TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

173 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Wat al maanden in de lucht hing, werd zondag ook bevestigd: Ricardo Sa Pinto is volgend seizoen niet langer trainer van Standard. De Portugees bevestigde dat zelf op de persconferentie na de match tegen Charleroi en wordt ondertussen al gelinkt aan FC Nantes. Niet staat de blijde intrede van Michel Preud'homme zo nog in de weg.



Bijna de volledige technische staf van MPH zou zelfs al bekend zijn. Van Anderlecht neemt hij Emilio Ferrera en Patrick Asselman mee, zij worden respectievelijke T2 en video-analist. Bij Club Brugge wordt physical coach Renaat Philippaerts weggehaald. Voor de positie van keeperstrainer wordt er dan weer onderhandeld met Vedran Runje, al wil Antwerp de Kroaat nog aan boord houden.

Bij Anderlecht vertrekken straks enkele titularissen. Ook Dennis Appiah hoort daar mogelijk bij. Paars-Wit zou bekijken of het de rechtsachter kan verkopen. Ondanks zijn basisplaats kon Appiah nooit helemaal overtuigen, bovendien heeft RSCA nog Najar en de talentvolle Saelemaekers achter de hand.



Wie verrassend genoeg mogelijk niét vertrekt, is Kara Mbodji. Algemeen werd verwacht dat de Senegalees andere oorden zou willen opzoeken, maar na de match tegen Genk gaf hij aan dat hij gerust nog een jaar wil blijven als dat nodig is. Na het WK valt de beslissing over zijn toekomst.

Op inkomend vlak zou Anderlecht azen op Facundo Ferreyra, de topschutter van Shakhtar Donetsk. Een transfer lijkt weer wat waarschijnlijker, want de Argentijn bevestigde afgelopen weekend dat hij zijn laatste match in Oekraïne gespeeld heeft en al aanbiedingen op zak heeft.



Bij Club zijn ze volop bezig met de transfers voor volgend seizoen en één van de knopen die nog doorgehakt moet worden is die over Matej Mitrovic. Club kan de Kroatische verdediger definitief overnemen voor 4,5 miljoen euro, maar die som vinden ze nogal aan de hoge kant. Volgens Turkse bronnen zou Club toch een poging willen wagen, al zijn er nog geen officiële gesprekken geweest. Blauw-Zwart heeft nog tot het einde van de maand om de optie te lichten.

Verschillende clubs zijn nog op zoek naar een trainer en een aantal van hen zouden daarbij zijn uitgekomen bij Jonas De Roeck. De jonge coach, die moet opkrassen bij STVV, zou in de belangstelling staan van Waasland-Beveren, Cercle Brugge en Beerschot-Wilrijk. Zelf is hij echter niet op de hoogte daarvan, gaf hij aan.



BUITENLAND

Enkele jaren geleden flopte hij nog volledig bij Club Brugge, maar sinds zijn vertrek uit het Jan Breydelstadion scoort Nicolas Castillo met de ogen dicht. Dat zou de Chileen nu een mooie transfer opleveren. Hij zou immers op het punt staan om het Mexicaanse Pumas te verruilen voor Benfica.

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Zal Standard beter worden van deze trainerswissel?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

13
13
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

96
96
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

326
326
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

324
324
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws