'Tegenvaller Anderlecht: Newcastle vraagt volle pot voor Mbemba'

door
'Tegenvaller Anderlecht: Newcastle vraagt volle pot voor Mbemba'

RSC Anderlecht maakt momenteel nadrukkelijk werk van zomerse versterking. Vooral de aanvalslinie kan wat extra mankracht gebruiken, maar door het nakende vertrek van Dendoncker en wellicht Kara zijn ook defensieve aanwinsten nodig. Eén van de namen die nadrukkelijk genoemd wordt is Chancel Mbemba.


De Congolese verdediger vertrok destijds door de grote poort van het Constant Vanden Stockstadion naar Newcastle United en ging daar veelbelovend van start. Maar onder Rafael Benitez geraakte hij op een zijspoor terecht en The Chronicle meldt nu dat de Spaanse coach hem komende zomer van de hand wil doen. Anderlecht zou alvast erg geïnteresseerd zijn in een terugkeer, maar krijgt concurrentie van onder meer Celtic en Standard, dat in Mbemba een mogelijke opvolger voor zijn landgenoot Christian Luyindama.

Toch zouden de Brusselaars over de beste papieren beschikken om deze toptransfer af te ronden. Volgens The Sun is RSCA 'de topfavoriet' om Mbemba binnen te halen. En ook Africa Topsports acht de kans groot dat hij volgend seizoen weer in het Astridpark te bewonderen zal zijn. Over concrete onderhandelingen is voorlopig nog geen info bekend, maar het is duidelijk dat Mbemba hoog op de verlanglijst van Coucke en Devroe staat.

UPDATE 20/05
Hoewel Anderlecht volgens bepaalde media dus als 'topfavoriet' voor Mbemba bestempeld wordt, lijkt een terugkeer van de Congolees nog niet voor meteen. Volgens Foot RDC blijft men binnen de bestuurskamer van Newcastle immers overtuigd van het talent van de verdediger en daarom zou de club zo'n 10 miljoen euro verlangen.

Dat bedrag is uiteraard te hoog voor RSCA, maar mogelijk kan het de prijs wat drukken door middel van bonussen. Ook een huurbeurt zou beide partijen niet slecht uitkomen. In ieder geval zou Newcastle volgens bovengenoemd medium nog geen concrete aanbiedingen hebben binnen gekregen.

LEES OOK: 'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

Tien miljoen voor Mbemba ...

Meest recent

'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

4
4
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

34
34
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

57
57
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

102
102
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

50
50
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

66
66
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

184
184
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

274
274
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

139
139
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

84
84
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

30
30
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

374
374
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

58
58
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

164
164
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

463
463
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

315
315
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

113
113
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

99
99
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

275
275
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

428
428
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

194
194
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

407
407
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

146
146
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

196
196

Meer sportnieuws