Mogelijke fusie verdeelt Lierse in twee kampen

door
Mogelijke fusie verdeelt Lierse in twee kampen

Lierse SK vond geen akkoord over een overname en moest dus onherroepelijk het faillissement aanvragen. Er werd echter gespeculeerd over een doorstart door te fusioneren met één van de nabij gelegen clubs uit de lagere regionen. Maar daarover heerst momenteel nog heel wat onduidelijkheid.


Omtrent een mogelijke fusie heersten twee kampen binnen de club. Het voormalige bestuur had immers zijn zinnen gezet op een samenwerking met Oosterzonen. Daarvoor zou een deadline zijn opgegeven van 1 juni, maar dat wordt nu ontkent. "De gesprekken zijn volop gaande, maar een akkoord zal er donderdagavond niet zijn. We zijn wel niet van plan te lanterfanten en verwachten snel rond te zijn. Lierse Voor Altijd is afgekomen met die deadline van 1 juni, maar dat klopt niet. We hebben dat gecheckt bij de KBVB", vertelt Oosterzonen-voorzitter Stefan Van Lommel tegenover Belga.

Aan de andere zijde maakt supporters collectief 'Lierse voor Altijd' nog steeds werk van een fusie met Lyra. En woensdag werd de naamswijziging en verankering van supportersinmenging unaniem goedgekeurd door het bestuur. "Lyra TSV gaat vol voor de verdere uitrol van het stads- en regioproject K. Lyra-Lierse S.K", klonk het bij de club.

Wat voorlopig wel nog wat moeilijk ligt, is de locatie waar gespeeld zal worden. Voorlopig zou dat Berlaar blijven, al is het wel de bedoeling om op termijn naar 't Lisp te verhuizen. Momenteel is dergelijke verhuis echter niet mogelijk: "gegeven de juridische onduidelijkheid en financiële adders onder het gras van het enige bestaande stadion in Lier."

Lierse moet gewoon voor de fusie met Lyra kiezen ...

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

41
41
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

53
53
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

31
31
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

205
205
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

115
115
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

389
389
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

153
153
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

191
191
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

426
426
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

667
667
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

302
302
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

654
654
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

363
363
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

577
577
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

525
525
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

422
422
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

573
573
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

152
152
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

324
324
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws