Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

335
Standard bouwt verder aan zijn voetbalsprookje en gaat voorbij Anderlecht

Gaat het dan toch gebeuren? Kan Standard, dat met drieëntwintig punten achterstand in de reguliere competitie aan deze Play-Offs begon, de titel pakken? De Rouches bouwen voorlopig wel aan een mooi voetbalsprookje door nu ook de 'Clasico' op het veld van Anderlecht te winnen. Standard gaf één helft niet thuis maar een knalprestatie van Edmilson Jr bezorgde Standard in een wervelende tweede helft de zege.

Anderlecht en Standard trapten een heerlijk spannende voetbaldag om half drie af. Paars-Wit was na de zege op het veld van aartsrivaal Club Brugge zowaar tot op twee punten van de eerste plaats gekomen, Standard na een fameuze comeback tot op vier eenheden van Leko en co. Bij de thuisploeg begon Gerkens verrassend op de bank, Saief kwam terug in de ploeg en nam samen met Markovic de flank voor zijn rekening. Sa Pinto verraste door de Albanees Selahi op het middenveld in de ploeg te droppen. De jonge middenvelder speelde tot nu toe nog geen minuut en verving de geschorste Agbo.


De supporters van Anderlecht zorgden voor een 'warm' onthaal.
Standard geeft niet thuis, Anderlecht toont gebrek aan efficiëntie
De thuisploeg begon gretig en na een paar minuten spelen moest Ochoa al een eerste keer ingrijpen bij een kopbal van Morioka. Ook Sa kreeg op de daaropvolgende hoekschop een kopkans, zijn bal ging over. Anderlecht bleef domineren en Saief krulde een volgende kans hoog over. Standard kwam er voorlopig niet aan de tas in het Astridpark. Op het kwartier kreeg ook Markovic de bal, na een geweldige actie, niet tussen de palen. Halfweg de eerste helft was het de beurt aan Morioka om een open schietkans vanop een meter of tien hoog over het doel van Ochoa te knallen, Anderlecht morste met de kansen. Het laatste kwartier gebeurde er nog weinig, buiten een tussenkomst van de VAR waarbij Fai geel kreeg na een twijfelachtige tussenkomst. Rusten gingen we met een 0-0 stand na een amusante eerste helft.


Anderlecht morst in de eerste helft met de kansen, Standard is nergens tot ongenoegen van Sa Pinto.
Standard toont compleet andere gedaante in wervelende tweede helft
Bij de bezoekers hield Sa Pinto tijdens de rust de jonge Selahi in de kleedkamers, Carlinhos kwam in zijn plaats. Ook Paars-Wit wisselde: Gerkens verving Saief. Standard had in 45 minuten nog geen één keer tussen de palen getrapt maar in de derde minuut na de pauze mocht Edmilson vanop eigen helft alleen op Sels afgaan en de talentvolle 'winger' werkte koeltjes af: 0-1 voor de Rouches. De bezoekers waren nu helemaal 'los' en Edmilson zwiepte even later de bal heerlijk voor doel waar Emond met de tip in doel verlengde, het stond zowaar 0-2 voor Standard.


Standard vindt zichzelf terug na de pauze en zet Anderlecht met de rug tegen de muur.
Anderlecht hing in de touwen maar iets voorbij het uur kwam er toch weer hoop in het Astridpark toen Teodorczyk er na een warrige fase 1-2 van maakte. Invaller Gerkens miste tien minuten later de kans op de gelijkmaker door in de zestien een open schietkans nog naast te plaatsen. De thuisploeg bleef aandringen en Ochoa had even later een goede redding in huis op een poging van 'Teo'. Standard toonde echter eens te meer zijn individuele klasse want bij de eerste goede counter na de aansluitingstreffer schotelde Carcela de vrijstaande Edmilson zijn tweede doelpunt voor: 1-3. Emond miste in de slotminuten nog een vierde treffer door de bal op de lat te stiften. Uiteindelijk wonnen de bezoekers na een geweldige wedstrijd en zo jagen ze verder op leider Club Brugge. Voor Anderlecht lijkt de titeldroom over als Club vanavond wint op het veld van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (48') Edmilson, 0-2 (51') Standard, 1-2 (63') Teodorczyk, 1-3 (78') Edmilson

LEES OOK: Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

Wordt Standard nog kampioen?

Meest recent

'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

7
7
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

123
123
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

12
12
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

280
280
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

30
30
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

555
555
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

52
52
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

22
22
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

492
492
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

203
203
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

981
981
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

155
155
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

205
205
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

95
95
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

306
306
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

245
245
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

294
294
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

146
146

Meer sportnieuws