TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

door
TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Michel Preud'homme wil Standard versterken met een topverdediger. De Rouches duelleren daarom met Club Brugge en Anderlecht om de handtekening van Chancel Mbemba, maar zouden ook al een alternatief op oog hebben. Zo melden Griekse media dat MPH denkt aan Bjorn Engels. Die kent hij natuurlijk goed van bij zijn tijd bij Club en bovendien is zijn toekomst bij Olympiakos onzeker. De Luikenaars wisten verder de aankoopoptie in het contract van Mehdi Carcela te lichten, hij tekende tot 2021.

Anderlecht heeft zijn offensieve versterking bijna beet. Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen omtrent Carlos Eduardo immers in een stroomversnelling gekomen. De 21-jarige spits komt momenteel uit voor de Braziliaanse tweedeklasser Goias. Daarna zal RSCA zich - zoals de voorbije dagen al bekend raakte - volop richten op Landry Dimata. Indien ook deze transfer rond is, is het vooral de bedoeling om spelers te verkopen.

Junior Edmilson is na zijn sterk seizoenseinde bij Standard grof wild op de transfermarkt. Volgens de informatie van het Franse Foot Mercato zou Edmilson contacten hebben met clubs uit Spanje, Italië en Duitsland. De website meldt ook dat er geen Franse clubs in het spel zouden zijn. Standard hoopt wel nog steeds om hem te houden.

Het lijkt Club Brugge menens in de strijd om Kingsley Schindler. Het Ghanese Kick GH meldt dat de kampioen de interesse in de 24-jarige winger heeft kenbaar gemaakt aan hem en zijn entourage. Er is wel een grote concurrent opgedoken, zo zou ook Hamburg SV belangstelling tonen in de revelatie van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Bovendien is die club niet echt geneigd hem te verkopen. Ondertussen zouden de onderhandelingen met KRC Genk omtrent Siebe Schrijvers wel goed opschieten.

Oud Heverlee-Leuven wist zich te versterken met Olivier Myny, die overkomt van Waasland-Beveren. "De 23-jarige winger tekende een contract tot 2021 en zal meteen present tekenen wanneer Nigel Pearson zijn troepen opnieuw bij elkaar roept eind juni", meldde OHL.

Volgens Het Laatste Nieuws wil KV Kortrijk graag Alpaslan Ozturk binnenhalen. De 24-jarige verdedigende middenvelder maakte naam in België bij Standard en Beerschot. Mocht het tot een transfer komen tussen Ozturk en KV Kortrijk, dan moeten de Kerels geen transfersom betalen. Het contract van de middenvelder is ten einde bij Elazigspor.

BUITENLAND
Zinedine Zidane verbaasde de voetbalwereld donderdag door aan te kondigen dat hij stopt bij Real Madrid. De CL-winnaar moet dus op zoek naar een nieuwe trainer. Mauricio Pochettino van Tottenham zou de topfavoriet zijn. Ook Arséne Wenger, Guti en Joachim Low worden genoemd.

Bij Sky Sports is men formeel: Thibaut Courtois vertrekt hoogstwaarschijnlijk deze zomer bij Chelsea. Beide partijen geraakten het niet eens over een contractverlenging en de Blues willen voorkomen dat hij volgend seizoen gratis de deur uitwandelde. De piste-Real Madrid wordt alvast opnieuw aangehaald.

Verschillende Turkse media melden dat Jason Denayer dichtbij een permanente transfer naar Galatasaray staat. Denayer speelde op huurbasis al twee seizoenen bij de Turkse topclub. Maar volgens het Turkse Fanatik zou ook de Italiaanse topclub Inter Milaan de verdediger op zijn wishlist geplaatst hebben.

LEES OOK: Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

2
2
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

7
7
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

57
57
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

10
10
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

110
110
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

382
382
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

198
198
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

50
50
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

111
111
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

68
68
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

62
62
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

39
39
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

209
209
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

214
214
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

277
277
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

312
312
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

198
198
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

56
56
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

135
135
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

427
427
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

150
150
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

107
107
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

663
663
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

370
370

Meer sportnieuws