Licht aan het einde van de tunnel voor Lierse: Fusieclub op komst

door
Licht aan het einde van de tunnel voor Lierse: Fusieclub op komst

Maandag geraakte bekend dat de overname van Lierse SK niet rond geraakt en er geen licentie voor het profvoetbal zal volgen. Het einde van de traditieclub is dus nabij, maar supporters en liefhebbers zoeken naar oplossingen. En de federatie 'Lierse voor Altijd' (LVA) lijkt nu met goed nieuws te komen.


In de federatie zitten naast supporters onder meer ook ex-spelers zoals Eric Van Meir. Op hun Facebook-pagina maakte men bekend dat er verschillende gesprekken zijn gevoerd om de 'Lierse-familie' een onderkomen te bieden. En dus lijkt het te zijn uitgekomen bij Lyra TSV, de andere club in Lier. "Wij reiken de hand aan Lyra, de gesprekken waren geweldig, het is nu aan hen om een definitieve beslissing te nemen", klinkt het.

Intussen heeft ook het bestuur van Lyra gereageerd over de mogelijke plannen tot een fusie en de club hield een goed gevoel over aan de eerste contacten. "Bedoeling was om te verkennen of er geen win-winsituaties te vinden waren, waar beide partijen beter van zouden worden. Hierbij werd duidelijk dat de gesprekken zeer positief verliepen en dat LVA zich sterk kan terugvinden in de waarden en werkingsprincipes van Lyra", klinkt het op de website.

UPDATE 14/05
Inmiddels heeft Lyra ook officieel groen licht gegeven voor een soort van fusie met Lierse. "De Algemene Vergadering heeft de clubleiding met ruime meerderheid een mandaat gegeven om in zee te gaan met Lierse voor Altijd. Deze beslissing is genomen in het belang van onze mooie club, dat steeds voor ogen gehouden zal worden. Er wordt een nieuw sportief verhaal geschreven in de stad Lier. Dat zal elke Lierenaar aanspreken", klinkt het op de officiële website.

Bij Lierse zelf reageerde men voorlopig nog niet en volgens Sporza heerst er binnen de club ook twijfel over de plannen om samen met Lyra in zee te gaan. Zo zouden er ook onderhandelingen lopen met Oosterzonen en FC Duffel uit respectievelijk eerste en tweede amateur. Een officiële bevestiging daarvan is er echter nog niet.

LEES OOK: 'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

Een fusie met Lyra zou de beste oplossing voor Lierse zijn ...

Meest recent

Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

32
32
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

56
56
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

38
38
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

66
66
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

166
166
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

323
323
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

501
501
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

302
302
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

230
230
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

303
303
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

117
117
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

507
507
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

166
166
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

58
58
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

64
64
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

70
70
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

143
143
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

320
320
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

251
251
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

389
389
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

419
419
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

117
117
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

187
187
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

186
186

Meer sportnieuws