TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

door
TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Michel Preud'homme wil Standard versterken met een topverdediger. De Rouches duelleren daarom met Club Brugge en Anderlecht om de handtekening van Chancel Mbemba, maar zouden ook al een alternatief op oog hebben. Zo melden Griekse media dat MPH denkt aan Bjorn Engels. Die kent hij natuurlijk goed van bij zijn tijd bij Club en bovendien is zijn toekomst bij Olympiakos onzeker. De Luikenaars wisten verder de aankoopoptie in het contract van Mehdi Carcela te lichten, hij tekende tot 2021.

Anderlecht heeft zijn offensieve versterking bijna beet. Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen omtrent Carlos Eduardo immers in een stroomversnelling gekomen. De 21-jarige spits komt momenteel uit voor de Braziliaanse tweedeklasser Goias. Daarna zal RSCA zich - zoals de voorbije dagen al bekend raakte - volop richten op Landry Dimata. Indien ook deze transfer rond is, is het vooral de bedoeling om spelers te verkopen.

Junior Edmilson is na zijn sterk seizoenseinde bij Standard grof wild op de transfermarkt. Volgens de informatie van het Franse Foot Mercato zou Edmilson contacten hebben met clubs uit Spanje, Italië en Duitsland. De website meldt ook dat er geen Franse clubs in het spel zouden zijn. Standard hoopt wel nog steeds om hem te houden.

Het lijkt Club Brugge menens in de strijd om Kingsley Schindler. Het Ghanese Kick GH meldt dat de kampioen de interesse in de 24-jarige winger heeft kenbaar gemaakt aan hem en zijn entourage. Er is wel een grote concurrent opgedoken, zo zou ook Hamburg SV belangstelling tonen in de revelatie van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Bovendien is die club niet echt geneigd hem te verkopen. Ondertussen zouden de onderhandelingen met KRC Genk omtrent Siebe Schrijvers wel goed opschieten.

Oud Heverlee-Leuven wist zich te versterken met Olivier Myny, die overkomt van Waasland-Beveren. "De 23-jarige winger tekende een contract tot 2021 en zal meteen present tekenen wanneer Nigel Pearson zijn troepen opnieuw bij elkaar roept eind juni", meldde OHL.

Volgens Het Laatste Nieuws wil KV Kortrijk graag Alpaslan Ozturk binnenhalen. De 24-jarige verdedigende middenvelder maakte naam in België bij Standard en Beerschot. Mocht het tot een transfer komen tussen Ozturk en KV Kortrijk, dan moeten de Kerels geen transfersom betalen. Het contract van de middenvelder is ten einde bij Elazigspor.

BUITENLAND
Zinedine Zidane verbaasde de voetbalwereld donderdag door aan te kondigen dat hij stopt bij Real Madrid. De CL-winnaar moet dus op zoek naar een nieuwe trainer. Mauricio Pochettino van Tottenham zou de topfavoriet zijn. Ook Arséne Wenger, Guti en Joachim Low worden genoemd.

Bij Sky Sports is men formeel: Thibaut Courtois vertrekt hoogstwaarschijnlijk deze zomer bij Chelsea. Beide partijen geraakten het niet eens over een contractverlenging en de Blues willen voorkomen dat hij volgend seizoen gratis de deur uitwandelde. De piste-Real Madrid wordt alvast opnieuw aangehaald.

Verschillende Turkse media melden dat Jason Denayer dichtbij een permanente transfer naar Galatasaray staat. Denayer speelde op huurbasis al twee seizoenen bij de Turkse topclub. Maar volgens het Turkse Fanatik zou ook de Italiaanse topclub Inter Milaan de verdediger op zijn wishlist geplaatst hebben.

LEES OOK: Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

48
48
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

6
6
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

52
52
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

354
354
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

115
115
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

82
82
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

155
155
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

25
25
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

337
337
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

73
73
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

197
197
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

264
264
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

391
391
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

112
112
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

289
289
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

55
55
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

114
114
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

98
98
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

247
247
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

335
335
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1260
1260

Meer sportnieuws