'Tegenvaller Anderlecht: Newcastle vraagt volle pot voor Mbemba'

232
'Tegenvaller Anderlecht: Newcastle vraagt volle pot voor Mbemba'

RSC Anderlecht maakt momenteel nadrukkelijk werk van zomerse versterking. Vooral de aanvalslinie kan wat extra mankracht gebruiken, maar door het nakende vertrek van Dendoncker en wellicht Kara zijn ook defensieve aanwinsten nodig. Eén van de namen die nadrukkelijk genoemd wordt is Chancel Mbemba.


De Congolese verdediger vertrok destijds door de grote poort van het Constant Vanden Stockstadion naar Newcastle United en ging daar veelbelovend van start. Maar onder Rafael Benitez geraakte hij op een zijspoor terecht en The Chronicle meldt nu dat de Spaanse coach hem komende zomer van de hand wil doen. Anderlecht zou alvast erg geïnteresseerd zijn in een terugkeer, maar krijgt concurrentie van onder meer Celtic en Standard, dat in Mbemba een mogelijke opvolger voor zijn landgenoot Christian Luyindama.

Toch zouden de Brusselaars over de beste papieren beschikken om deze toptransfer af te ronden. Volgens The Sun is RSCA 'de topfavoriet' om Mbemba binnen te halen. En ook Africa Topsports acht de kans groot dat hij volgend seizoen weer in het Astridpark te bewonderen zal zijn. Over concrete onderhandelingen is voorlopig nog geen info bekend, maar het is duidelijk dat Mbemba hoog op de verlanglijst van Coucke en Devroe staat.

UPDATE 20/05
Hoewel Anderlecht volgens bepaalde media dus als 'topfavoriet' voor Mbemba bestempeld wordt, lijkt een terugkeer van de Congolees nog niet voor meteen. Volgens Foot RDC blijft men binnen de bestuurskamer van Newcastle immers overtuigd van het talent van de verdediger en daarom zou de club zo'n 10 miljoen euro verlangen.

Dat bedrag is uiteraard te hoog voor RSCA, maar mogelijk kan het de prijs wat drukken door middel van bonussen. Ook een huurbeurt zou beide partijen niet slecht uitkomen. In ieder geval zou Newcastle volgens bovengenoemd medium nog geen concrete aanbiedingen hebben binnen gekregen.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Tien miljoen voor Mbemba ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

14
14
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

124
124
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

28
28
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

32
32
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

52
52
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

124
124
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

291
291
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

648
648
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

82
82
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

154
154
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

188
188
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

353
353
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

667
667
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

250
250
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

595
595
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

104
104

Meer sportnieuws