Mogelijke fusie verdeelt Lierse in twee kampen

248 stemmen
Mogelijke fusie verdeelt Lierse in twee kampen

Lierse SK vond geen akkoord over een overname en moest dus onherroepelijk het faillissement aanvragen. Er werd echter gespeculeerd over een doorstart door te fusioneren met één van de nabij gelegen clubs uit de lagere regionen. Maar daarover heerst momenteel nog heel wat onduidelijkheid.


Omtrent een mogelijke fusie heersten twee kampen binnen de club. Het voormalige bestuur had immers zijn zinnen gezet op een samenwerking met Oosterzonen. Daarvoor zou een deadline zijn opgegeven van 1 juni, maar dat wordt nu ontkent. "De gesprekken zijn volop gaande, maar een akkoord zal er donderdagavond niet zijn. We zijn wel niet van plan te lanterfanten en verwachten snel rond te zijn. Lierse Voor Altijd is afgekomen met die deadline van 1 juni, maar dat klopt niet. We hebben dat gecheckt bij de KBVB", vertelt Oosterzonen-voorzitter Stefan Van Lommel tegenover Belga.

Aan de andere zijde maakt supporters collectief 'Lierse voor Altijd' nog steeds werk van een fusie met Lyra. En woensdag werd de naamswijziging en verankering van supportersinmenging unaniem goedgekeurd door het bestuur. "Lyra TSV gaat vol voor de verdere uitrol van het stads- en regioproject K. Lyra-Lierse S.K", klonk het bij de club.

Wat voorlopig wel nog wat moeilijk ligt, is de locatie waar gespeeld zal worden. Voorlopig zou dat Berlaar blijven, al is het wel de bedoeling om op termijn naar 't Lisp te verhuizen. Momenteel is dergelijke verhuis echter niet mogelijk: "gegeven de juridische onduidelijkheid en financiële adders onder het gras van het enige bestaande stadion in Lier."

LEES OOK: Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Lierse moet gewoon voor de fusie met Lyra kiezen ...

Meest recent

'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

1
1
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

17
17
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

14
14
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

186
186
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

170
170
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

249
249
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

451
451
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

61
61
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

571
571
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

751
751
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

118
118
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

308
308
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

510
510
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

216
216
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

464
464
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

181
181
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

100
100
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

540
540
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

319
319
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1568
1568
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

103
103
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

64
64
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

510
510
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

468
468

Meer sportnieuws