Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

335
Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

Gaat het dan toch gebeuren? Kan Standard, dat met drieëntwintig punten achterstand in de reguliere competitie aan deze Play-Offs begon, de titel pakken? De Rouches bouwen voorlopig wel aan een mooi voetbalsprookje door nu ook de 'Clasico' op het veld van Anderlecht te winnen. Standard gaf één helft niet thuis maar een knalprestatie van Edmilson Jr bezorgde Standard in een wervelende tweede helft de zege.

Anderlecht en Standard trapten een heerlijk spannende voetbaldag om half drie af. Paars-Wit was na de zege op het veld van aartsrivaal Club Brugge zowaar tot op twee punten van de eerste plaats gekomen, Standard na een fameuze comeback tot op vier eenheden van Leko en co. Bij de thuisploeg begon Gerkens verrassend op de bank, Saief kwam terug in de ploeg en nam samen met Markovic de flank voor zijn rekening. Sa Pinto verraste door de Albanees Selahi op het middenveld in de ploeg te droppen. De jonge middenvelder speelde tot nu toe nog geen minuut en verving de geschorste Agbo.


De supporters van Anderlecht zorgden voor een 'warm' onthaal.
Standard geeft niet thuis, Anderlecht toont gebrek aan efficiëntie
De thuisploeg begon gretig en na een paar minuten spelen moest Ochoa al een eerste keer ingrijpen bij een kopbal van Morioka. Ook Sa kreeg op de daaropvolgende hoekschop een kopkans, zijn bal ging over. Anderlecht bleef domineren en Saief krulde een volgende kans hoog over. Standard kwam er voorlopig niet aan de tas in het Astridpark. Op het kwartier kreeg ook Markovic de bal, na een geweldige actie, niet tussen de palen. Halfweg de eerste helft was het de beurt aan Morioka om een open schietkans vanop een meter of tien hoog over het doel van Ochoa te knallen, Anderlecht morste met de kansen. Het laatste kwartier gebeurde er nog weinig, buiten een tussenkomst van de VAR waarbij Fai geel kreeg na een twijfelachtige tussenkomst. Rusten gingen we met een 0-0 stand na een amusante eerste helft.


Anderlecht morst in de eerste helft met de kansen, Standard is nergens tot ongenoegen van Sa Pinto.
Standard toont compleet andere gedaante in wervelende tweede helft
Bij de bezoekers hield Sa Pinto tijdens de rust de jonge Selahi in de kleedkamers, Carlinhos kwam in zijn plaats. Ook Paars-Wit wisselde: Gerkens verving Saief. Standard had in 45 minuten nog geen één keer tussen de palen getrapt maar in de derde minuut na de pauze mocht Edmilson vanop eigen helft alleen op Sels afgaan en de talentvolle 'winger' werkte koeltjes af: 0-1 voor de Rouches. De bezoekers waren nu helemaal 'los' en Edmilson zwiepte even later de bal heerlijk voor doel waar Emond met de tip in doel verlengde, het stond zowaar 0-2 voor Standard.


Standard vindt zichzelf terug na de pauze en zet Anderlecht met de rug tegen de muur.
Anderlecht hing in de touwen maar iets voorbij het uur kwam er toch weer hoop in het Astridpark toen Teodorczyk er na een warrige fase 1-2 van maakte. Invaller Gerkens miste tien minuten later de kans op de gelijkmaker door in de zestien een open schietkans nog naast te plaatsen. De thuisploeg bleef aandringen en Ochoa had even later een goede redding in huis op een poging van 'Teo'. Standard toonde echter eens te meer zijn individuele klasse want bij de eerste goede counter na de aansluitingstreffer schotelde Carcela de vrijstaande Edmilson zijn tweede doelpunt voor: 1-3. Emond miste in de slotminuten nog een vierde treffer door de bal op de lat te stiften. Uiteindelijk wonnen de bezoekers na een geweldige wedstrijd en zo jagen ze verder op leider Club Brugge. Voor Anderlecht lijkt de titeldroom over als Club vanavond wint op het veld van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (48') Edmilson, 0-2 (51') Standard, 1-2 (63') Teodorczyk, 1-3 (78') Edmilson

LEES OOK: Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Wordt Standard nog kampioen?

Meest recent

Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

1
1
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

9
9
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

133
133
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

98
98
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

48
48
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

150
150
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

53
53
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

47
47
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

15
15
Thibaut Courtois krijgt plots te maken met rake klappen

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

38
38
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

306
306
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

242
242
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

601
601
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

286
286
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

60
60
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

355
355
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

238
238
TU: 'Real maakt Courtois-statement; pittige Lukaku-uitspraak'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

147
147
Marc Coucke duikt naakt op en doet zelfs Amerika ontploffen

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

53
53
Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Standard Luik leek op weg naar een gelijkspel tegen leider KAA Gent, maar een kleine tien minuten ...

95
95
Lavia ontketent Chelsea-oorlog: legende reageert furieus

Romeo Lavia was goed aan het seizoen begonnen. De middenvelder is blessurevrij, begon in de basis ...

133
133
Frustratie loopt erg hoog op: Euvrard briest op ref

Standard Luik ging onderuit tegen KAA Gent na een kopbaldoelpunt van Christian Burgess. De Rouches ...

161
161
KAA Gent-goudhaantje staat op: trots op eerste selectie

KAA Gent won met 2-1 van Standard Luik. De Buffalo’s zijn uitstekend aan het seizoen begonnen ...

119
119
Club wrijft zich in de handen: “Naar absolute top”

Club Brugge kende een drukke zomermercato met heel wat inkomende en uitgaande transfers. Zo ging ...

481
481
Burgess neemt voortouw bij KAA Gent: “Over limiet pushen"

KAA Gent blijft vriend en vijand verbazen in de Jupiler Pro League. Na de zege tegen Standard Luik ...

78
78

Meer sportnieuws