TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

door
TU: 'MPH wil stunttransfer bij Standard, Anderlecht dicht bij nieuwe spits'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Michel Preud'homme wil Standard versterken met een topverdediger. De Rouches duelleren daarom met Club Brugge en Anderlecht om de handtekening van Chancel Mbemba, maar zouden ook al een alternatief op oog hebben. Zo melden Griekse media dat MPH denkt aan Bjorn Engels. Die kent hij natuurlijk goed van bij zijn tijd bij Club en bovendien is zijn toekomst bij Olympiakos onzeker. De Luikenaars wisten verder de aankoopoptie in het contract van Mehdi Carcela te lichten, hij tekende tot 2021.

Anderlecht heeft zijn offensieve versterking bijna beet. Volgens Het Nieuwsblad zijn de onderhandelingen omtrent Carlos Eduardo immers in een stroomversnelling gekomen. De 21-jarige spits komt momenteel uit voor de Braziliaanse tweedeklasser Goias. Daarna zal RSCA zich - zoals de voorbije dagen al bekend raakte - volop richten op Landry Dimata. Indien ook deze transfer rond is, is het vooral de bedoeling om spelers te verkopen.

Junior Edmilson is na zijn sterk seizoenseinde bij Standard grof wild op de transfermarkt. Volgens de informatie van het Franse Foot Mercato zou Edmilson contacten hebben met clubs uit Spanje, Italië en Duitsland. De website meldt ook dat er geen Franse clubs in het spel zouden zijn. Standard hoopt wel nog steeds om hem te houden.

Het lijkt Club Brugge menens in de strijd om Kingsley Schindler. Het Ghanese Kick GH meldt dat de kampioen de interesse in de 24-jarige winger heeft kenbaar gemaakt aan hem en zijn entourage. Er is wel een grote concurrent opgedoken, zo zou ook Hamburg SV belangstelling tonen in de revelatie van de Duitse tweedeklasser Holstein Kiel. Bovendien is die club niet echt geneigd hem te verkopen. Ondertussen zouden de onderhandelingen met KRC Genk omtrent Siebe Schrijvers wel goed opschieten.

Oud Heverlee-Leuven wist zich te versterken met Olivier Myny, die overkomt van Waasland-Beveren. "De 23-jarige winger tekende een contract tot 2021 en zal meteen present tekenen wanneer Nigel Pearson zijn troepen opnieuw bij elkaar roept eind juni", meldde OHL.

Volgens Het Laatste Nieuws wil KV Kortrijk graag Alpaslan Ozturk binnenhalen. De 24-jarige verdedigende middenvelder maakte naam in België bij Standard en Beerschot. Mocht het tot een transfer komen tussen Ozturk en KV Kortrijk, dan moeten de Kerels geen transfersom betalen. Het contract van de middenvelder is ten einde bij Elazigspor.

BUITENLAND
Zinedine Zidane verbaasde de voetbalwereld donderdag door aan te kondigen dat hij stopt bij Real Madrid. De CL-winnaar moet dus op zoek naar een nieuwe trainer. Mauricio Pochettino van Tottenham zou de topfavoriet zijn. Ook Arséne Wenger, Guti en Joachim Low worden genoemd.

Bij Sky Sports is men formeel: Thibaut Courtois vertrekt hoogstwaarschijnlijk deze zomer bij Chelsea. Beide partijen geraakten het niet eens over een contractverlenging en de Blues willen voorkomen dat hij volgend seizoen gratis de deur uitwandelde. De piste-Real Madrid wordt alvast opnieuw aangehaald.

Verschillende Turkse media melden dat Jason Denayer dichtbij een permanente transfer naar Galatasaray staat. Denayer speelde op huurbasis al twee seizoenen bij de Turkse topclub. Maar volgens het Turkse Fanatik zou ook de Italiaanse topclub Inter Milaan de verdediger op zijn wishlist geplaatst hebben.

LEES OOK: Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor Standard?

Meest recent

Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

161
161
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

25
25
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

207
207
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

77
77
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

464
464
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

371
371
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

331
331
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

50
50
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

903
903
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

241
241
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

429
429
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1078
1078
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

112
112
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

206
206
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

327
327
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

409
409
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

351
351
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

41
41
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

967
967
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175

Meer sportnieuws