Mogelijke fusie verdeelt Lierse in twee kampen

door
Mogelijke fusie verdeelt Lierse in twee kampen

Lierse SK vond geen akkoord over een overname en moest dus onherroepelijk het faillissement aanvragen. Er werd echter gespeculeerd over een doorstart door te fusioneren met één van de nabij gelegen clubs uit de lagere regionen. Maar daarover heerst momenteel nog heel wat onduidelijkheid.


Omtrent een mogelijke fusie heersten twee kampen binnen de club. Het voormalige bestuur had immers zijn zinnen gezet op een samenwerking met Oosterzonen. Daarvoor zou een deadline zijn opgegeven van 1 juni, maar dat wordt nu ontkent. "De gesprekken zijn volop gaande, maar een akkoord zal er donderdagavond niet zijn. We zijn wel niet van plan te lanterfanten en verwachten snel rond te zijn. Lierse Voor Altijd is afgekomen met die deadline van 1 juni, maar dat klopt niet. We hebben dat gecheckt bij de KBVB", vertelt Oosterzonen-voorzitter Stefan Van Lommel tegenover Belga.

Aan de andere zijde maakt supporters collectief 'Lierse voor Altijd' nog steeds werk van een fusie met Lyra. En woensdag werd de naamswijziging en verankering van supportersinmenging unaniem goedgekeurd door het bestuur. "Lyra TSV gaat vol voor de verdere uitrol van het stads- en regioproject K. Lyra-Lierse S.K", klonk het bij de club.

Wat voorlopig wel nog wat moeilijk ligt, is de locatie waar gespeeld zal worden. Voorlopig zou dat Berlaar blijven, al is het wel de bedoeling om op termijn naar 't Lisp te verhuizen. Momenteel is dergelijke verhuis echter niet mogelijk: "gegeven de juridische onduidelijkheid en financiële adders onder het gras van het enige bestaande stadion in Lier."

LEES OOK: Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

Lierse moet gewoon voor de fusie met Lyra kiezen ...

Meest recent

‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

161
161
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

41
41
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

143
143
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

150
150
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

382
382
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

130
130
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

67
67
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

185
185
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

59
59
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

373
373
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

163
163
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

61
61
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

39
39
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

66
66
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

161
161
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

103
103
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

59
59
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

246
246
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

105
105
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

77
77
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

256
256
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1052
1052
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

253
253
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

549
549

Meer sportnieuws