Na Courtois en Lukaku trapt ook Simons na op Wilmots: "Dat is bullshit"

door
Na Courtois en Lukaku trapt ook Simons na op Wilmots:

Tijdens zijn periode bij de Rode Duivels liet Marc Wilmots altijd uitschijnen dat hij een uitstekende band had met al zijn spelers, maar achteraf blijkt dat hoegenaamd niet zo te zijn. De voorbije weken haalden Thibaut Courtois en Romelu Lukaku al stevig uit naar de ex-bondscoach en nu doet ook Timmy Simons een boekje open over Wilmots.


In Sport/Foot Magazine spreekt de veteraan van Club Brugge over zijn niet-selectie voor het WK vier jaar geleden. "Ik zou dezelfde beslissing genomen hebben als Wilmots. Het was zijn communicatie die me choqueerde, niet zijn beslissing. De dag waarop de selectie bekend gemaakt zou worden, zag ik dat hij geprobeerd had me te bellen. Ik had direct begrepen dat ik niet naar Brazilië zou gaan", blikt Simons terug.

"Ik herhaal: in zijn plaats zou ik ook beslist hebben om Simons niet op te roepen. Maar wat ik Wilmots wel verwijt, is dat hij me niet vroeger verwittigd had. Je moet me niet wijs maken dat hij zijn selectie gemaakt heeft een paar uur voor hij ze aan de pers bekend zou maken. Dat is bullshit! Hij wist het al een tijdje en hij had het me vroeger kunnen vertellen, één of twee maanden voordien. Ik zou mijn mond wel gehouden hebben, ik heb nog nooit iets gelekt naar de pers. Dat hij zo handelde na alles wat we samen meegemaakt hebben, dat doet mij pijn. We hebben samen een WK gespeeld en daarna hebben we jarenlang samengewerkt, eerst als assistent en speler, daarna als bondscoach en speler. Dat is toch niet niets? Alleen al daarom vond ik dat hij wel wat transparanter had mogen zijn, om eerlijk te zijn."

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Terechte kritiek?

Meest recent

Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

3
3
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

8
8
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

224
224
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

21
21
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

239
239
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

438
438
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

206
206
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

423
423
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

207
207
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

296
296
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

856
856
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

388
388
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

431
431
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

119
119
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

225
225
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

297
297
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

378
378
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

53
53
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

480
480
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

91
91
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

70
70
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

29
29
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

258
258
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

538
538
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

173
173

Meer sportnieuws