Sa Pinto uit zware beschuldiging aan Hein: "Racisme mag je niet tolereren"

door
Sa Pinto uit zware beschuldiging aan Hein:

Ondanks de titel van Club Brugge ging het op de persconferentie na de wedstrijd op Sclessin toch vooral over iets anders. Ricardo Sa Pinto gaf zijn dispuut met Hein Vanhaezebrouck immers een nieuwe dimensie met een voorbereid statement van maar liefst 25 minuten. Daarin uitte hij enkele stevige beschuldigingen en verwijten.


"Ik vind de manier waarop hij over mij sprak een groot gebrek aan respect. Hij viel me persoonlijk aan. Wel, ik zal dat niet doen, ik heb wel respect voor zijn familie en zijn gezin. Nochtans ken ik hem niet en kent hij mij niet. Hij heeft nog nooit met mij gesproken. Op persoonlijk vlak weet hij niet wie ik ben. Ik begrijp zijn gedrag dan ook niet", tekende Het Laatste Nieuws onder meer op.

"
Na dit voorval kunnen we mekaar geen hand meer geven. We zijn geen collega’s meer. (denkt na) Hij schudt me de hand en hij lacht als hij me ziet. En nu dit. Dan heb je geen persoonlijkheid. Als je niet de moed om me in mijn ogen te kijken en toe te geven dat je me niet mag... Mochten we nog eens tegen mekaar spelen, ‘i don’t shake his hand’."

"
Hij noemt me ‘the foreigner’. De buitenlander. Jaloezie en racisme zijn voor mij de lelijkste woorden die er bestaan. Het is iets dat je niet mag tolereren. (herhaalt met misprijzen) ‘The foreigner’. De manier waarop hij dat zei... In het voetbal bestaat er geen religie, geen etniciteit. Het is een internationale sport. Ik kwam naar Standard omdat zij me vroegen om coach te zijn."

En ook over de prestaties van Vanhaezebrouck had Sa Pinto iets te zeggen. "
Mijn vraag aan Hein is: ’wie heeft alles verloren wat hij moest bereiken dit seizoen? (verheft de stem) Wie heeft alles verloren? Één trofee wint hij. Die van slechtste coach in de 99-jarige geschiedenis in de geschiedenis tussen Anderlecht en Standard. Twee keer thuis verloren in hetzelfde seizoen, drie van de vier keer in totaal. Ik snap waarom het voor hem belangrijk is dat ik hier zou vertrekken. Dan kan hij misschien eens winnen van Standard."

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Terecht dat Sa Pinto reageert?

Meest recent

Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

32
32
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

39
39
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

126
126
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

173
173
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

55
55
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

336
336
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

90
90
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

370
370
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

166
166
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

299
299
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

479
479
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

211
211
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

147
147
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

257
257
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

54
54
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

391
391
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

354
354
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

65
65
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

374
374
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

183
183
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

201
201
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

110
110
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

269
269
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

111
111
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

213
213

Meer sportnieuws