Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

335
Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

Gaat het dan toch gebeuren? Kan Standard, dat met drieëntwintig punten achterstand in de reguliere competitie aan deze Play-Offs begon, de titel pakken? De Rouches bouwen voorlopig wel aan een mooi voetbalsprookje door nu ook de 'Clasico' op het veld van Anderlecht te winnen. Standard gaf één helft niet thuis maar een knalprestatie van Edmilson Jr bezorgde Standard in een wervelende tweede helft de zege.

Anderlecht en Standard trapten een heerlijk spannende voetbaldag om half drie af. Paars-Wit was na de zege op het veld van aartsrivaal Club Brugge zowaar tot op twee punten van de eerste plaats gekomen, Standard na een fameuze comeback tot op vier eenheden van Leko en co. Bij de thuisploeg begon Gerkens verrassend op de bank, Saief kwam terug in de ploeg en nam samen met Markovic de flank voor zijn rekening. Sa Pinto verraste door de Albanees Selahi op het middenveld in de ploeg te droppen. De jonge middenvelder speelde tot nu toe nog geen minuut en verving de geschorste Agbo.


De supporters van Anderlecht zorgden voor een 'warm' onthaal.
Standard geeft niet thuis, Anderlecht toont gebrek aan efficiëntie
De thuisploeg begon gretig en na een paar minuten spelen moest Ochoa al een eerste keer ingrijpen bij een kopbal van Morioka. Ook Sa kreeg op de daaropvolgende hoekschop een kopkans, zijn bal ging over. Anderlecht bleef domineren en Saief krulde een volgende kans hoog over. Standard kwam er voorlopig niet aan de tas in het Astridpark. Op het kwartier kreeg ook Markovic de bal, na een geweldige actie, niet tussen de palen. Halfweg de eerste helft was het de beurt aan Morioka om een open schietkans vanop een meter of tien hoog over het doel van Ochoa te knallen, Anderlecht morste met de kansen. Het laatste kwartier gebeurde er nog weinig, buiten een tussenkomst van de VAR waarbij Fai geel kreeg na een twijfelachtige tussenkomst. Rusten gingen we met een 0-0 stand na een amusante eerste helft.


Anderlecht morst in de eerste helft met de kansen, Standard is nergens tot ongenoegen van Sa Pinto.
Standard toont compleet andere gedaante in wervelende tweede helft
Bij de bezoekers hield Sa Pinto tijdens de rust de jonge Selahi in de kleedkamers, Carlinhos kwam in zijn plaats. Ook Paars-Wit wisselde: Gerkens verving Saief. Standard had in 45 minuten nog geen één keer tussen de palen getrapt maar in de derde minuut na de pauze mocht Edmilson vanop eigen helft alleen op Sels afgaan en de talentvolle 'winger' werkte koeltjes af: 0-1 voor de Rouches. De bezoekers waren nu helemaal 'los' en Edmilson zwiepte even later de bal heerlijk voor doel waar Emond met de tip in doel verlengde, het stond zowaar 0-2 voor Standard.


Standard vindt zichzelf terug na de pauze en zet Anderlecht met de rug tegen de muur.
Anderlecht hing in de touwen maar iets voorbij het uur kwam er toch weer hoop in het Astridpark toen Teodorczyk er na een warrige fase 1-2 van maakte. Invaller Gerkens miste tien minuten later de kans op de gelijkmaker door in de zestien een open schietkans nog naast te plaatsen. De thuisploeg bleef aandringen en Ochoa had even later een goede redding in huis op een poging van 'Teo'. Standard toonde echter eens te meer zijn individuele klasse want bij de eerste goede counter na de aansluitingstreffer schotelde Carcela de vrijstaande Edmilson zijn tweede doelpunt voor: 1-3. Emond miste in de slotminuten nog een vierde treffer door de bal op de lat te stiften. Uiteindelijk wonnen de bezoekers na een geweldige wedstrijd en zo jagen ze verder op leider Club Brugge. Voor Anderlecht lijkt de titeldroom over als Club vanavond wint op het veld van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (48') Edmilson, 0-2 (51') Standard, 1-2 (63') Teodorczyk, 1-3 (78') Edmilson

LEES OOK: Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Wordt Standard nog kampioen?

Meest recent

STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

1
1
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

25
25
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

292
292
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

95
95
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

125
125
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

52
52
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

70
70
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

375
375
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

351
351
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

75
75
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

99
99
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

81
81
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

30
30
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

237
237
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

129
129
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

47
47
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

66
66
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

121
121
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

159
159
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

169
169
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

21
21
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

52
52
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

110
110
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

51
51

Meer sportnieuws