TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

door
TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Wat al maanden in de lucht hing, werd zondag ook bevestigd: Ricardo Sa Pinto is volgend seizoen niet langer trainer van Standard. De Portugees bevestigde dat zelf op de persconferentie na de match tegen Charleroi en wordt ondertussen al gelinkt aan FC Nantes. Niet staat de blijde intrede van Michel Preud'homme zo nog in de weg.



Bijna de volledige technische staf van MPH zou zelfs al bekend zijn. Van Anderlecht neemt hij Emilio Ferrera en Patrick Asselman mee, zij worden respectievelijke T2 en video-analist. Bij Club Brugge wordt physical coach Renaat Philippaerts weggehaald. Voor de positie van keeperstrainer wordt er dan weer onderhandeld met Vedran Runje, al wil Antwerp de Kroaat nog aan boord houden.

Bij Anderlecht vertrekken straks enkele titularissen. Ook Dennis Appiah hoort daar mogelijk bij. Paars-Wit zou bekijken of het de rechtsachter kan verkopen. Ondanks zijn basisplaats kon Appiah nooit helemaal overtuigen, bovendien heeft RSCA nog Najar en de talentvolle Saelemaekers achter de hand.



Wie verrassend genoeg mogelijk niét vertrekt, is Kara Mbodji. Algemeen werd verwacht dat de Senegalees andere oorden zou willen opzoeken, maar na de match tegen Genk gaf hij aan dat hij gerust nog een jaar wil blijven als dat nodig is. Na het WK valt de beslissing over zijn toekomst.

Op inkomend vlak zou Anderlecht azen op Facundo Ferreyra, de topschutter van Shakhtar Donetsk. Een transfer lijkt weer wat waarschijnlijker, want de Argentijn bevestigde afgelopen weekend dat hij zijn laatste match in Oekraïne gespeeld heeft en al aanbiedingen op zak heeft.



Bij Club zijn ze volop bezig met de transfers voor volgend seizoen en één van de knopen die nog doorgehakt moet worden is die over Matej Mitrovic. Club kan de Kroatische verdediger definitief overnemen voor 4,5 miljoen euro, maar die som vinden ze nogal aan de hoge kant. Volgens Turkse bronnen zou Club toch een poging willen wagen, al zijn er nog geen officiële gesprekken geweest. Blauw-Zwart heeft nog tot het einde van de maand om de optie te lichten.

Verschillende clubs zijn nog op zoek naar een trainer en een aantal van hen zouden daarbij zijn uitgekomen bij Jonas De Roeck. De jonge coach, die moet opkrassen bij STVV, zou in de belangstelling staan van Waasland-Beveren, Cercle Brugge en Beerschot-Wilrijk. Zelf is hij echter niet op de hoogte daarvan, gaf hij aan.



BUITENLAND

Enkele jaren geleden flopte hij nog volledig bij Club Brugge, maar sinds zijn vertrek uit het Jan Breydelstadion scoort Nicolas Castillo met de ogen dicht. Dat zou de Chileen nu een mooie transfer opleveren. Hij zou immers op het punt staan om het Mexicaanse Pumas te verruilen voor Benfica.

LEES OOK: Pocognoli ontroert Union-fans met apart gebaar

🔥 Populair bij onze lezers

Cruciale fout Karl Vannieuwkerke: 'Om van te kotsen'
Cruciale fout Karl Vannieuwkerke: 'Om van te kotsen'

Zal Standard beter worden van deze trainerswissel?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

162
162
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

86
86
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

260
260
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

284
284
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

714
714
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

519
519
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1729
1729
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

233
233
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1196
1196
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

462
462
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

524
524
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

166
166
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws