TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

door
TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Wat al maanden in de lucht hing, werd zondag ook bevestigd: Ricardo Sa Pinto is volgend seizoen niet langer trainer van Standard. De Portugees bevestigde dat zelf op de persconferentie na de match tegen Charleroi en wordt ondertussen al gelinkt aan FC Nantes. Niet staat de blijde intrede van Michel Preud'homme zo nog in de weg.



Bijna de volledige technische staf van MPH zou zelfs al bekend zijn. Van Anderlecht neemt hij Emilio Ferrera en Patrick Asselman mee, zij worden respectievelijke T2 en video-analist. Bij Club Brugge wordt physical coach Renaat Philippaerts weggehaald. Voor de positie van keeperstrainer wordt er dan weer onderhandeld met Vedran Runje, al wil Antwerp de Kroaat nog aan boord houden.

Bij Anderlecht vertrekken straks enkele titularissen. Ook Dennis Appiah hoort daar mogelijk bij. Paars-Wit zou bekijken of het de rechtsachter kan verkopen. Ondanks zijn basisplaats kon Appiah nooit helemaal overtuigen, bovendien heeft RSCA nog Najar en de talentvolle Saelemaekers achter de hand.



Wie verrassend genoeg mogelijk niét vertrekt, is Kara Mbodji. Algemeen werd verwacht dat de Senegalees andere oorden zou willen opzoeken, maar na de match tegen Genk gaf hij aan dat hij gerust nog een jaar wil blijven als dat nodig is. Na het WK valt de beslissing over zijn toekomst.

Op inkomend vlak zou Anderlecht azen op Facundo Ferreyra, de topschutter van Shakhtar Donetsk. Een transfer lijkt weer wat waarschijnlijker, want de Argentijn bevestigde afgelopen weekend dat hij zijn laatste match in Oekraïne gespeeld heeft en al aanbiedingen op zak heeft.



Bij Club zijn ze volop bezig met de transfers voor volgend seizoen en één van de knopen die nog doorgehakt moet worden is die over Matej Mitrovic. Club kan de Kroatische verdediger definitief overnemen voor 4,5 miljoen euro, maar die som vinden ze nogal aan de hoge kant. Volgens Turkse bronnen zou Club toch een poging willen wagen, al zijn er nog geen officiële gesprekken geweest. Blauw-Zwart heeft nog tot het einde van de maand om de optie te lichten.

Verschillende clubs zijn nog op zoek naar een trainer en een aantal van hen zouden daarbij zijn uitgekomen bij Jonas De Roeck. De jonge coach, die moet opkrassen bij STVV, zou in de belangstelling staan van Waasland-Beveren, Cercle Brugge en Beerschot-Wilrijk. Zelf is hij echter niet op de hoogte daarvan, gaf hij aan.



BUITENLAND

Enkele jaren geleden flopte hij nog volledig bij Club Brugge, maar sinds zijn vertrek uit het Jan Breydelstadion scoort Nicolas Castillo met de ogen dicht. Dat zou de Chileen nu een mooie transfer opleveren. Hij zou immers op het punt staan om het Mexicaanse Pumas te verruilen voor Benfica.

LEES OOK: Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Zal Standard beter worden van deze trainerswissel?

Meest recent

Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

5
5
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

16
16
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

131
131
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

31
31
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

22
22
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

38
38
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

65
65
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

142
142
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

69
69
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

401
401
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

99
99
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

121
121
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

145
145
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

251
251
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

273
273
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

200
200
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

188
188
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

356
356
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

142
142
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

210
210
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

740
740
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

1101
1101
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

262
262

Meer sportnieuws