"Dat heeft Martinez veel meer gedaan dan Wilmots, wat toch een Belg is"

door

Bepaalde media deden er alles aan om Michel Preud'homme naar voren te duwen als een betere trainer dan Roberto Martinez. Die tekende echter voor twee jaar bij als bondscoach van België.


Peter Vandenbempt vindt dat geen slechte keuze, want de ex-trainer van Everton deed de afgelopen jaren bijzonder veel moeite om zich te engageren voor het Belgische voetbal. Zelfs meer dan Marc Wilmots, die wat neerkeek op de Belgische competitie.

"Roberto Martinez heeft altijd gezegd dat hij na 2 jaar zou terugkeren naar de Premier League, omdat hij daar graag werkt en hij in België ver onder zijn voorwaarden werkt. Dat kan omdat hij een geweldige financiële rugzak meegekregen heeft na zijn ontslag bij Everton. Hij kan dus tegen een stootje, zal ik maar zeggen. Maar de voorbije maanden heeft Martinez aangegeven dat hij graag in België is. Zijn vrouw en dochter voelen zich hier ook goed. En Martinez heeft zich volop geëngageerd, veel meer overigens dan de vorige bondscoach die toch een Belg was", zegt hij aan Sporza.

Geen grote Engelse club
De Spanjaard weet ook dat er momenteel geen grote interesse is van grote teams uit Engeland, al kan een fantastisch WK daar in de toekomst wel verandering in brengen. "Martinez wil op sportief vlak met deze generatie Rode Duivels verder werken en ook de overgang maken naar nieuwe, jonge jongens. Met andere woorden: hij wilde gewoon graag voort. En ik denk dat de realiteit ook wel is dat hij begrepen heeft dat de top van de Premier League op dit moment niet echt op hem zit te wachten. Dat zal ook wel meegespeeld hebben in zijn beslissing."

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Is Martinez goed bezig?

Meest recent

'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

21
21
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

83
83
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

89
89
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

192
192
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

174
174
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

185
185
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

111
111
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

104
104
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

174
174
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

503
503
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

261
261
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

96
96
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

90
90
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

262
262
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

259
259
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

116
116
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

427
427
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

324
324
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

228
228
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

380
380
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1082
1082
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

119
119
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

217
217
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

343
343
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

99
99

Meer sportnieuws