TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

door
TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Wat al maanden in de lucht hing, werd zondag ook bevestigd: Ricardo Sa Pinto is volgend seizoen niet langer trainer van Standard. De Portugees bevestigde dat zelf op de persconferentie na de match tegen Charleroi en wordt ondertussen al gelinkt aan FC Nantes. Niet staat de blijde intrede van Michel Preud'homme zo nog in de weg.



Bijna de volledige technische staf van MPH zou zelfs al bekend zijn. Van Anderlecht neemt hij Emilio Ferrera en Patrick Asselman mee, zij worden respectievelijke T2 en video-analist. Bij Club Brugge wordt physical coach Renaat Philippaerts weggehaald. Voor de positie van keeperstrainer wordt er dan weer onderhandeld met Vedran Runje, al wil Antwerp de Kroaat nog aan boord houden.

Bij Anderlecht vertrekken straks enkele titularissen. Ook Dennis Appiah hoort daar mogelijk bij. Paars-Wit zou bekijken of het de rechtsachter kan verkopen. Ondanks zijn basisplaats kon Appiah nooit helemaal overtuigen, bovendien heeft RSCA nog Najar en de talentvolle Saelemaekers achter de hand.



Wie verrassend genoeg mogelijk niét vertrekt, is Kara Mbodji. Algemeen werd verwacht dat de Senegalees andere oorden zou willen opzoeken, maar na de match tegen Genk gaf hij aan dat hij gerust nog een jaar wil blijven als dat nodig is. Na het WK valt de beslissing over zijn toekomst.

Op inkomend vlak zou Anderlecht azen op Facundo Ferreyra, de topschutter van Shakhtar Donetsk. Een transfer lijkt weer wat waarschijnlijker, want de Argentijn bevestigde afgelopen weekend dat hij zijn laatste match in Oekraïne gespeeld heeft en al aanbiedingen op zak heeft.



Bij Club zijn ze volop bezig met de transfers voor volgend seizoen en één van de knopen die nog doorgehakt moet worden is die over Matej Mitrovic. Club kan de Kroatische verdediger definitief overnemen voor 4,5 miljoen euro, maar die som vinden ze nogal aan de hoge kant. Volgens Turkse bronnen zou Club toch een poging willen wagen, al zijn er nog geen officiële gesprekken geweest. Blauw-Zwart heeft nog tot het einde van de maand om de optie te lichten.

Verschillende clubs zijn nog op zoek naar een trainer en een aantal van hen zouden daarbij zijn uitgekomen bij Jonas De Roeck. De jonge coach, die moet opkrassen bij STVV, zou in de belangstelling staan van Waasland-Beveren, Cercle Brugge en Beerschot-Wilrijk. Zelf is hij echter niet op de hoogte daarvan, gaf hij aan.



BUITENLAND

Enkele jaren geleden flopte hij nog volledig bij Club Brugge, maar sinds zijn vertrek uit het Jan Breydelstadion scoort Nicolas Castillo met de ogen dicht. Dat zou de Chileen nu een mooie transfer opleveren. Hij zou immers op het punt staan om het Mexicaanse Pumas te verruilen voor Benfica.

LEES OOK: 'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Zal Standard beter worden van deze trainerswissel?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

49
49
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

55
55
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

61
61
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

350
350
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

50
50
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

53
53
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

109
109
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

618
618
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

318
318
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

115
115
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

564
564

Meer sportnieuws