Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

335 stemmen
Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

Gaat het dan toch gebeuren? Kan Standard, dat met drieëntwintig punten achterstand in de reguliere competitie aan deze Play-Offs begon, de titel pakken? De Rouches bouwen voorlopig wel aan een mooi voetbalsprookje door nu ook de 'Clasico' op het veld van Anderlecht te winnen. Standard gaf één helft niet thuis maar een knalprestatie van Edmilson Jr bezorgde Standard in een wervelende tweede helft de zege.

Anderlecht en Standard trapten een heerlijk spannende voetbaldag om half drie af. Paars-Wit was na de zege op het veld van aartsrivaal Club Brugge zowaar tot op twee punten van de eerste plaats gekomen, Standard na een fameuze comeback tot op vier eenheden van Leko en co. Bij de thuisploeg begon Gerkens verrassend op de bank, Saief kwam terug in de ploeg en nam samen met Markovic de flank voor zijn rekening. Sa Pinto verraste door de Albanees Selahi op het middenveld in de ploeg te droppen. De jonge middenvelder speelde tot nu toe nog geen minuut en verving de geschorste Agbo.


De supporters van Anderlecht zorgden voor een 'warm' onthaal.
Standard geeft niet thuis, Anderlecht toont gebrek aan efficiëntie
De thuisploeg begon gretig en na een paar minuten spelen moest Ochoa al een eerste keer ingrijpen bij een kopbal van Morioka. Ook Sa kreeg op de daaropvolgende hoekschop een kopkans, zijn bal ging over. Anderlecht bleef domineren en Saief krulde een volgende kans hoog over. Standard kwam er voorlopig niet aan de tas in het Astridpark. Op het kwartier kreeg ook Markovic de bal, na een geweldige actie, niet tussen de palen. Halfweg de eerste helft was het de beurt aan Morioka om een open schietkans vanop een meter of tien hoog over het doel van Ochoa te knallen, Anderlecht morste met de kansen. Het laatste kwartier gebeurde er nog weinig, buiten een tussenkomst van de VAR waarbij Fai geel kreeg na een twijfelachtige tussenkomst. Rusten gingen we met een 0-0 stand na een amusante eerste helft.


Anderlecht morst in de eerste helft met de kansen, Standard is nergens tot ongenoegen van Sa Pinto.
Standard toont compleet andere gedaante in wervelende tweede helft
Bij de bezoekers hield Sa Pinto tijdens de rust de jonge Selahi in de kleedkamers, Carlinhos kwam in zijn plaats. Ook Paars-Wit wisselde: Gerkens verving Saief. Standard had in 45 minuten nog geen één keer tussen de palen getrapt maar in de derde minuut na de pauze mocht Edmilson vanop eigen helft alleen op Sels afgaan en de talentvolle 'winger' werkte koeltjes af: 0-1 voor de Rouches. De bezoekers waren nu helemaal 'los' en Edmilson zwiepte even later de bal heerlijk voor doel waar Emond met de tip in doel verlengde, het stond zowaar 0-2 voor Standard.


Standard vindt zichzelf terug na de pauze en zet Anderlecht met de rug tegen de muur.
Anderlecht hing in de touwen maar iets voorbij het uur kwam er toch weer hoop in het Astridpark toen Teodorczyk er na een warrige fase 1-2 van maakte. Invaller Gerkens miste tien minuten later de kans op de gelijkmaker door in de zestien een open schietkans nog naast te plaatsen. De thuisploeg bleef aandringen en Ochoa had even later een goede redding in huis op een poging van 'Teo'. Standard toonde echter eens te meer zijn individuele klasse want bij de eerste goede counter na de aansluitingstreffer schotelde Carcela de vrijstaande Edmilson zijn tweede doelpunt voor: 1-3. Emond miste in de slotminuten nog een vierde treffer door de bal op de lat te stiften. Uiteindelijk wonnen de bezoekers na een geweldige wedstrijd en zo jagen ze verder op leider Club Brugge. Voor Anderlecht lijkt de titeldroom over als Club vanavond wint op het veld van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (48') Edmilson, 0-2 (51') Standard, 1-2 (63') Teodorczyk, 1-3 (78') Edmilson

LEES OOK: 'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

Wordt Standard nog kampioen?

Meest recent

Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

2
2
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

52
52
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

113
113
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

24
24
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

117
117
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

227
227
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

637
637
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

38
38
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

131
131
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

189
189
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

119
119
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

105
105
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

304
304
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

470
470
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

188
188
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

692
692
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

716
716
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

120
120
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

93
93
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

186
186
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

223
223
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

94
94
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

83
83
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

140
140

Meer sportnieuws