thibaut Courtois vertrekt hoogstwaarschijnlijk deze zomer bij Chelsea. Beide partijen geraakten het niet eens over een contractverlenging en de Blues willen voorkomen dat hij volgend seizoen gratis de deur uitwandelde. De piste-Real Madrid wordt alvast opnieuw aangehaald.

Verschillende Turkse media melden dat Jason Denayer dichtbij een permanente transfer naar Galatasaray staat. Denayer speelde op huurbasis al twee seizoenen bij de Turkse topclub. Maar volgens het Turkse Fanatik zou ook de Italiaanse topclub Inter Milaan de verdediger op zijn wishlist geplaatst hebben.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

86
86
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

216
216
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

837
837
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

98
98
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

62
62
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

188
188
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws