"Dat heeft Martinez veel meer gedaan dan Wilmots, wat toch een Belg is"

door

Bepaalde media deden er alles aan om Michel Preud'homme naar voren te duwen als een betere trainer dan Roberto Martinez. Die tekende echter voor twee jaar bij als bondscoach van België.


Peter Vandenbempt vindt dat geen slechte keuze, want de ex-trainer van Everton deed de afgelopen jaren bijzonder veel moeite om zich te engageren voor het Belgische voetbal. Zelfs meer dan Marc Wilmots, die wat neerkeek op de Belgische competitie.

"Roberto Martinez heeft altijd gezegd dat hij na 2 jaar zou terugkeren naar de Premier League, omdat hij daar graag werkt en hij in België ver onder zijn voorwaarden werkt. Dat kan omdat hij een geweldige financiële rugzak meegekregen heeft na zijn ontslag bij Everton. Hij kan dus tegen een stootje, zal ik maar zeggen. Maar de voorbije maanden heeft Martinez aangegeven dat hij graag in België is. Zijn vrouw en dochter voelen zich hier ook goed. En Martinez heeft zich volop geëngageerd, veel meer overigens dan de vorige bondscoach die toch een Belg was", zegt hij aan Sporza.

Geen grote Engelse club
De Spanjaard weet ook dat er momenteel geen grote interesse is van grote teams uit Engeland, al kan een fantastisch WK daar in de toekomst wel verandering in brengen. "Martinez wil op sportief vlak met deze generatie Rode Duivels verder werken en ook de overgang maken naar nieuwe, jonge jongens. Met andere woorden: hij wilde gewoon graag voort. En ik denk dat de realiteit ook wel is dat hij begrepen heeft dat de top van de Premier League op dit moment niet echt op hem zit te wachten. Dat zal ook wel meegespeeld hebben in zijn beslissing."

LEES OOK: 'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Is Martinez goed bezig?

Meest recent

Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

9
9
Ruben Van Gucht verrast met grote dump: "Wees moedig!"

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

13
13
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

59
59
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

79
79
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

162
162
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

146
146
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

162
162
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

102
102
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

50
50
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

58
58
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

500
500
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

180
180
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

272
272
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

210
210
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

260
260
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

42
42
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

248
248
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

278
278
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

164
164
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

239
239
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

163
163
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

441
441
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

79
79
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

252
252

Meer sportnieuws