Licht aan het einde van de tunnel voor Lierse: Fusieclub op komst

door
Licht aan het einde van de tunnel voor Lierse: Fusieclub op komst

Maandag geraakte bekend dat de overname van Lierse SK niet rond geraakt en er geen licentie voor het profvoetbal zal volgen. Het einde van de traditieclub is dus nabij, maar supporters en liefhebbers zoeken naar oplossingen. En de federatie 'Lierse voor Altijd' (LVA) lijkt nu met goed nieuws te komen.


In de federatie zitten naast supporters onder meer ook ex-spelers zoals Eric Van Meir. Op hun Facebook-pagina maakte men bekend dat er verschillende gesprekken zijn gevoerd om de 'Lierse-familie' een onderkomen te bieden. En dus lijkt het te zijn uitgekomen bij Lyra TSV, de andere club in Lier. "Wij reiken de hand aan Lyra, de gesprekken waren geweldig, het is nu aan hen om een definitieve beslissing te nemen", klinkt het.

Intussen heeft ook het bestuur van Lyra gereageerd over de mogelijke plannen tot een fusie en de club hield een goed gevoel over aan de eerste contacten. "Bedoeling was om te verkennen of er geen win-winsituaties te vinden waren, waar beide partijen beter van zouden worden. Hierbij werd duidelijk dat de gesprekken zeer positief verliepen en dat LVA zich sterk kan terugvinden in de waarden en werkingsprincipes van Lyra", klinkt het op de website.

UPDATE 14/05
Inmiddels heeft Lyra ook officieel groen licht gegeven voor een soort van fusie met Lierse. "De Algemene Vergadering heeft de clubleiding met ruime meerderheid een mandaat gegeven om in zee te gaan met Lierse voor Altijd. Deze beslissing is genomen in het belang van onze mooie club, dat steeds voor ogen gehouden zal worden. Er wordt een nieuw sportief verhaal geschreven in de stad Lier. Dat zal elke Lierenaar aanspreken", klinkt het op de officiële website.

Bij Lierse zelf reageerde men voorlopig nog niet en volgens Sporza heerst er binnen de club ook twijfel over de plannen om samen met Lyra in zee te gaan. Zo zouden er ook onderhandelingen lopen met Oosterzonen en FC Duffel uit respectievelijk eerste en tweede amateur. Een officiële bevestiging daarvan is er echter nog niet.

LEES OOK: CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

Een fusie met Lyra zou de beste oplossing voor Lierse zijn ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

47
47
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

129
129
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

110
110
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

135
135
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

244
244
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

70
70
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

572
572
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

287
287
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

142
142
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

299
299
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

209
209
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

371
371
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

352
352
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

476
476
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

214
214
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

380
380
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

292
292
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

298
298
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws