Na Courtois en Lukaku trapt ook Simons na op Wilmots: "Dat is bullshit"

door
Na Courtois en Lukaku trapt ook Simons na op Wilmots:

Tijdens zijn periode bij de Rode Duivels liet Marc Wilmots altijd uitschijnen dat hij een uitstekende band had met al zijn spelers, maar achteraf blijkt dat hoegenaamd niet zo te zijn. De voorbije weken haalden Thibaut Courtois en Romelu Lukaku al stevig uit naar de ex-bondscoach en nu doet ook Timmy Simons een boekje open over Wilmots.


In Sport/Foot Magazine spreekt de veteraan van Club Brugge over zijn niet-selectie voor het WK vier jaar geleden. "Ik zou dezelfde beslissing genomen hebben als Wilmots. Het was zijn communicatie die me choqueerde, niet zijn beslissing. De dag waarop de selectie bekend gemaakt zou worden, zag ik dat hij geprobeerd had me te bellen. Ik had direct begrepen dat ik niet naar Brazilië zou gaan", blikt Simons terug.

"Ik herhaal: in zijn plaats zou ik ook beslist hebben om Simons niet op te roepen. Maar wat ik Wilmots wel verwijt, is dat hij me niet vroeger verwittigd had. Je moet me niet wijs maken dat hij zijn selectie gemaakt heeft een paar uur voor hij ze aan de pers bekend zou maken. Dat is bullshit! Hij wist het al een tijdje en hij had het me vroeger kunnen vertellen, één of twee maanden voordien. Ik zou mijn mond wel gehouden hebben, ik heb nog nooit iets gelekt naar de pers. Dat hij zo handelde na alles wat we samen meegemaakt hebben, dat doet mij pijn. We hebben samen een WK gespeeld en daarna hebben we jarenlang samengewerkt, eerst als assistent en speler, daarna als bondscoach en speler. Dat is toch niet niets? Alleen al daarom vond ik dat hij wel wat transparanter had mogen zijn, om eerlijk te zijn."

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Terechte kritiek?

Meest recent

The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

9
9
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

124
124
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

36
36
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

11
11
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

33
33
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

115
115
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

50
50
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

292
292
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

93
93
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

227
227
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

97
97
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

638
638
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

902
902
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

353
353
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

201
201
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

76
76
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

231
231
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

153
153
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

432
432
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

193
193
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

244
244
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

79
79
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

126
126
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

317
317

Meer sportnieuws