TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Exit Sa Pinto bij Standard, staf Preud'homme bekend'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.

JUPILER PRO LEAGUE

Wat al maanden in de lucht hing, werd zondag ook bevestigd: Ricardo Sa Pinto is volgend seizoen niet langer trainer van Standard. De Portugees bevestigde dat zelf op de persconferentie na de match tegen Charleroi en wordt ondertussen al gelinkt aan FC Nantes. Niet staat de blijde intrede van Michel Preud'homme zo nog in de weg.



Bijna de volledige technische staf van MPH zou zelfs al bekend zijn. Van Anderlecht neemt hij Emilio Ferrera en Patrick Asselman mee, zij worden respectievelijke T2 en video-analist. Bij Club Brugge wordt physical coach Renaat Philippaerts weggehaald. Voor de positie van keeperstrainer wordt er dan weer onderhandeld met Vedran Runje, al wil Antwerp de Kroaat nog aan boord houden.

Bij Anderlecht vertrekken straks enkele titularissen. Ook Dennis Appiah hoort daar mogelijk bij. Paars-Wit zou bekijken of het de rechtsachter kan verkopen. Ondanks zijn basisplaats kon Appiah nooit helemaal overtuigen, bovendien heeft RSCA nog Najar en de talentvolle Saelemaekers achter de hand.



Wie verrassend genoeg mogelijk niét vertrekt, is Kara Mbodji. Algemeen werd verwacht dat de Senegalees andere oorden zou willen opzoeken, maar na de match tegen Genk gaf hij aan dat hij gerust nog een jaar wil blijven als dat nodig is. Na het WK valt de beslissing over zijn toekomst.

Op inkomend vlak zou Anderlecht azen op Facundo Ferreyra, de topschutter van Shakhtar Donetsk. Een transfer lijkt weer wat waarschijnlijker, want de Argentijn bevestigde afgelopen weekend dat hij zijn laatste match in Oekraïne gespeeld heeft en al aanbiedingen op zak heeft.



Bij Club zijn ze volop bezig met de transfers voor volgend seizoen en één van de knopen die nog doorgehakt moet worden is die over Matej Mitrovic. Club kan de Kroatische verdediger definitief overnemen voor 4,5 miljoen euro, maar die som vinden ze nogal aan de hoge kant. Volgens Turkse bronnen zou Club toch een poging willen wagen, al zijn er nog geen officiële gesprekken geweest. Blauw-Zwart heeft nog tot het einde van de maand om de optie te lichten.

Verschillende clubs zijn nog op zoek naar een trainer en een aantal van hen zouden daarbij zijn uitgekomen bij Jonas De Roeck. De jonge coach, die moet opkrassen bij STVV, zou in de belangstelling staan van Waasland-Beveren, Cercle Brugge en Beerschot-Wilrijk. Zelf is hij echter niet op de hoogte daarvan, gaf hij aan.



BUITENLAND

Enkele jaren geleden flopte hij nog volledig bij Club Brugge, maar sinds zijn vertrek uit het Jan Breydelstadion scoort Nicolas Castillo met de ogen dicht. Dat zou de Chileen nu een mooie transfer opleveren. Hij zou immers op het punt staan om het Mexicaanse Pumas te verruilen voor Benfica.

LEES OOK: 'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Zal Standard beter worden van deze trainerswissel?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

74
74
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

96
96
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

473
473
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

382
382
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

430
430
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

231
231
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

129
129
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1222
1222
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

314
314
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

498
498
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

894
894
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

702
702
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

269
269
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws