Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

335
Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

Gaat het dan toch gebeuren? Kan Standard, dat met drieëntwintig punten achterstand in de reguliere competitie aan deze Play-Offs begon, de titel pakken? De Rouches bouwen voorlopig wel aan een mooi voetbalsprookje door nu ook de 'Clasico' op het veld van Anderlecht te winnen. Standard gaf één helft niet thuis maar een knalprestatie van Edmilson Jr bezorgde Standard in een wervelende tweede helft de zege.

Anderlecht en Standard trapten een heerlijk spannende voetbaldag om half drie af. Paars-Wit was na de zege op het veld van aartsrivaal Club Brugge zowaar tot op twee punten van de eerste plaats gekomen, Standard na een fameuze comeback tot op vier eenheden van Leko en co. Bij de thuisploeg begon Gerkens verrassend op de bank, Saief kwam terug in de ploeg en nam samen met Markovic de flank voor zijn rekening. Sa Pinto verraste door de Albanees Selahi op het middenveld in de ploeg te droppen. De jonge middenvelder speelde tot nu toe nog geen minuut en verving de geschorste Agbo.


De supporters van Anderlecht zorgden voor een 'warm' onthaal.
Standard geeft niet thuis, Anderlecht toont gebrek aan efficiëntie
De thuisploeg begon gretig en na een paar minuten spelen moest Ochoa al een eerste keer ingrijpen bij een kopbal van Morioka. Ook Sa kreeg op de daaropvolgende hoekschop een kopkans, zijn bal ging over. Anderlecht bleef domineren en Saief krulde een volgende kans hoog over. Standard kwam er voorlopig niet aan de tas in het Astridpark. Op het kwartier kreeg ook Markovic de bal, na een geweldige actie, niet tussen de palen. Halfweg de eerste helft was het de beurt aan Morioka om een open schietkans vanop een meter of tien hoog over het doel van Ochoa te knallen, Anderlecht morste met de kansen. Het laatste kwartier gebeurde er nog weinig, buiten een tussenkomst van de VAR waarbij Fai geel kreeg na een twijfelachtige tussenkomst. Rusten gingen we met een 0-0 stand na een amusante eerste helft.


Anderlecht morst in de eerste helft met de kansen, Standard is nergens tot ongenoegen van Sa Pinto.
Standard toont compleet andere gedaante in wervelende tweede helft
Bij de bezoekers hield Sa Pinto tijdens de rust de jonge Selahi in de kleedkamers, Carlinhos kwam in zijn plaats. Ook Paars-Wit wisselde: Gerkens verving Saief. Standard had in 45 minuten nog geen één keer tussen de palen getrapt maar in de derde minuut na de pauze mocht Edmilson vanop eigen helft alleen op Sels afgaan en de talentvolle 'winger' werkte koeltjes af: 0-1 voor de Rouches. De bezoekers waren nu helemaal 'los' en Edmilson zwiepte even later de bal heerlijk voor doel waar Emond met de tip in doel verlengde, het stond zowaar 0-2 voor Standard.


Standard vindt zichzelf terug na de pauze en zet Anderlecht met de rug tegen de muur.
Anderlecht hing in de touwen maar iets voorbij het uur kwam er toch weer hoop in het Astridpark toen Teodorczyk er na een warrige fase 1-2 van maakte. Invaller Gerkens miste tien minuten later de kans op de gelijkmaker door in de zestien een open schietkans nog naast te plaatsen. De thuisploeg bleef aandringen en Ochoa had even later een goede redding in huis op een poging van 'Teo'. Standard toonde echter eens te meer zijn individuele klasse want bij de eerste goede counter na de aansluitingstreffer schotelde Carcela de vrijstaande Edmilson zijn tweede doelpunt voor: 1-3. Emond miste in de slotminuten nog een vierde treffer door de bal op de lat te stiften. Uiteindelijk wonnen de bezoekers na een geweldige wedstrijd en zo jagen ze verder op leider Club Brugge. Voor Anderlecht lijkt de titeldroom over als Club vanavond wint op het veld van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (48') Edmilson, 0-2 (51') Standard, 1-2 (63') Teodorczyk, 1-3 (78') Edmilson

LEES OOK: Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

🚀

Wordt Standard nog kampioen?

Meest recent

SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

11
11
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

63
63
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

62
62
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

36
36
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

55
55
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

397
397
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

486
486
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

229
229
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

109
109
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

387
387
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

326
326
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

137
137
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

85
85
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

74
74
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

596
596
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

177
177
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

243
243
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

502
502
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

174
174
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

274
274
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

226
226
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1996
1996
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

369
369
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

82
82
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

332
332

Meer sportnieuws