Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

335
Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

Gaat het dan toch gebeuren? Kan Standard, dat met drieëntwintig punten achterstand in de reguliere competitie aan deze Play-Offs begon, de titel pakken? De Rouches bouwen voorlopig wel aan een mooi voetbalsprookje door nu ook de 'Clasico' op het veld van Anderlecht te winnen. Standard gaf één helft niet thuis maar een knalprestatie van Edmilson Jr bezorgde Standard in een wervelende tweede helft de zege.

Anderlecht en Standard trapten een heerlijk spannende voetbaldag om half drie af. Paars-Wit was na de zege op het veld van aartsrivaal Club Brugge zowaar tot op twee punten van de eerste plaats gekomen, Standard na een fameuze comeback tot op vier eenheden van Leko en co. Bij de thuisploeg begon Gerkens verrassend op de bank, Saief kwam terug in de ploeg en nam samen met Markovic de flank voor zijn rekening. Sa Pinto verraste door de Albanees Selahi op het middenveld in de ploeg te droppen. De jonge middenvelder speelde tot nu toe nog geen minuut en verving de geschorste Agbo.


De supporters van Anderlecht zorgden voor een 'warm' onthaal.
Standard geeft niet thuis, Anderlecht toont gebrek aan efficiëntie
De thuisploeg begon gretig en na een paar minuten spelen moest Ochoa al een eerste keer ingrijpen bij een kopbal van Morioka. Ook Sa kreeg op de daaropvolgende hoekschop een kopkans, zijn bal ging over. Anderlecht bleef domineren en Saief krulde een volgende kans hoog over. Standard kwam er voorlopig niet aan de tas in het Astridpark. Op het kwartier kreeg ook Markovic de bal, na een geweldige actie, niet tussen de palen. Halfweg de eerste helft was het de beurt aan Morioka om een open schietkans vanop een meter of tien hoog over het doel van Ochoa te knallen, Anderlecht morste met de kansen. Het laatste kwartier gebeurde er nog weinig, buiten een tussenkomst van de VAR waarbij Fai geel kreeg na een twijfelachtige tussenkomst. Rusten gingen we met een 0-0 stand na een amusante eerste helft.


Anderlecht morst in de eerste helft met de kansen, Standard is nergens tot ongenoegen van Sa Pinto.
Standard toont compleet andere gedaante in wervelende tweede helft
Bij de bezoekers hield Sa Pinto tijdens de rust de jonge Selahi in de kleedkamers, Carlinhos kwam in zijn plaats. Ook Paars-Wit wisselde: Gerkens verving Saief. Standard had in 45 minuten nog geen één keer tussen de palen getrapt maar in de derde minuut na de pauze mocht Edmilson vanop eigen helft alleen op Sels afgaan en de talentvolle 'winger' werkte koeltjes af: 0-1 voor de Rouches. De bezoekers waren nu helemaal 'los' en Edmilson zwiepte even later de bal heerlijk voor doel waar Emond met de tip in doel verlengde, het stond zowaar 0-2 voor Standard.


Standard vindt zichzelf terug na de pauze en zet Anderlecht met de rug tegen de muur.
Anderlecht hing in de touwen maar iets voorbij het uur kwam er toch weer hoop in het Astridpark toen Teodorczyk er na een warrige fase 1-2 van maakte. Invaller Gerkens miste tien minuten later de kans op de gelijkmaker door in de zestien een open schietkans nog naast te plaatsen. De thuisploeg bleef aandringen en Ochoa had even later een goede redding in huis op een poging van 'Teo'. Standard toonde echter eens te meer zijn individuele klasse want bij de eerste goede counter na de aansluitingstreffer schotelde Carcela de vrijstaande Edmilson zijn tweede doelpunt voor: 1-3. Emond miste in de slotminuten nog een vierde treffer door de bal op de lat te stiften. Uiteindelijk wonnen de bezoekers na een geweldige wedstrijd en zo jagen ze verder op leider Club Brugge. Voor Anderlecht lijkt de titeldroom over als Club vanavond wint op het veld van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (48') Edmilson, 0-2 (51') Standard, 1-2 (63') Teodorczyk, 1-3 (78') Edmilson

LEES OOK: Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

Wordt Standard nog kampioen?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

65
65
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

198
198
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

156
156
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

142
142
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

211
211
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

488
488
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

70
70
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

264
264
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

533
533
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

181
181
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

448
448
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

118
118
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

412
412
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

347
347
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

90
90
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

417
417
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

386
386
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

524
524
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

98
98
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

287
287
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

355
355
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

245
245
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

171
171
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

226
226
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

215
215

Meer sportnieuws